آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

قبل از هرچيز بايد بگوييم اگر به دنبال يك دوربين فيلم برداري Full HD مجهز به پروژكتور از شركت محبوب سوني هستيد، اين شركت عظيم  مدل PJ30 را براي علاقه مندان معرفي كرده است. اين دوربين فيلمبرداري قابليت ضبط ويديويي ۱۰۸۰p Full HD در ۶۰p را دارد و البته مي‌تواند به صورت ۲۴p نيز براي شما فيلم برداري انجام دهد تا همانند فيلم‌هاي سينمايي جلوه كند.سالن تولد كودك
فيلم‌هاي گرفته شده توسط PJ30 بر روي حافظه‌ي داخلي ذخيره مي‌شوند و بر خلاف مدل PJ50 داراي هارد ديسك داخلي نميباشد و در تقابل با آن از ۳۲ گيگابايت حافظه‌ي خشك داخلي استفاده ميكند. بنابراين در يك كلام بايد بدين شكل عنوان كرد كه PJ30 يك دوربين خيلي پيشرفته و با كيفيت از سوني است كه بوسيله‌ي پروژكتور مي‌توان فيلم‌هاي گرفته شده را بر روي پرده يا ديوار مشاهده كرد. اين دوربين به همراه دوربين PJ50 معرفي شده كه تقريبا تنها تفاوتشان در بهره گيري PJ50 از هارد ديسك داخلي و عدم بهره گيري PJ30 از هارد ديسك مي‌باشد. در ادامه به نقد و بررسي اين دوربين خواهيم پرداخت.
عكاسي كودك
در ابتدا بايد بگوييم دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 دوربين فيلم برداري Full HD مجهز به پروژكتور از كمپاني سوني مي باشد. اين دوربين زيبا قادر به ضبط ويديويي ۱۰۸۰p Full HD در ۶۰p را داراست و البته مي‌تواند به صورت ۲۴p نيز فيلم برداري انجام دهد تا همانند فيلم‌هاي سينمايي به نظر برسد.
    فيلم‌هاي ضبط شده توسط دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 بر روي حافظه‌ي خشك داخلي ذخيره مي‌شوند و بر خلاف دوربين PJ50 داراي هارد ديسك داخلي نمي باشد و در عوض از ۳۲ گيگابايت حافظه‌ي خشك داخلي بهره مي‌برد. بنابراين در يك كلام بايد بگوييم كه دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30  يك دوربين خيلي پيشرفته و با كيفيت از شركت سوني است كه بوسيله‌ي پروژكتور مي‌توان فيلم‌هاي ضبط شده را بر روي پرده يا ديوار مشاهده كرد. اين دوربين جذاب به همراه دوربين PJ50 معرفي شده كه تقريبا تنها فرقشان در بهره گيري دوربين PJ50 از هارد ديسك داخلي و عدم بهره گيري دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 از هارد ديسك مي‌باشد. در ادامه سعي خواهيم كرد بررسي كوتاهي بر روي اين دوربين زيبا داشته باشيم.
گفتنيست در نخستين نگاه، تفاوت زيادي بين دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 و مدل پيشين يعني PJ10 مشاهده نمي‌گردد. ولي وقتي به جزئيات مي‌پردازيم، دليل تفاوت قيمت زياد دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 را آن را در ميبينيم. از لحاظ امكانات و فن آوري، دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 را مي‌توان تا حد زيادي با دوربين‌هاي رده بالاي سوني مثل CX560 هم سطح قرار داد. سوني باز هم به ساختن دوربيني مبادرت كرده كه استفاده از آن و نگه داشتنش راحت است.
با توجه به نداشتن هارد ديسك داخلي، وزن دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 نسبت به دوربين PJ50 به ۳۹۴ گرم كاهش يافته است. از لحاظ ابعاد هم آن قدر كوچك مي باشد كه به راحتي در كف دست شما جاي شود. از لحاظ ارگونومي و ساخت هم اين دوربين عاليست به صورتي كه تمام دكمه‌ها و كنترل‌هاي مهم زير انگشتان دست شما قرار مي‌گيرند و حتي به صورت يك دستي نيز مي‌توانيد دوربين را كنترل نماييد. اين دوربين تا حد زيادي شبيه به دوربين CX560 مي‌باشد كه به نقد و بررسي آن پرداختيم. حتي GPS داخلي نيز داراست. با استفاده از GPS اطلاعات دقيق مكاني فيلمي كه گرفته ايد به همراه آن ثبت مي‌گردد.
بد نيست بدانيد دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 تصاوير را بوسيله‌ي سنسور تصوير بسيار با كيفيت Exmor R CMOS يا همان BSI-CMOS ثبت مي‌كند. همچنين بر روي آن از لنز G سوني استفاده شده كه كيفيتي كاملا بي نظير دارد. اين لنز در حالت وايد فاصله‌ي كانوني معادل ۲۷ ميلي متر دارد و ميدان ديدي كاملا گسترده و عريض را پوشش مي‌دهد. اين لنز قابليت زوم ۱۲ برابر را دارد كه در حالت گسترده اين مقدار به ۱۷ برابر هم افزايش مي‌يابد. اين در حاليست است كه از وضوح تصوير كاسته نمي‌گردد. لنز پروژكتور نيز در پشت درب نمايشگر قرار دارد. كافي است كه آن را به سوي يك ديوار نشانه برويد و دكمه را بفشاريد تا روشن گردد. تصوير پروژكتور كاملا روشن، واضح و عاليست و كنتراست بالايي داراست. شما مي‌توانيد بزرگي ابعاد آن را تا ۶۰ اينچ افزايش دهيد.

بايد اضافه كنيم فيلم برداري Full HD با دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30  بسيار استاندارد صورت مي‌گيرد و توانايي ضبط ويديويي در ۶۰p و ۲۴p واقعي را دارد. اگر قصد عكاسي با اين دوربين را داريد، عكس‌ها در رزولوشن ۷ مگاپيكسل ذخيره مي‌شوند. بعلاوه يك سري مودهاي فيلم برداري خيلي مفيد هم وجود دارند كه براي نمونه شامل Intelligent Auto و Golf Shot مي‌شوند. در مود Intelligent Auto يا اتوماتيك هوشمند شما مي‌توانيد بدون نگراني از تنظيمات دوربين دكمه‌ي Rec را بفشاريد و آن را به سمت سوژه نشانه برويد تا بهترين و با كيفيت ترين فيلم‌ها ضبط شوند. بدين طريق دوربين خود نوع صحنه، شرايط نوري و ديگر پارامترها را تشخيص مي‌دهد و تنظيمات را بر روي بهترين حالت قرار مي‌دهد تا با كيفيت ترين فيلم‌ها به حساب آيند. در Golf Shot هم فيلم با سرعت زياد ضبط مي‌گردد تا سپس بتوانيد صحنه‌هاي خيلي سريع را به صورت اسلوموشن مشاهده كنيد. فيلم‌ها نيز بر روي حافظه‌ي خشك ۳۲ گيگابايتي داخلي ذخيره مي‌گردند كه مي‌تواند از حجمي معادل ۱۳ ساعت فيلم برداري Full HD پشتيباني نمايد.

كيفيت ويديوهاي Full HD فوق العاده مي باشد و اگر فيلم‌هاي اين دوربين را مشاهده نماييد احتمالا فيلم‌هاي ضبط شده توسط ديگر دوربين به نظرتان خيلي ضعيف مي‌آيد. لرزش گير تصوير Optical Steady Shot هم به شما كمك مي‌كند كه حتي در صورت لرزش دست هم چندان نگران خراب شدن فيلم‌ها بر اثر لرزش نباشيد. اين سيستم به صورت خودكار لرزش دست شما را جبران مي‌كند. اما صدا نيز به صورت Dolby Digital 5.1 ضبط مي‌شود و اسپيكرهاي استريويي نيز بر روي خود دوربين وجود دارد كه اين صداي ضبط شده را خيلي بلند و شفاف پخش مي‌كنند. در نتيجه اگر بوسيله‌ي پروژكتور بخواهيد فيلم‌ها را بر روي پرده تماشا نماييد، بوسيله‌ي اسپيكرهاي قدرتمند داخلي هم مي‌توانيد صداي آن‌ها را به خوبي بشنويد. البته پورت HDMI براي اتصال دوربين به HDTV هم وجود دارد.در مجموع بايد بگوييم  دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 دوربين فيلم برداري بسيار با كيفيت و پيشرفته‌ي ديگري از سوني است كه مجهز به پروژكتور داخلي براي نمايش تصاوير بر روي پرده مي‌باشد.
قابيلت هاي دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30
از ويژگي هاي مهم و بارز دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 مي توانيم به موارد زير اشاره كنيم:

مشخصات كلي :
ذخيره سازي بر روي كارت حافظه
مشخصات حسگر و تصوير حسگر Exmor R CMOS با دقت ۷٫۱ مگاپيكسل
تصويربرداري با كيفيت Full HD با فرمت HD: MPEG4-AVC/H.264 AVCHD 2.0 format compatible (1080/60p:original format); STD: MPEG2-PS
لنز سوني (لنز سري G) 2.9 تا ۳۴٫۸ ميليمتر- بزرگنمايي اپتيكال ۱۲ برابر- لرزشگير تصوير لرزشگير اپتيكال SteadyShot
نمايشگر صفحه نمايش ۳٫۰ اينچ۲۳۰,۰۰۰ پيكسل
ورودي و خروجي ها – خروجي هدفون – خروجي HDMI – خروجي USB – خروجي تلويزيون
قابليت هاي ديگر دوربين فيلم برداري سوني مدلPJ30 :
فلاش ۳ لوكس- پشتيباني از كارت حافظه كارت حافظه – حافظه داخلي كارت حافظه‌ي ۳۲ گيگابايتي – ميكروفون داخلي – بلندگوي داخلي

منبع:

عكاسي

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۲:۲۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب