آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

در اين مطلب نكاتي را به شما ياد مي دهيم كه با استفاده از آنها مي توانيد اشتباهات عكاسي در سفر را از بين ببريد و عكس هاي خلاقانه تر و بهتري در سفر هاي خود بگيريد.عكاسي نوزاد
عكاسي را از پرواز شروع كنيد
عكس هاي سفر خود را از لحظه پرواز شروع كنيد، دوربين را با خود به داخل هواپيما ببريد و با نشستن كنار پنجره عكاسي را شروع كنيد. اگر خوش شانس باشيد ممكن است منظره زيبايي از مقصد خود را بتوانيد از آسمان ببينيد. دوربين را تا جايي كه مي توانيد به پنجره نزديك كنيد و از منظره بيرون عكس بگيريد.در اول پرواز عكاسي كنيد. هر چقدر بيشتر از زمان پرواز بگذرد، شيشه ها شروع به سرد شدن مي كنند. سريع تر تا وقتي كه شيشه تميز تر است و عكس ها بهتر مي شوند، عكاسي كنيد. البته شما معمولا بهترين ديد و نما را در لحظه هاي نهايي پرواز پيدا خواهيد كرد، هنگامي كه در حال رسيدن به مقصد هستيد. صندلي كنار پنجره را انتخاب كنيد و دوربين به دست در انتظار ثبت تصاوير فوق العاده باشيد.

هواپيما هاي جت معمولا بدون لرزش هستند، اما در مورد هواپيما هاي كوچكتر و هليكوپتر ها چنين نيست. بهتر است هنگام عكاسي از شيشه هواپيما از سرعت شاتر بالاتري مثلا 1/250 ثانيه يا سريع تر استفاده كنيد.هنگام نشستن هواپيما، به نظر مي رسد سرعتي كه زمين زير پاي شما مي گذرد به طرز چشمگيري افزايش مي يابد. در اين حالت سرعت شاتر 1/500 ثانيه امن تر است.

براي جلوگيري از بازتاب هاي ناخواسته در شيشه، لنز دوربين را در حد ممكن به پنجره نزديك كنيد. اما، لنز دوربين را به پنجره تكيه ندهيد زيرا اين كار ريسك لرزش دوربين را افزايش مي دهد. دست خود را دور لنز گرد كنيد تا از بازتاب شيشه هم كنيد.
براي دور زدن هواپيما آماده باشيد. هنگام پرواز عكاسي از زمين كار دشواري است (به دليل اندازه پنجره و محدوديت زاويه هاي ممكن براي عكاسي) اما وقتي هواپيما قبل از فرود و بعد از برخواستن دور مي زند، فرصت هاي خوبي به وجود مي آيند. نكته اينجاست كه آماده باشيد و سريع عكس بگيريد كه اين فرصت ها طولاني نيستند.فلاش خود را خاموش كنيد. فلاش زدن قدرت كافي براي روشن كردن بيشتر از چند متر را ندارد و تنها موجب ايجاد بازتاب در شيشه ها مي شود.
 خودتان را در پيدا كردن زاويه هاي جديد بيازماييد
سختي اي كه در عكاسي از مكان هاي تازه با آن رو به رو هستيد نشناختن آن مكان است، بنابراين بايد تلاش بيشتري كنيد تا نقطه قوت آن مكان براي عكاسي را پيدا كنيد. يكي از راه هاي مقابله با اين مشكل نگاه كردن به آن مكان از ارتفاعات است، طوري كه نگاهي مانند يك پرنده به آن منطقه داشته باشيد. به دنبال بالكن يا پنجره خانه هايي باشيد كه فكر مي كنيد بتوانيد به آنها دسترسي داشته باشيد، و از خود بپرسيد كه آيا مي توانيد بالا تر از اين هم برويد و از ارتفاعي بالاتر به آن مكان نگاه كنيد.
بهترين مكان ها را براي عكاسي در ساعات طلايي پيدا كنيد
در مسافرت هاي خانوادگي اين كه بتوانيد در زماني كه مي خواهيد از خانواده جدا شويد و عكس بگيريد، كار سختي است. يك راه حل اين است كه در وسط روز دوربين را كنار بگذاريد و با خانواده باشيد، در اين زمان خورشيد در بالاترين مكان خود قرار دارد و نور آن براي عكاسي چندان مناسب نيست. به جاي آن، سعي كنيد صبح زود قبل از بيدار شدن خانواده به عكاسي بپردازيد و براي صبحانه به آنها ملحق شويد.معمولاً درست بعد از طلوع بهترين نور ممكن براي عكاسي را خواهيد داشت، چرا كه خورشيد پايين است و نور ملايم و رنگ گرمي دارد، و سايه هاي بهتري هم ايجاد مي كند. سعي كنيد در طول روز مكان هايي كه براي عكاسي مناسبند را پيدا كنيد تا صبح زود براي عكاسي به آن مكان ها برويد.
غروب خورشيد هم زمان خوبي براي عكاسي است، در اين زمان هم مي توانيد زماني كه بقيه خانواده مشغول آماده شدن براي بيرون رفتن هستند به مكاني كه از قبل انتخاب كرده ايد برويد و عكاسي كنيد.اگر در يك سفر يك روزه هستيد، مطمئن شويد كه در هنگام غروب خورشيد در بهترين مكان ممكن قرار داريد، سعي كنيد در ارتفاعات باشيد چرا كه در ارتفاعات گزينه هاي بيشتري براي عكاسي خواهيد داشت. آتليه بارداري
 از غذاهاي محلي عكس بگيريد
همانقدر كه عكس يك شهر نمايانگر معماري آن شهر است، عكس از غذاي محلي هم بيانگر آن كشور است. وقتي مي خواهيد غذا بخوريد وقت بگذاريد به منو نگاه كنيد. غذايي كه مي تواند بهترين عكس را داشته باشد انتخاب كنيد، و براي بشقاب غذايي كه سفارش داده ايد يك پس زمينه خوب انتخاب كنيد و از آن عكس بگيريد.

برگرفته از: lenzak.com

امتیاز:
بازدید:
[ ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۱:۵۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب