آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

پرتره يكي از نحوه هاي عكاسي نوزاد در آتليه نوزاد بوده كه در آن افراد با رخي جالب توجه به ثبت تصويري از خود مي پردازند و عكس هايي را به جاي مي گذارند تا همگان با مشاهده آن لذت كافي كسب كنند.

آيا مي خواهيد از يك زوج پرتره اي زيبا در فضاي داخلي بگيريد؟ اين آموزش عكاسي به شما كمك خواهد كرد. كافيست صحنه را تجسم كنيد، دوربين را روي سه پايه قرار دهد و عكس بگيريد و در نهايت عكس ها را در فتوشاپ تركيب نماييد. در ادامه نگاهي كلي بر مراحل كار خواهيم داشت.

چه كسي ايده كشف گنج پنهان را دوست ندارد؟ هنگام عكاسي در محل مورد نظر، ما به دنبال صحنه هايي مي گرديم كه به ما اين امكان را مي دهند تا تصاوير منحصر به فرد و تاثيرگذار، مانند عكس هاي برنده جايزه اي كه در اينجا در سايت خود ما به اشتراك گذاشته شده است، ايجاد كنيم. اين تصاوير تمايل ما را براي كنار زدن محدوديت هاي فعلي و ثبت لحظاتي كه مشتريان ما آنها را براي نسل هاي آينده ارزشمند مي دانند، تقويت مي كنند.
مشكل: وقوع اتفاقات ناخوشايند و غيرمنتظره

عليرغم هدف خوب ما براي ايجاد تصاوير شگفت انگيز، گاهي اوقات شرايطي فراتر از كنترل ما سر راه قرار مي گيرد. مثلا ممكن است هوا باراني باشد يا زمانبنديمان درست پيش نرود، عوامل زيادي مي توانند ما را از مسيرمان منحرف كرده و سد راه خلاقيت ما شوند. واقعيت اين است كه اتفاقات ناخوشايند پيش مي آيند، اما ما مي توانيم بر آنها غلبه كنيم.
راه حل: آمادگي براي كنار زدن مشكلات

اگر ما واقعا آماده باشيم، كه شامل بررسي آثار ديگران، تمرين كردن تكنيكمان، برقراري ارتباط با مشتري هايمان براي فهميدن نيازهاي آنها، و وقت گذاشتن براي پيدا كردن مكان هايي كه در آن عكاسي مي كنيم مي باشد، آن وقت مي توانيم صرف نظر از شرايط تصاوير شگفت انگيري ايجاد كنيم. به ياد داشته باشيد، صحنه هاي خيره كننده ممكن است درست جلوي چشم ما پنهان شده باشد؛ ما فقط بايد آنها را شناسايي كرده و سپس پتانسيل آنها را آشكار كنيم. براي روشن شدن اين نكته، ما قصد داريم نحوه استفاده از نورپردازي جدا از دوربين و فتوشاپ براي ايجاد يك پرتره تركيبي شگفت انگيز را در ۷ مرحله ساده به شما آموزش دهيم.

براي ديدن ويديو پشت صحنه، روي جهتنماي راست در كادر زير كليك كنيد:

    Swipe through to see how we created this three photo composite using the @profotousa b2 as a backlight. @canonusa 5D Mark 4 with Canon 35mm f/1.4 ISO 100, 1/200th, f/5.6

    A post shared by SLR Lounge (@slrlounge) on Jul 31, 2017 at 3:57pm PDT

۱
به دنبال مكان هايي در داخل و بيرون باشيد

ما توصيه مي كنيم كه قبل از شروع عكاسي، با محل مورد نظر خود آشنا شويد. در اينترنت به دنبال آن مكان عكاسي بگرديد تا ببينيد ديگران قبل از شما چطور آن را ثبت كرده اند، و سپس در روز عكاسي صبح زود در آنجا حاضر شويد تا به دنبال صحنه هاي خوب، هم در فضاي داخلي و هم فضاي بيرون بگرديد. حتي اگر قبلا در آن محل عكاسي كرده ايد، ارزشش را دارد كه آن فضا را دوباره بررسي كنيد تا زوايايي كه ممكن است قبلا نديده باشيد را پيدا كنيد.

۲
تصوير نهايي را تجسم كنيد

Canon 5D Mark IV لنز Canon 35mm f/1.4 با ديافراگم f/5.6، سرعت شاتر ۱/۲۰۰، ايزو ۱۰۰

ميكل آنژ گفته است، «هر بلوك سنگي مجسمه اي در درون خود دارد، و اين وظيفه مجسمه ساز است كه آن را كشف كند.» اين مفهوم فراتر از مجسمه سازي است، و براي اَشكال ديگر هنر، از جمله عكاسي نيز قابل استفاده است. تصويري كه ما در ذهن خود مي بينيم، قبل از ما وجود داشته است. ما فقط بايد از ابزارهاي موجود براي جان بخشيدن به آن استفاده كنيم.

۳
تنظيم زاويه دوربين بر روي سه پايه

بعد از اين كه مكان مورد نظر خود را انتخاب كرديد، دوربين خود را بر روي يك سه پايه نصب كرده، و از لنز مناسب براي به دست آوردن فاصله كانوني مورد نظر خود استفاده كنيد. سه پايه، ثبات و استحكام مورد نياز شما براي ثبت چندين عكس براي تركيب نهايي، كه در پس پردازش ايجاد خواهيد كرد را فراهم مي كند.

۴
نوردهي محيط را تنظيم كنيد

دوربين Canon 5D Mark IV، لنز Canon 35mm f/1.4 با ديافراگم f/5.6، سرعت شاتر ۱/۲۰۰، ايزو ۱۰۰

قبل از اضافه كردن نور، نوردهي محيط را بر روي دوربين خود تنظيم كنيد. نوردهي كلي براي پرتره هاي سيلوئت معمولا تاريك تر است، بنابراين ديافراگم را تنظيم كرده، ايزو را كم كنيد، و سرعت شاتر را طبق سليقه خود تنظيم كنيد.

نكته: ما تصميم گرفتيم نور محيط را كم كنيم تا جزئيات محل عكاسي را به حداقل رسانده و توجه بيننده را به سمت سوژه ها به عنوان سيلوئت (سايه نما) و تابلوي هنري روي ديوار كه آنها را كادربندي مي كند، جلب كنيم.

۵
چيدمان نورپردازي

اين ليستي از لوازم و تجهيزاتي است كه شما مي توانيد براي ايجاد پرتره هاي تركيبي شگفت انگيز از آنها استفاده كنيد:

گزينه هاي تجهيزات نورپردازي:

    كيت Prfoto B2 250 Air TTL To-Go
    فلاش روي دوربين با فوكوس كمكي يا فرستنده اسپيدلايت
    فلاش خارج از دوربين با راديوي توكار
    گريد/ اسنوت فلاش
    ژل/CTO/CTB فلاش
    پايه فلاش

فلاش را طوري قرار دهيد كه پشت سوژه(هاي) شما پنهان شود. بايد تا حدودي پايين باشد، و جهت قرار دادن فلاش بسته به پس زمينه و ظاهري كه به دنبالش هستيد، متفاوت خواهد بود. براي اين تصوير، سوژه ها نسبتا نزديك به يك تابلوي هنري ديواري كه مي خواستيم آن را برجسته كنيم ايستادند، بنابراين ما نور را از سوژه ها دور كرديم. پخش شدن نور بر روي ديوار همچنين به نشان دادن سوژه ها به صورت سيلوئت كمك كرد.

۶
زوج را به صورت تك به تك و با هم ژست دهي كنيد

دايره ها جدايي واضح را نشان مي دهند

با ژست دهي هر يك از سوژه ها در سمت مربوط به خود شروع كنيد. از آنجا كه شما هر بار از يك سوژه عكس مي گيريد، مطمئن شويد كه آنها رو به سمت جهت درست قرار داشته باشند، كه بايد به سمت مركز تصوير باشد. همچنين، از آنجا كه اين تصوير خاص شامل سيلوئت است، سوژه ها را طوري قرار دهيد كه با جدايي بين بازو و كمر براي سوژه خانم، و فاصله بين پاها به اندازه عرض شانه براي اضافه كردن عمق به ژست ظاهر سوژه آقا، مشخصات و ويژگي هاي آنها به وضوح مشخص باشد (تصوير بالا را ببينيد). بدون ايجاد فاصله واضح، سوژه ها عريض تر و نا مشخص تر ظاهر مي شوند.

عكاسي حرفه جذابي بوده و تلفيقي از هنر مدرن است.

۷
تركيب عكس ها در فتوشاپ

در نهايت عكس ها را به يك عكس در فتوشاپ تركيب كنيد.

نويسنده: پاي جيرسا (Pye Jirsa)

منبع:

عكاسي

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۵:۳۸ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب