آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

هنگام عكس برداري از حداقل لوازم استفاده كنيد 
زيادي بودن لوازم و تجهيزات تجملي و نورپردازي مي تواند باعث ايجاد ترس و خجالت در كودك شود. بهتر است اين نوع عكس برداري را در فضاي باز و در حالي كه عكاس دور از صحنه قرار دارد انجام شود. در اين صورت نيازي به كابل هاي متعدد و پيچيده استوديو نيز نيست، كه اين خود باعث وحشت زدگي كودك مي شود. 

قبل از عكس برداري با والدين صحبت كنيد 
والدين مي توانند ايده هاي خوبي در مورد چگونگي عكاسي از كودك در آتليه كودك به شما ارائه كنند. هميشه قبل از عكس برداري در مكان هاي عمومي از والدين سوال كنيد. اگر قصد داريد از عكس ها براي تبليغات استفاده كنيد، بايد از والدين بخواهيد فرم رضايت نامه و قرارداد را امضا كنند، چون آنها حق دارند در مورد مسائل مالي آن نظر خود را اعلام كنند. 

 
با كودكان صحبت كنيد 

اگر مجبوريد از فاصله نزديك عكس برداري كنيد، بهتر است قبل از كار با كودك صحبت كنيد، در اين صورت او به شما به چشم يك متجاوز نگاه نمي كند. اينجا جايي است كه شما بايد از مهارت خود در ايجاد آرامش در افراد در هنگام عكاسي استفاده كنيد. 

از ژست هاي متعدد بپرهيزيد 
كودكان معمولا كم رو هستند، بنابراين دائما از آنها نخواهيد به اين حالت يا آن حالت قرار بگيرند. وقتي آنها شما و دوربين تان را پبذيرند و با شما احساس راحتي كنند، شما نيز عكس هاي بهتري در همه حالات خواهيد گرفت. 

روي زانو بنشينيد 

بهترين حالت براي دوربين اين است كه هم سطح با چشم هاي كودك باشد. اين كار باعث مي شود عكس جذاب و خوشايند تر شود. پس، به جاي اينكه از نقطه نظر بزرگسالان عكس برداري كنيد بهتر است وارد دنياي كودكان شويد. 

تعدادي از عكس ها را از نماي نزديك بگيريد 
هر چند بزرگسالان از اينكه از نزديك از صورت آنها عكس برداري شود راضي نيستند، اما عكس برداري از فاصله نزديك از كودك مي تواند ويژگي هاي او را بهتر به نمايش بگذارد. كودكان ذاتا داراي حالت چهره بسيار قوي هستند. سعي كنيد از صورت آنها از فاصله هاي نزديك عكس برداري كنيد. 

داشتن دستيار هميشه خوب است 

كودكان را به انجام كاري سرگرم كنيد، يك خرس پشمالو، يك توپ يا يك تفنگ آب پاش. بچه ها به سرعت مجذوب اسباب بازي هاي مورد علاقه خود مي شوند و زماني كه كسي از آنها عكس برداري كند از آنها دست مي كشند. 

 خونگرم و مهربان باشيد 
چرا كه نه، شما مي توانيد با ارائه دلايل كافي از بچه ها بخواهيد موقعيت و حالت صورت خود را تغيير دهند. تعريف كردن يك داستان جن و پري مي تواند در روي بچه هاي كمي بزرگ تر تاثير خوبي داشته باشد، در حالي كه گفتن طرز تهيه يك كيك خوشمزه براي بجه هاي بزرگ تر جذاب تر است. از خلاقيت خود براي انتخاب موضوعات جذاب براي گروه هاي سني مختلف كمك بگيريد. 

به فضاهاي باز برويد 

بيشتر كودكان دوست دارند در فضاي باز باشند تا يك محيط بسته و محدود. سعي كنيد زماني عكس برداري را آغاز كنيد كه خورسيد زياد بالا نيامده است، در اين صورت يك محيط گرم و زيبا در عكس ايجاد خواهد شد. همچنين مي توانيد پلان هايي از كودك در حين بازي بگيريد. . 

صبر و تحمل خود را بالا ببريد 
اصولا عكس برداري از كودكان كار آساني نيست، اما شما بايد صبر كنيد تا بتوانيد بهترين نتيجه را بدست آوريد. اين بدين معني نيز هست كه ممكن است لازم باشد عكس برداري را به روز بعد موكول كنيد. كودكان را نمي توان به آساني مجبور به ژست گرفتن كرد، مخصوصا زماني كه در حال هواي خود هستند..

منبع:

كيس نيدز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۶:۳۶ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكاسي يكي از محبوب‌ترين هنرها است و هر فردي در هر مكان و زماني مي‌تواند بدون هيچ محدوديتي عكاسي كند، تنها كافي است كه بدانيد مي‌خواهيد در چه موضوعي به عكاسي بپردازيد. عكاسي مدلينگ، تبليغاتي، كودكان، چهره، عكاسي بارداري، عكاسي نوزاد و غيره ازجمله پرطرفدارترين‌هاي اين رشته‌ هنري به‌حساب مي‌آيند. بسياري عكاسي تبليغاتي را پردرآمد مي‌دانند و به همين دليل تعداد عكاسان تبليغاتي روزبه‌روز در حال افزايش است. برخي نيز علاقه‌ خود به عكاسي را محدود به درآمدي كه از اين راه عايدشان مي‌شود، نمي‌كنند و تنها در فكر ثبت بهترين‌ها هستند. اگر از دسته‌ دوم هستيد و علاقه‌ خاصي نيز به كودكان داريد، براي ثبت خاطره‌انگيزترين و زيباترين عكس‌ها بايد به چند نكته توجه كنيد:

  1. زمان و مكان عكاسي مهم است

اگر كودك در عكس شما اخم يا گريه كرده است، تعجب نكنيد. شما زمان نامناسبي را براي ثبت خاطره انتخاب كرده‌ايد. بهترين زمان در عكاسي كودكان پس از خواب آن‌ها و يا پس از صرف يك وعده‌ غذايي است. اگر قصد ثبت عكس در طبيعت را داريد، زماني را برگزينيد كه در آن خورشيد فروغ و روشنايي زياد از حدي نداشته باشد و عكس شما را خراب نكند.

در مورد مكان، طبيعت بهترين گزينه است؛ چرا كه كودك در طبيعت احساس محدوديت نمي‌كند و تمام شادي خود را بروز مي‌دهد. اگر هم مي‌خواهيد داخل ساختمان به عكاسي بپردازيد، مكاني را انتخاب كنيد كه كوچك و تنگ نباشد.

kids-chairs-water-summer

  1. وقت تلف نكنيد

 كودكان دوست ندارند زياد سرپا بايستند و يا روي صندلي بنشينند تا عكسي از آن‌ها گرفته شود. سعي كنيد پيش از اينكه از كودك عكس بگيريد تمام شرايط و امكانات لازم را آماده كنيد تا وقت را از دست ندهيد. عروسك‌هاي موردعلاقه‌ كودك را از دسترس خارج كنيد. باتري و حافظه‌ دوربين‌تان را چك كنيد. اگر هم قصد داريد در مكان‌هاي مختلف از كودك عكس بگيريد، آن مكان‌ها را همانند استوديو آماده كنيد. اين را به خاطر داشته باشيد لبخند واقعي كودك تنها چند ثانيه دوام دارد، بنابراين اگر معطل كنيد بهترين سوژه را به مصنوعي‌ترينش تبديل مي‌كنيد.

  1. فهرستي از ژست‌هاي موردنظرتان تهيه كنيد

فهرستي از ژست‌هايي كه به نظرتان در عكستان خوب جلوه مي‌كند، تهيه كنيد اما سعي كنيد خودتان طراح ژست باشيد. براي مثال اگر مي‌خواهيد در يكي از حالات نشسته، دراز كشيده و يا ايستاده از كودكتان عكس بگيريد، از ژستي كه خود خلق كرده‌ايد استفاده كنيد نه ژست‌هايي كه در وب‌سايت‌هاي مختلف ديده‌ايد. اگر هم خواستيد از ژست‌هاي آماده استفاده كنيد، آن‌ها را بر كودك تحميل نكنيد. سوژه‌ اصلي شما كودك است، بنابراين به خواسته‌ او رفتار كنيد.

  1. از ديگران كمك بگيريد

اگر كسي را مي‌شناسيد كه مي‌تواند كودكان را به خنده بيندازد، از او بخواهيد در كنارتان بنشيند و در حين اينكه شما انگشتتان را روي دكمه‌ شاتر فشار مي‌دهيد كودك را بخنداند. حضور اين‌گونه افراد در كنارتان نه‌تنها در عكس شما تأثير مثبتي مي‌گذارد بلكه باعث مي‌شود در عكاسي زود عصباني نشويد.

  1. ابتدا از ژست‌هاي عادي شروع كنيد

براي شروع، سراغ ژست‌هاي مشخص، ساده و رسمي برويد و از كودك بخواهيد به دوربين نگاه كند و لبخند بزند. در چنين صورتي كودك اهميت كار را متوجه مي‌شود.

sisters-posed

  1. جنب‌ و جوش‌هاي بيش‌ از حد را محدود كنيد

كودكان عاشق تحرك و جنب‌ و جوش هستند. جنب و جوش‌هاي كودكتان را تا جايي كه مي‌توانيد محدود كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از صندلي، مبل، نيمكت، وسايل بازي همچون الاكلنگ و … استفاده كنيد اما توجه داشته باشيد براي اعمال اين محدوديت نبايد اجباري در كار باشد. در استفاده از صندلي هم ممكن است كودك شما دست از تحرك و بازيگوشي برندارد. البته ايرادي هم ندارد، تحرك آن‌ها فقط در حد بالا و پايين آمدن از صندلي است. اين شما هستيد كه بايد در فشردن شاتر دوربين سريع باشيد و بهترين لحظه‌ها را ثبت كنيد. اگر هم احساس كرديد كودك هنوز ذات بازيگوش خود را بروز نداده است، محل را ترك كنيد. اگر هم نمي‌خواهيد چشم از كودك برداريد، فقط صبر كنيد.

boy-chair

  1. اجازه دهيد كه كودكان بازي كنند

پس‌ از اينكه عكس‌هايي ساده با ژست‌هايي رسمي را ثبت كرديد، كودك را رها كنيد تا بازي كند. ژستي را به كودك تحميل نكنيد در اين صورت خيلي زود شكست مي‌خوريد و اعتماد سوژه‌تان را از دست مي‌دهيد. شرايط و مكان بازي را فراهم كنيد. كودكان در هر شرايط و مكاني ذات خود را نشان نمي‌دهند. آن‌ها اگر چيز جذابي را ببينند و يا وارد مكان جديدي شوند، به جنب‌ و جوش مي‌پردازند. براي اين كار مي‌توانيد از حياط خانه‌تان و يك آب‌پاش ساده استفاده كنيد. آن‌وقت است كه مي‌توانيد دل‌نشين‌ترين عكس را از كودكان ثبت كنيد.

feeding-cows-boy

  1. آرامشتان را حفظ كنيد

نفس عميقي بكشيد و آرام باشيد. كودكان اضطراب شما را حس مي‌كنند. در اين صورت آن‌ها دقيقا برعكس خواسته‌ شما را اجرا مي‌كنند و علاوه بر اضطراب، خشونت شما را نيز برمي‌انگيزند.

منبع:

آي‎تي رسان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۵:۳۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اكثر پدر مادرها دوست دارند از كودكان خود پيش از آنكه به سن بلوغ برسند، حتما عكس  كودك و يا عكس هايي داشته باشند تا با آن خاطرات گذشته را مرور كنند. حال چه بايد كرد تا عكس هايي كه از كودكان خود مي گيريم، ارزش چاپ كردن را داشته باشد، به چه نكاتي در اين مورد بايد توجه كرد.

عكاسي كودكان كودك

شايد جذاب ترين عكس هايي كه از بچه ها گرفته مي شود و معمولا در دنياي مجازي دست به دست مي شود و طرفداران زيادي نيز پيدا مي كند، عكس هايي هستند كه كودك اصلا توجه اي به دروبين ندارد و كار خودش را انجام مي دهد. عكس هايي پر طرفدار هستند كه، قطعه اي از دنياي واقعي كودك را به تصوير كشيده باشد.

با اين تفاسير هيچ عكاس و يا پدر و مادري آنقدر وقت اضافه ندارند تا ساعت ها بنشينند تا حركت بامزه اي از رفتار كودك را عكس بگيرند. پدر مادرها براي در زمان و صرفه جويي گرفتن عكس هاي جذاب از كودكان بايد يك سري اصول را هنگام عكاسي رعايت كنند. در ادامه اين مطلب شما را با چند تكنيك ساده اما مهم در عكاسي كودكان در آتليه كودك آشنا مي كنيم. 

1. از پيش برنامه ريزي داشته باشيد
هنگامي كه خود را براي عكاسي از كودكان آماده مي كنيد. قبل از فكر كردن درباره موقعيت ها، زمينه ها، حواس پرتي كودك و نوع فعاليتش يك برنامه از پيش تعيين شده، داشته باشيد. در چنين مواردي به حركات هاي بعدي كودك توجه كنيد، چرا كه خردسالان هر آن ممكن است از حالي به حال ديگر تبديل شوند و شما يك صحنه بي نظير را از دست بدهيد. نماهايي را براي عكاسي انتخاب كنيد كه تصوير بچه ها از دسترس شما خارج نشود.

 

2. بچه اي كه مي خواهيد از او عكس بگيريد را انتخاب كنيد
آيا مي خواهيد از يك بچه  خجالتي عكس بگيريد و يا از يك بچه كاملا بازي گوش؟ معمولا عكس گرفتن از بچه هاي آرام كار آن چنان سختي نيست، اما شما بايد خودتان را در مواجه با بچه هايي كه بيش از حد از خودشان تحرك نشان مي دهند، كاملا آماده كنيد. اين آمادگي پيش از انداختن عكس باعث مي شود، صحنه هاي خيلي جذابي را بتوانيد شكار كنيد. 

3. ايجاد ارتباط و دوستي با كودك
قبل از اينكه بخواهيد از كودكان عكس بگيريد، سعي كنيد با آنها ارتباط برقرار كنيد. چنين كاري باعث مي شود تا كودك احساس بدي نسبت به شما و دوربين درون دستتان نداشته باشد و احساس راحتي بيشتري كند. چنين حسي باعث مي شود تا كودك به كارهاي عادي خود بپردازد و در چنين شرايطي مي توانيد عكس هاي ماندگار از كودك ثبت كنيد. 

4. حالت هاي اتومات دوربين را در نظر داشته باشيد
برخي از دوربين ها حالتي به عنوان حالت عكس برداري از كودك دارند. چنين امكاني براي اين طراحي شده كه كودكان در هنگام عكس گرفتن از خودشان حركت هاي بدون هماهنگي انجام دهند، از اين رو عكس هايشان تار و يا كشيده مي شود. شما با فعال كردن اين دكمه مي توانيد عكس هايي با كيفيت بالاتر ثبت كنيد و ديگر نگران تار شدن و يا بد فرم شدن عكس هاي خود نباشيد. 

5. به بچه ها اجازه دهيد تا بچگي كنند
به هيچ عنوان بچه ها را براي گرفتن يك نوع عكس خاص مجبور به كاري نكنيد. اجازه دهيد كودك در حال خودش باشد. چرا كه مجبور كردن كودك براي عكس گرفتن نمي تواند روش درستي براي گرفتن عكس هاي ماندگار باشد. در چنين شرايطي نماهايي كه شما از بچه ها انتظار داريد، به وجود نمي آيد. محيط را براي عكس انداختن از كودكان شاداب كنيد و سعي كنيد درخواست هاي خود را با لبخند اجرا كنيد. به ياد داشته باشيد، بچه هايي كه سنشان خيلي كم است، در مقابل خواسته شما ممكن است، روي خوش نشان ندهند. بچه ها به ويژه آنهايي كه سن و سال خيلي كمي دارند، به نشستن دراز مدت واكنش منفي نشان مي دهند.

 
6. چهره كودكان هرچقدر خندان باشد، عكس شان جذابتر مي شود
شما مي توانيد با يكسري رفتارها و يا كلمات كودكان را بخندانيد. در چنين شرايطي بچه ها چهره واقعي و جذاب خود را رو مي كنند، اين درست همان زماني است كه بايد از آن ها عكس برداري كنيد تا خاطرات بسيار جذابي براي آينده شما باقي بماند. كودكان لبخند والدين را در هنگام عكس گرفتن دنبال مي كنند. در چنين شرايطي مادر مي تواند بچه را بخنداند و پدر از او عكاسي كند و يا بلعكس. 

7. مشغول كردن بچه در هنگام عكاسي
كودكان وقتي با اسباب بازي و يا هر چيز ديگر مشغول شوند، حواسشان نسبت به محيط پرت مي شود. در چنين شرايطي صدا زدن كودك مي تواند توجه اش را سمت شما جلب كند. اين همان لحظه اي است كه مي توانيد يك عكس جذاب از كودك بگيريد. 

8. از رنگ هاي ملايم استفاده كنيد
استفاده از چراغ هاي آبي و سفيد در عكاسي مي تواند تصوير را خشن به نظر برساند. در چنين عكس هايي بچه ها عجيب غريب و بد فرم مي افتند. سعي كنيد در هنگام عكاسي بچه هاي يتان را زير نور ملايم قرار دهيد تا جذابيت تصوير بالا برود البته در هنگام عكاسي نور صحنه بايد به اندازه كافي روشن باشد. 
شما حتي مي توانيد از فضاي طبيعي حياط منزل خود براي عكاسي كودكان نيز استفاده كنيد چنين فضا هايي هم نور كافي دارند و هم كودكان ميل زيادي براي بازي كردن پيدا مي كنند و روحيه شادتري از خود نشان مي دهند. 

9. تشويق كردن و جايزه دادن
تشويق كردن و جايزه دادن به كودكان يك روش موثر براي عكاسي كردن از آن ها است. شما مي توانيد با استفاده از آب نبات و يا هر تنقلاتي ديگري كه كودكان دوست دارند آنها را ترغيب كنيد تا در هنگام عكس گرفتن با شما همكاري كنند. عكس گرفتن بدون هماهنگي كودكان نيز مي تواند بسيار جالب باشد اگر شما كمي ذوق هنري داشته باشيد مي توانيد از زواياي مختلف عكس هاي بسيار جذابي از كودكان بگيريد.

 

 

10. برخورد با بچه هاي خيلي خجالتي
معمولا براي عكس انداختن با بچه هاي كه خيلي خجالت مي كشند دچار مشكل خواهيد شد در چنين شرايطي صبر كنيد تا كودك به محيط عادت كند سپس در اولين فرصتي كه سرش را بالا گرفت اقدام به عكس گرفتن كنيد. در چنين شرايطي بايد كمي سرعت عمل داشته باشيد تا بتوانيد بهترين عكس ها را ثبت كنيد. 

11. عكس ها آني
از مزاياي دوربين هاي ديجيتال اين است كه شما مي توانيد در يك لحظه چندين عكس بگيريد اين خود يك مزيت است كه شما از يك صحنه چندين عكس داشته باشيد با اين تفاسير مي توانيد بي عيب ترين عكس را براي چاپ انتخاب كنيد در عكاسي كودكان منتظر ننشينيد تا آنها خود را با دوربين شما وفق دهند بلكه اين شماييد كه بايد خود را با حالت هاي آنها وفق دهيد در چنين شرايطي انگشت خود را روي شاطر قرار دهيد و به محض اينكه موقعيت مناسب به وجود آمد شروع به عكس برداري كنيد. 

12. از عكس گرفتن لذت ببريدروش هاي بسيار زيادي براي سرگرم كردن كودكان وجود دارد كه شما مي توانيد با استفاده از آنها كودكان را مشغول كرده و سپس اقدام به عكس برداري كنيد. پوشيدن لباس دايناسور و يا يكسري ديگر از شخصيت هاي كارتوني براي كودكان مي تواند جذاب باشد. نگران عكس هاي با صورت احمقانه نباشيد در پاره اي از اوقات همين عكس ها جذابيت بسيار زيادي پيدا مي كنند. لذت عكاسي را از ياد نبريد تا با روحيه بيشتر از صحنه هاي جذاب كودكان عكس برداري كنيد.

منبع:

نمك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۴:۲۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

پدر و مادراني كه از به دنيا آمدن فرزندشان شوق زيادي دارند دوست دارند به دنيا آمدن فرزندشان را جشن بگيرند، Alicia Gould عكاسي اهل New-Jersey هم از اين قاعده مستثنا نيست. او هم بسيار مشتاق جشن گرفتن است و همان قدر هم عاشق عكاسي و گرفتن عكسهاي دلنشين از نوزادها. او از نوزادهايش از همان ابتداي تولد تا دو هفتگي شان در هر كجا و در حالت هاي مختلف عكس گرفته و يك آلبوم از بزرگ شدنشان تهيه كرده است.

Gould 32 ساله معمولاً از خواب اين مدل هاي كوچولو به عنوان فرصت خوبي براي عكاسي نوزاد استفاده مي كند و در حالتي كه حركتي ندارند و آرام در جاي خود هستند عكاسي مي كند. تخصص پيدا كردن در عكاسي از نوزادان در آتليه عكاسي از نوزاد به مهارت احتياج دارد و استعداد Gould در انجام اين كار عكسهاي بسيار زيبايي به دنبال داشته است.

ابتدا بايد با والدين نوزاد صحبت كنيد، به آنها اطمينان خاطر دهيد چرا كه ممكن است استرس داشته باشند و احساس نا امني بكنند. و سپس اهميت مراقبت و برخورد صحيح با نوزاد است و هميچنين در زمان غذا دادن و عوض كردن پوشك بچه بايد صبور بود.

Gould در مصاحبه اي در مورد عكاسي از سوژه هاي كوچكش مي گويد: «هدف اصلي من ثبت لحظه است، هم ثبت فيزيكي و هم احساسي. من مي خواهم مادر نوزاد بعد از ۱۰ سال به عكسها نگاه كند و عشق دلگرمي خودش را براي فرزندش احساس كند، بتواند عطر فرزندش را حس كند، كوچك بودن انگشتان دست و پاي نوزادش را ببيند.»

بعد از جمع كردن اولين سري از اين عكسها Gould گفت: «يادم مياد ۵ سال پيش اولين باري بود كه از نوزادان عكس ميگرفتم و چه احساس خوبي داشتم.» معمولاً عكاسي از نوزادان حدود سه روزه نزديك به سه ساعت زمان مي برد. «عكاسي از نوزادان در عين حال جزء ترسناكترين عكاسي ها هم هست.» او ادامه مي دهد: «من به خانه مشتريانم مي رفتم و هيچوقت نمي دانستم كه بايد انتظار چه چيزي را داشته باشم، همه بچه هايي كه مي ديدم با هم متفاوت بودند. بعضي از بچه ها به سادگي بيدار مي شدند و بعضي ديگر حتي اگر تلاش مي كرديد بيدار نمي شدند.»

هدف Gould اين بود كه والدين كودك بتوانند اين عكسها را شايد ۱۰ سال بعد نگاه كنند و علاقه و شوقي كه براي نوزادشان داشتند را حس كنند. او كه معمولاً عكسهاي پرتره مي گيرد در مواردي خاص و با درخواست والدين عكسهاي متفاوت ديگري هم گرفته است، در جايي مي گويد: «يكبار يكي از والدين از من خواست كه عكسي از بچه شان در درون يك تخم مرغ بزرگ بگيرم چون در Easter به دنيا آمده بود.»

منبع:

لنزك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۳:۵۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

وقتي من براي اولين بار شروع به پيدا كردن مشتري كردم، به عنوان يك عكاس تازه كار فكر كردم نوزادان سوژه مورد علاقه من خواهند بود. كار با آنها خيلي آسان به نظر مي رسيد، يك گوشه مي خوابيدند، و آماده بودند تا آنها را به ژست مورد نظر خودم شكل دهم، اصلا سخت نبود. با وجود گذشت پنج سال و هزينه هزاران دلار، آنها هنوز هم سوژه مورد علاقه من هستند، اما من پول زيادي هدر دادم و در تلاش براي فهميدن اين كه چطور اين كار را به درستي انجام دهم، عرق و اشك زيادي ريختم. اگر شما تازه اين كار را شروع كرده ايد، يا با مشتريان جديد، يا با كودك خودتان، قبل از صرف هزينه هاي زياد اين مطلب را مطالعه نماييد.

چگونه عكاسي از نوزاد را شروع كنيم

لوازم عكاسي خود را ساده نگه داريد

من فكر مي كردم كه براي گرفتن زيباترين پرتره هاي نوزاد به تعداد زيادي كلاه، تل سر، پتو، و سبد نياز دارم. پس از آن، به رنگ هايي نياز داشتم كه براي پسرها مناسب باشند، و رنگ هايي كه براي دخترها مناسب باشند. من تختخواب هاي نوزاد كوچك، و حروف چوبي بزرگ كه مطابق با حرف اول اسم نوزاد بودند خريدم. خانه من آنقدر با لوازم عكاسي به هم ريخته بود كه ما نمي توانستيم از ميهمانان خود در اتاق مهمان پذيرايي كنيم، و حتي به اين قدر وسايل نيز كفايت نكردم…

من يك كفپوش كاغذي طرح چوب داشتم كه آن را روي جعبه اي بزرگ پهن مي كردم و روي فرش مي گذاشتم. من بخاري و دو پايه براي پس زمينه داشتم، و تعداد زيادي پتو و پرده تهيه كرده بودم. هر بار كه من يك مقاله در مورد يك عكاس و اين كه از چه لوازمي براي گرفتن «يك» عكس خاص استفاده كرده است مي خواندم، آن موارد را براي خودم مي خريدم. آنها اشاره مي كردند كه از پتوهاي نرم و سبك پيچيده شده زير سر بچه استفاده مي كردند؟ فورا به سايت آمازون مي رفتم، من بايد چند تا از آنها براي خودم مي خريدم. من چه موقع راضي مي شدم؟ من دلم مي خواست براي لنز، و كلاس هاي عكاسي پول خرج كنم، اما كاملا مطمئن بودم كه خريد يك ابزار ديگر شگفت انگيزترين پرتره عكاسي كودك را ايجاد خواهد كرد، بنابراين اينجا بود كه همه پول من به باد رفت.

سال گذشته من يك مقاله عكاسي به نام «كمتر بيشتر است – Less is more» خواندم. آن مقاله چشم هاي مرا باز كرد. و به من فهماند كه هنر كودك است، نه لوازم عكاسي. لوازم احتمالا براي عكس شما تاريخ تعيين مي كنند (تا به حال عكس هايي را كه سياه و سفيد هستند جز يك رز قرمز كه رنگي است ديده ايد؟). اما يك كودك، مقابل يك پس زمينه ساده، تنها با ساده ترين لوازم جانبي، به خاطر همان كودك خيره كننده خواهد بود. به همين دليل است كه من اينجا هستم تا به شما بگويم، پول خود را هدر ندهيد، به خصوص اگر تازه كار هستيد. شما مي توانيد تنها با لوازم بسيار اوليه و پايه عكس هاي فوق العاده اي از نوزادان بگيريد، و اين كار بسيار ساده تر از تلاش براي جا دادن او در سبد است، در حالي كه سعي داريد او را خواب نگه داريد!

چيدمان

اول از همه، شما به چيزي نياز داريد تا كودك را روي آن قرار دهيد. اگر بر روي ژست دادن به كودك كار مي كنيد (بر خلاف عكاسي سبك زندگي كه نيازي به ژست گيري ندارد)، شما به چيزي نياز داريد كه كمي نرم و قابل اتعطاف باشد. بسياري از عكاسان حرفه اي صندلي هاي كيسه اي گران قيمت مي خرند، اما شما به آن نيازي نداريد. من در واقع از يك صندلي چرمي (قد كوتاه) كه در خانه داشتيم استفاده مي كنم، و وقتي جلسات عكاسي در خانه مشتريان دارم آن را با خودم مي برم.

البته، هفته پيش براي يك جلسه عكاسي نوزاد فراموش كردم آن را در ماشينم بگذارم. وقتي رسيدم تازه متوجه شدم كه آن را با خود نياورده ام. آنها خودشان چنين چيزي نداشتند، بنابراين من به جاي آن دو بالشتك بزرگ را از كف مبل هاي آنها بيرون كشيدم و آنها را روي هم گذاشتم. هم براي بالشتك و هم صندلي چرمي من چند پتو را به صورت لايه لايه بر روي هر يك از آنها قرار مي دهم. در بين پتوها چند لايه ورقه ضد آب كه از بچه خودم باقي مانده، و يك تشك گرم كن قرار مي دهم. لايه هاي متعدد پتوها آن را نرم و قابل انعطاف مي كنند، و چند لايه بالايي، پس زمينه هاي مختلفي هستند كه من براي عكاسي از نوزادان از آن ها استفاده مي كنم، بنابراين براي داشتن پس زمينه هاي مختلف، تنها لايه ها را يكي يكي برميدارم (شكل زير را ببينيد).

من تنها با رنگ هاي سياه، سفيد، و كرم عكس مي گيرم. من اغلب از پتوهاي رنگي دوري كرده ام، اما اين انتخاب من بوده و شما مي توانيد به سليقه خود عمل كنيد. من رنگ هاي خنثي را توصيه مي كنم چون قرمز، صورتي، و سبز روشن مي توانند باعث ايجاد ته رنگ بر روي پوست نوزاد شوند.

ژست دادن به نوزاد

پتوهاي روي هم قرار گرفته به كودك كمك مي كنند تا كمي در آنها فرو برود، و من تعدادي حوله حمام سفيد نيز از غير مجاز مي باشدtco خريدم، كه با خودم مي آورم تا آنها را بپيچانم و بين پتوها و نوزاد جا دهم تا او را دقيقا آنطور كه مي خواهم تكيه و قوس بدهم. يك بالش بادي در زير پتو ممكن است راه خوبي براي به دست آوردن برخي از ژست هايي كه مي خواهيد باشد، و من متوجه شده ام كه اگر نمي توانيد از بالش بادي استفاده كنيد، گزينه خوب ديگر يك بالش گردني مثل آنهايي كه در هواپيما استفاده مي كنيد است. من در واقع اين گزينه را به بالشت بادي ترجيح مي دهم چون كوچك بوده و براي بدن يك نوزاد كاملا اندازه است، بنابراين به تكيه دادن كودك در محل مورد نظر كمك مي كند (مثلا حالتي كه او را روي شكم بخوابانيد و دست ها و سرش روي بالش قرار بگيرند).

پس زمينه

من يك ظاهر پيوسته و يكپارچه را براي پس زمينه ام دوست دارم، بنابراين از همان شيء زير كودك استفاده مي كنم و آن را بالا مي كشم تا پس زمينه پشت نوزاد را ايجاد كنم. من يك پايه دارم كه با هدف نگه داشتن پس زمينه ها آن را خريدم (يا مي توانيد خودتان يكي بسازيد)، اما شما به آن نيازي نداريد. اگر چند گيره محكم خريداري كنيد، مي توانيد پرده يا پتو را به هر چيزي بالاي سر نوزاد وصل كنيد. من از پشت تخت، پشتي صندلي، نردبان، ميز، و غيره استفاده كرده ام، فقط به دور و بر خود نگاه كنيد تا ببينيد چه چيزي بهتر جواب مي دهد. وقتي من در خانه يك مشتري هستم، وسايل سرتاسر خانه را به دنبال خودم مي كشم تا در طول جلسه عكاسي از آنها استفاده كنم. البته هميشه آنها را سر جايشان برمي گردانم، و هيچ كس تا به حال با اين كار مشكلي نداشته است.

عكاسي سبك زندگي يا بدون ژست گيري؟

من در يكي از پاراگراف هاي بالا به عكاسي سبك زندگي (lifestyle photography) اشاره كردم. اين ژانر عكاسي دارد حتي محبوب تر از قبل مي شود. اساسا، اين نوع عكاسي، گرفتن عكس هاي بدون ژست گيري بيش از حد از خانواده است. البته شما صحنه را تنظيم خواهيد كرد. ممكن است چند مورد از اثاثيه اطراف را جا به جا كنيد، يك پتو روي زمين بيندازيد، و به اعضاي خانواده بگوييد كجا بنشينند يا بايستند. اما از اينها گذشته، شما به نوعي به آنها اجازه مي دهيد خودشان كارهايشان را انجام دهند و تعبيري ديگر خودشان باشند. اينجور عكس ها طبيعي، واقع گرايانه، و دوست داشتني هستند. اما من فكر مي كنم وقتي ما در مورد عكس هاي نوزاد صحبت مي كنيم، سبك زندگي به تنهايي كافي نيست. البته آنها آسان تر هستند، و تقريبا به هيچ گونه لوازم اضافه اي نياز ندارند، اما اكثر مردم حداقل دو يا سه عكس ژست گرفته از نوزاد خود مي خواهند.

تجهيزات جانبي

اكنون به سراغ لوازم جانبي مي رويم. باز هم، نيازي نيست كه كلي پول صرف اين وسايل كنيد، و باور كنيد، وقتي شروع به خريد مي كنيد خيلي راحت مي توانيد يك صورت حساب سنگين بتراشيد. پس زمينه مورد علاقه من يك پارچه كشباف نرم است كه وقتي بر روي پتوهاي من صاف مي شود، هيچ چين و چروكي ندارد (من عاشق ظاهر يكپارچه ام). يك قطعه اضافي كوچك تر از همان پارچه هم خريدم تا بچه ها را در آن بپيچم. اما اگر اصلا نمي خواهيد چيزي بخريد، به اطراف خود نگاه كنيد – احتمالا چند روسري، شال، يا پتوي قنداق بچه كوچك داريد كه مي توانيد از آن استفاده كنيد. من زياد طرفدار تل هاي بزرگ نيستم، بلكه نوارهاي باريك را دوست دارم. شما مي توانيد يكي از اين دو تا را بخريد، يا خودتان با چند روبان و مهره زيبا يكي درست كنيد.

من شرط مي بندم هنگامي كه شروع به نگاه كردن به اطراف به چيزهايي كه در حال حاضر داريد مي كنيد، مي توانيد گزينه هاي مختلف زيادي را براي پس زمينه و پوشش دور بچه پيدا كنيد. براي تنوع بخشيدن مي توانيد چند روسري، روبان سر، يا تكه هاي كوچك پارچه را از پارچه فروشي ها بخريد كه به پول زيادي نياز ندارند، اما تنوع مورد نياز را به عكس هاي شما مي بخشند.

موفق باشيد، و به ياد داشته باشيد اين نوزاد است كه شما سعي داريد از آن عكس بگيريد، نه لوازم عكاسي. آن مژه هاي بلند، آن انگشتان كوچك، و آن لب هاي غنچه شده بي نقص را فراموش نكنيد.

نويسنده: كيم كلي (Kim Kelley)

م

منبع

برگرفته از: digital-photography-school


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۲:۴۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 راه هاي زيادي براي عكاسي از نوزادان وجود دارد، اما يك چيز مسلم است: عكاسي از اين مخلوقات كوچك به ظرافت خاصي نياز دارد كه فراتر از توانايي به كار گيري يك دوربين و دانش عكاسي است. بنابراين در اين آموزش كوتاه لنزك، شما عزيزان را با جنبه حساس عكاسي از نوزادان آشنا و ۶ نكته كاربردي مطرح خواهيم كرد تا در آتليه نوزاد به كار بگيريد.

اگر تا به حال بچه داشته ايد، احتمالا مي دانيد كه من دارم در مورد چه چيزي صحبت مي كنم. نوزادان به خصوص با استخوان هاي نرم خود شكننده هستند، بنابراين جابجا كردن آنها بايد به دقت انجام شود. بنابراين اگر در طول جلسه عكاسي بخواهم كه كودك در مكان يا موقعيت متفاوتي قرار گيرد، اين كار را به والدين مي سپارم.

نوزادان به تازگي از حفاظت رحم مادر خود خارج شده اند، بنابراين بيشتر از افراد ديگري كه احتمالا از آنها عكس خواهيد گرفت، مستعد بيماري، سرماخوردگي و استرس هستند.

در ادامه اين مطلب لنزك ۶ نكته براي جنبه حساس عكاسي از نوزاد آورده شده است:

۱

از عطر زدن اجتناب كنيد

اين نكته شامل صابون هاي معطر، لوسيون، عطر/ ادكلن، افتر شيو، و محصولات حالت دهي مو مي باشد. نوزادان بيني هاي حساسي دارند. آخرين چيزي كه شما مي خواهيد اين است كه سوژه ارزشمند شما عطسه كند. اگر او راحت نباشد، آن وقت بي قرار مي شود و سر و صدا مي كند.

۲

قبل از شروع كار دست هاي خود را بشوييد

اولين كاري كه شما بايد وقتي وارد محيط نوزاد مي شويد انجام دهيد اين است كه دست هاي خود را خيلي خوب بشوييد. حتي اگر قصد نداريد به بچه دست بزنيد، به احتمال زياد چيزهايي كه بچه با آنها تماس دارد، مثل تخت را لمس خواهيد كرد.

۳

احتمال آوردن ميكروب به محيط نوزاد را كاهش دهيد

اگر مريض هستيد، جلسه عكاسي خود را دوباره برنامه ريزي كنيد.

هيچ چيزي نگران كننده تر از نياز به مراقبت از يك نوزاد بيمار نيست. بدن هاي آنها براي دارو بيش از حد جوان است، بنابراين به خانواده كودك (و خود او) يك لطف بكنيد و اگر مريض هستيد برنامه خود را تغيير دهيد – به خصوص اگر تب داريد.

۴

دما را زياد كنيد

بچه ها وقتي گرم باشند خوشحال و خواب آلود هستند، بنابراين دماي هوا را زياد كنيد، اما اين كار را ايمن انجام دهيد. اگر از يك بخاري برقي استفاده مي كنيد، مواظب باشيد كه آن را خيلي نزديك كودك يا هر چيزي كه كودك روي آن يا داخل آن است، قرار ندهيد.

به عنوان مثال، اگر بخاري پايين تر از كودك قرار دارد، هنوز هم مي تواند با گرم كردن سبدي كه او در آن قرار دارد، او را به خطر بياندازد.

۵

اگر مي توانيد، از لوازم مشتري استفاده كنيد

پتو، كلاه، حيوانات، كفش، سبد… همه اينها براي استفاده در طول جلسه عكاسي از نوزاد بسيار زيبا هستند.

اگر از لوازم مشتري خود استفاده كنيد، آن وقت اقلام داخل عكس ها براي آنها معني دارتر خواهند بود (به عنوان مثال، خاله مريم كلاهش را بافته، سبد مال عروسي والدينش است، حيوان مثل همان است كه پدر وقتي بچه بود داشت).

همچنين در اين صورت عكس ها منحصر به فردتر خواهند بود تا وقتي كه از لوازم يكسان بارها و بارها استفاده شود.

۶

به او يك ژست را تحميل نكنيد

شما يا والدين كودك ممكن است بخواهيد يك عكس از كودك در يك موقعيت خاص يا ژست گرفته بر روي يك شيء خاص بگيريد. لطفا زماني كه داريد چنين شاهكارهايي را انجام مي دهيد احتياط كنيد.

نوزادان براي عكاسي عالي هستند چون مي توان موقعيت آنها را براي يك عكس تعيين كرد، اما آنها انسان هستند، نه عروسك. جانب احتياط را رعايت كنيد و به ياد داشته باشيد كه نوزادان ظريف هستند. اگر آنها ناراحت يا ناراضي به نظر مي رسند، دست بكشيد و يك عكس جايگزين ديگر پيدا كنيد.

نوزادان بايد هميشه راحت و ايمن باشند. بنابراين به عنوان عكاس آنها هر كاري مي توانيد انجام دهيد تا در طول جلسه عكاسي، آنها چنين احساسي داشته باشند.

نويسنده: آني تائو (Annie Tao)

منبع:

 

لنزك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۱:۴۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

آيا به عكاسي  نوزاد علاقه‌منديد اما نمي‌دانيد با چه حالتها و ژست‌هايي عكس بگيريد؟ آيا پيش آمده كه به عكس نوزاد نگاه كنيد و اين سوال در ذهنتان بوجود بيايد كه عكاس چطور چنين عكسي را گرفته است؟ در اين مقاله شما را با چند راه ساده براي آماده‌سازي صحنه و چندين ژست نوزاد، براي عكاسي آشنا مي‌كنيم. ابتدا با آماده‌سازي پشت صحنه شروع مي‌كنيم. پس از آن به شما نشان مي‌دهيم كه عكس نهايي با توجه به صحنه‌اي كه آماده كرده‌ايد، چطور خواهد شد. همه راه‌هاي مذكور ساده بوده و در هر شرايطي قابل پياده‌سازي هستند، به نحوي كه هر كسي مي‌تواند در انجام آنها استاد شود. از مزاياي اين روش‌ها امكان انجام آنها در هر فضاي كوچكي است. اين مزيت بزرگي است براي عكاساني كه بايد به خانه مشتريان رفته و هيچ آشنايي‌اي با فضاي خانه‌هاي آنها ندارند يا در آتليه نوزاد اين كار را انجام مي دهند. با  كجارو همراه باشيد.

استفاده از تشك

تشك ساده‌ترين راه براي آماده‌سازي صحنه عكاسي، استفاده از يك تشك است، ملحفه‌اي جذاب و بامزه روي آن بياندازيد و تشك را روي زمين كنار يك پنجره يا در شيشه‌اي كشويي بگذاريد. ترجيحا تشك را در زاويه حدود ۶۰ درجه نسبت به پنجره قرار دهيد. بعضي‌اوقات فضا به گونه‌ايست كه شرايط براي هر تركيبي كه دلخواه شماست، فراهم است اما در پاره‌اي از اوقات مانند اين آشپزخانه كوچك(عكس بالا) بايد خود را با شرايط وفق داده و از كمترين امكانات بيشترين استفاده را ببريد. به عنوان مثال در اين مورد خاص مي‌توانيد تشك را با زاويه ۹۰ درجه نسبت به پنجره قرار دهيد، هنگامي كه مادر، نوزاد در حال خواب را مي‌آورد و روي تشك مي‌گذارد، بعد از اينكه نوزاد در جاي خود آرام گرفت، در كنار تشك بنشينيد و تشك را با چرخش‌هاي كوچك به نحوي كه زاويه آن با پنجره و نور آفتاب، سايه و عمق ميدان خوبي ايجاد كند، تنظيم كرده و شروع به عكاسي كنيد. نوزاد استفاده از اين تركيب صحنه مي‌تواند در مواردي كه شما تصميم گرفته‌ايد از گل‌ها، گياهان سبز، اشيا، تجهيزات و ... استفاده كنيد، بسيار كاربردي و مفيد خواهد بود. زيرا اين تركيب صحنه، سطحي صاف و خوب به كار داده و همچنين ارتفاع پائين آن به شما اين امكان را مي‌دهد كه از بالا عكاسي كنيد. نوزاد

استفاده از پرده‌ي سياه رنگ

پرده سياه مورد بعدي اين است كه سعي كنيد يك پارچه مشكي را با گيره به پشت يك يا چند صندلي ببنديد. در صورت امكان از صندلي‌هاي بلندتر استفاده كنيد. اگر تهيه صندلي براي شما امكان‌پذير نبود به سادگي پدر و مادر نوزاد را به كار بگيريد، آنها مي‌توانند هر كدام يك سر پارچه را بگيرند. فراموش نكنيد كه مقداري از پارچه روي زمين پهن شده باشد. دوباره نزديك پنجره باشيد و نوزاد را درون يك سبد و جلوي پارچه قرار دهيد و يا از پدر و مادر بخواهيد كه در مقابل پارچه بايستند و او را روي دستان خود نگه دارند (خلاق باشيد).

نكته

با استفاده از پرزگير، پارچه مشكي را تميز كنيد تا در مراحل ويرايش عكس صرفه جويي شود. نوزاد نوزاد تنوع كاربردي اين تركيب صحنه بسيار زياد است. راهي ساده براي ثبت تصويري با كنتراست بالا كه ديد حرفه‌اي‌تر و رسمي‌تري به آن مي‌دهد. تركيب صحنه اولي كه گفتيم در مقايسه با اين مدل، گرايش بيشتري به عكس‌هاي روزمره‌ دارد. استفاده از پرده سياه، نيازمند صرف زمان بيشتري براي رسيدن به يك پس‌زمينه سياه يكنواخت در مرحله ويرايش عكس است اما نتيجه‌ي آن طوريست كه ارزشش را دارد! يكي ديگر از كاربردهاي اين روش، القاي حس معلق بودن نوزاد است. به عنوان مثال مي‌توانيد نوزاد را روي كفه ترازوي عمودي‌اي كه از پشتي صندلي آويزان است، بگذاريد (البته با رعايت جوانب ايمني). نوزاد با توجه به اينكه نوزادان معمولا در تكاپو و حركت هستند، گاهي علاقه زيادي به گرفتن اشيا دور و بر دارند و يا خود را از چيزي آويزان مي‌كنند. در صورتي كه والدين آنها مايل به ثبت تصاويري در اين حالات از فرزندشان باشند، روش پرده سياه در صورتي كه ريسك صدمات احتمالي به حداقل برسد، گزينه مناسبي براي اين نوع عكاسي خواهد بود. نوزاد

استفاده از كوسن بزرگ

كوسن رايج‌ترين روش عكاسي از نوزادان استفاده از كوسن بزرگ است. براي اين روش شما مي‌توانيد از كوسن‌هايي كه اختصاصا براي عكاسي ساخته شده‌اند استفاده و يا اقدام به ساختن يك كوسن در اندازه‌ي مورد نيازتان كنيد. كوسن را نزديك به يك منبع نور روي زمين بگذاريد و يك روكش بزرگ كه به پشت يك صندلي نصب شده روي آن بياندازيد. در صورت نياز براي عكاسي از يك ژست با پس زمينه‌هاي متنوع مي‌توانيد از چند لايه روكش استفاده كنيد.

نكته

در صورتي كه از چند لايه روكش استفاده مي‌كنيد، توصيه مي‌كنيم بين هر يكي از لايه‌ها حتما از پدهاي مخصوص تعويض پوشك بچه استفاده كنيد. كار از محكم كاري، عيب نمي‌كند!!! كوسن نوزاد اين تركيب صحنه و گوناگوني لايه‌ها براي مواردي كه نوزاد به راحتي نمي‌تواند در جاي خود آرام گيرد بسيار كاربردي است. همچنين مي‌توانيد از يك ژست خاص چند عكس متنوع بگيريد و به راحتي اين امكان را داشته باشيد كه يك پرتره يا نماي كاملا بسته از دستها و پاها و حتي نمايي كامل از بدن نوزاد را بدون حركت دادن او به تصوير بكشيد. نوزاد

ژست‌هاي نوزادان

مي‌توانيد تغييرات كوچكي در نحوه قرار گيري دست‌ها و پاها، سر و يا لگن نوزاد انجام دهيد اما با توجه به واقعيت فيزيولوژيكي مفاصل نوازدان محدوديت‌هايي در نحوه حالات و ژست آنها وجود دارد. تعدادي از ژست‌هاي پايه‌اي ساده و بي‌خطر براي نوزاد را در ادامه خواهيد ديد كه با الهام از اين ژست‌ها مي‌توانيد نوزاد را در حالت‌هاي متنوعي براي عكاسي آماده كنيد:

حالت لقمه‌اي

نوزاد

حالت دمر با دست و پاي جمع شده

نوزاد

حالت درازكش به پهلو

نوزاد

حالت چانه روي مچ دست

نوزاد

حالت خوابيده به پشت و دايره‌اي

نوزاد

حالت قورباغه

نوزاد از ديگر ژست‌هاي قابل استفاده در اين سبك مي‌توان به حالت رابطه با پدر و مادر، خواهر و برادر و حالت‌هاي طبيعي كه عاري از هرگونه خطري براي نوزاد است، اشاره كرد. نوزاد و مادر نوزاد و برادر نوزاد   دنياي عكاسي نوزاد بسيار متنوع است، و راهنماها، ترفندها و اقدامات احتياطي بسياري وجود دارد كه بايد بدانيد. مقاله‌اي كه مطالعه كرديد، تنها بخش كوچكي از دنياي متنوع اين سبك از عكاسي بود، اما مي‌تواند شروعي مناسب براي آغاز به كار و نحوه اجراي آن باشد. در نظر داشته باشيد كه با هركدام از اين روش‌ها و خلاقيتي كه از خود نشان مي‌دهيد، مي‌توانيد تصاويري متفاوت و ناب از نوزادان ثبت كنيد. نوزاد نوزاد اگر هر كدام از روش‌هاي اشاره شده را امتحان كرده‌ و يا تجربيات متفاوت‌تري در اين زمينه داشته‌ايد، آنها را با ما درميان بگذاريد.   منابع Digital Photography School و learn shoot inspire

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۰:۳۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكاسي از كودكان يكي از جذاب‌ترين و در عين حال پراسترس‌ترين انواع عكاسي است. براي عكاسي از كودكان بايد صبور باشيد. كودكان گاهي خندان و سرزنده و گاهي كسل و گريان مي‌شوند. نكاتي كه در اين مطلب ارائه شده است مي‌تواند براي عكاسان تازه‌كار در هر آتليه كودك كه دوست دارند اين ژانر را به صورت حرفه اي دنبال كنند مفيد باشد.

1) براي بهترين و ارزنده ترين لحظه آماده شويد: حتما قبل از روز تعيين شده براي عكاسي كودكان را در خانواده ملاقات كنيد تا از نام كوچك، روحيه، علايق و سرگرمي‌هاي كودك مطلع شويد. در عين حال به محيط خانه و اطرافش توجه كنيد و محل و پشت زمينه‌هاي مناسب براي عكاسي را زير نظر داشته باشيد. اين اقدام به شما كمك مي‌كند تا با زمينه فكري آماده‌تري براي عكاسي از كودك را داشته باشيد.


2) از قدرت لبخند غافل نشويد: با لبخند با كودك رو به رو شويد و محيط را از حالت جدي به محيطي دوستانه بدل كنيد تا كودك در برابر شما و دوربين احساس راحتي كند.


3) توجه شان جلب كنيد :از آنجايي‌كه كودكان معمولا كنجكاو هستند به راحتي مي‌توانيد آن ها را با نشان دادن شي عجيبي كه ممكن است تا به حال آن را نديده باشد سرگرم كنيد و عكس‌هاي طبيعي و جالبي از از او ثبت كنيد


4) پشت زمينه را از پيش تعيين كنيد: هرچند پشت زمينه براي يك عكاس در استوديو بسيار قابل كنترل‌تر است اما بهتر است از كودكان در محيط ‌هايي كه با آن آشنايي دارند و در آن احساس آزادي عمل مي‌كنند عكس‌برداري كنيد.

 

عكاسي از كودكان،آتليه عكاسي كودكان,عكاسي كودكان


5) عكس‌هاي طبيعي جذاب‌ترند: هيچ وقت كودك را مجبور به ايستادن و يا نشستن در محيطي نكنيد. در اين زمان دوربين را كنار بگذاريد و كمي او را به بازي دعوت كنيد و بگذاريد دوباره آرامش خود را به دست آورد بهترين وضعيت زماني است كه كودك با دوچرخه و ديگر وسايلش مشغول بازي است.


6) ابزار هاي مناسب عكاسي را همراه داشته باشيد: از دوربين‌هاي سريع و لنزهاي پر سرعت استفاده كنيد. حتما لنزهاي مختلف وايد و تله و ...، نورهاي كمكي كه به آنها نياز خواهيد داشت و باطري و كارت حافظه اضافي همراه داشته باشيد.


7) لحظه‌ها را شكار كنيد: عكاسي از كودك كار بسيار دشوار است و نياز به سرعت عمل بالا دارد. هميشه انگشتان بايد آماده فشردن شاتر و چشم هايتان شكارچي لحظات باشد.

 منبع:

بيتوته

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۹:۳۳ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

بسياري از والدين دوست دارند از كودكان زيباي خود عكس هاي ماندگاري بگيرند. اما عكاسي از كودك به هيچ وجه كار آساني نيست زيرا آنها هميشه خواب هستند و بايد براي داشتن عكس متفاوت، منتظر حركت هاي جالب آنها شد. به اصطلاح بايد شكار لحظه ها كرد كه گاهي كسل كننده مي شود. براي داشتن ايده هاي بهتر و روش هاي آسان براي عكاسي كودك در خانه، ترفندهايي كه يك عكاس مطرح كرده است را برايتان انتخاب كرده ايم.

 

عكاسي از كودكان,روش هاي عكاسي از كودكان,عكاسي حرفه اي

 
 در اين مطلب، بايدها و نبايدها و زمان مناسب براي عكاسي از كودك را بيان كرده ايم. نورپردازي در آتليه كودك عكاسي از كودكان در فضاي باز بسيار بهتر است زيرا كودكان در بيرون آرامتر هستند.

 

كودكان گرماي خورشيد را دوست دارند و در نتيجه آرام مي مانند. اما در مواقعي كه مجبور به عكاسي در داخل خانه هستيد، سعي كنيد كودك را در كنار پنجره قرار دهيد كه  نور ملايم و خوبي دارد.

 

انتخاب جهت و ميزان نور مناسب در زيبايي و شفافيت عكس تاثير بسياري دارد. استفاده از وسايل رنگي در آتليه كودك استفاده از كلاه و شال گردن براي عكاسي از كودكان هيچ گاه قديمي و كهنه نمي شود.

 

شال گردن ها اصولا بافت زيبايي دارند و كودكان دوست دارند آنها را همچون لقمه داخل چيزي بپيچانيد. اگر متوجه شديد كودك از اينكه او را  داخل شال پيچيده ايد ناراحت است و غر مي زند، مي توانيد كودك را روي شال يا كلاه بخوابانيد. به اين ترتيب، مي توانيد عكس  فوق العاده زيبايي از كودك بگيريد.

 

وسايل پيشنهادي براي عكاسي كودك در آتليه وسايلي كه مي توان در آتليه كودك از آنها استفاده كرد، متفاوت است. به طور مثال، مي توانيد از بالشت هاي طرح و شكل دار، اسباب بازي يا عروسك در اطراف  كودك خود استفاده كنيد. يا او را داخل پارچه زيبايي قنداق كنيد و روي صندلي هاي متحرك يا تاب قرار دهيد.

 

اين كارها به هيچ وجه براي كودك خطرناك نيست. وسايلي كه در آتليه كودك بايد از آنها اجتناب كرد هرگز از شيشه همچون بطري، كاسه و ... در آتليه كودكان استفاده نكنيد.

 

آتليه عكاسي كودك, عكاسي كودكان,عكس گرفتن


اگر خيلي تمايل به اين كار داريد با فتوشاپ دو تصوير را در كنار هم بگنجانيد ولي كودك خود را  در كنار يا داخل اين وسايل خطرناك قرار ندهيد. نخستين اصل عكاسي كودك ، آسايش و امنيت اوست. وسايل جالب، عجيب و هنري در آتليه كودك براي عكاسي از كودك در آتليه مي توانيد از اسباب بازي هاي او يا مبلمان خاص خود استفاده كنيد. به طور مثال، از وسايل ماهيگيري، لباس فرشته ها با همه تجهيزاتش، لباس يا وسايل آتش نشان ها و ... كمك بگيريد.
 

عكاسي حرفه اي ,عكاسي از كودكان,عكاسي حرفه اي


عكاسي از چهره آرام كودك در خواب توصيه ما به والدين اين است كه در 5 تا 10 روز نخست تولد از نوزادان خود عكاسي يعني عكاسي نوزاد كنند. در اين  زمان كودك بيشتر زمان خود را در خواب سپري مي كند و بسيار شكل پذير هستند. براي داشتن عكس هاي زيباتر مي توانيد از پتو و بالشت سفيد استفاده كنيد تا چهره كودك در خواب بسيار معصوم تر و آرام تر ديده شود.

 منبع:

بيتوته

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۸:۲۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

هنگامي كه شما در حال https://www.instagram.com/p/BcaCkHsnoz1 هستيد، گاهي اوقات به كودكاني برمي خوريد كه شخصيت درخشان خود را بلافاصله آشكار مي كنند، ژست هاي زيادي از خود نشان مي دهند، و به طور كلي، عاشقhttps://www.digikala.com/Search/Category-digital-camera هستند. گاهي اوقات هم شما با سوژه كوچكي مواجه خواهيد شد كه از غريبه ها بيزار است يا حتي خودش را از جعبه هاي سياه دكمه داري كه به سمت او نشانه گرفته شده اند، پنهان مي كند! بنابراين شما چه كاري مي توانيد انجام دهيد؟ در ادامه اين مطلب خواهيم گفت.تا بهترين عكس ها را درhttp://sevilstudio.com/%D8%B3%D9%88%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88/%D8%A2%D8%AA%D9%84%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9بگيريد.

گذشته از تغيير برنامه تا وقتي كه كودك بر كمرويي خود غلبه كند، چند كار هست كه من در طول جلساتhttps://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C سبك زندگي خودم انجام مي دهم كه شما هم مي توانيد امتحان كنيد.

۱

خودتان را معرفي كنيد

اگر اولين بار است كه سوژه كوچك خود را ملاقات مي كنيد، حسن نيتي كه به يك بزرگسال نشان مي دهيد را به او نشان دهيد. به آنها بگوييد چه كسي هستيد و چه كاري مي خواهيد انجام دهيد. پيشنهاد من اين است: بيش از حد بر عكاسي تمركز نكنيد. در عوض، بر تمام لذت و سرگرمي كه خواهيد داشت و فعاليت هايي كه با هم انجام خواهيد داد، تمركز كنيد.

۲

به او كمي آزادي عمل بدهيد

من هنگامي كه با كودكان خجالتي روبرو مي شوم، جلساتم را با يك لنز بلند (معمولا لنز ۷۰-۲۰۰mm، f/2.8) شروع مي كنم، بنابراين مي توانم كمي از آنها فاصله داشته باشم. اين كار به من اجازه مي دهد تا چند عكس از فاصله دور بگيرم در حاليكه به بچه ها كمي زمان بدهم تا راه بيفتند (گرم شوند).

۳

علاقه نشان دهيد

مهم نيست سوژه هاي شما چند ساله هستند، با آنها با احترام رفتار كنيد. با آنها صحبت كنيد. از آنها سوال بپرسيد. با آنها تعامل برقرار كنيد. بچه ها به طرز فوق العاده اي نسبت به علاقه واقعي واكنش نشان مي دهند. اگر آنها ببينند كه شما اوقات خوشي داريد، به احتمال زياد به شما ملحق مي شوند.

۴

اجازه دهيد خودشان باشند

برخلاف كودكاني كه به طور موقت در حضور افراد غريبه خجالتي اند، برخي از كودكان به طور طبيعي آرام و درونگرا هستند. ثبت همان چيزي كه هستند هيچ اشكالي ندارد! اگر آنها پشت پاهاي مادرشان پنهان مي شوند يا بي سر و صدا كنار يك درخت مي نشينند، چرا از همان حالت عكس نگيريم؟ لازم نيست تمام عكس هاي يك كودك از لبخند يا خنده او باشد. گاهي اوقات بچه ها بعد از اين كه احساس كنند فشار نمايش در مقابل دوربين از روي آنها برداشته شده، پيشقدم مي شوند.

بيشتر بخوانيد: چگونه در عكاسي از كودكان لبخندهاي طبيعي تري به دست آوريم

۵

اجازه دهيد يك شيء راحت داشته باشند

اگر متوجه شديد كه سوژه كوچك شما خجالتي است، اجازه دهيد والدين او يك شيء راحت مثل يك عروسك، پتو يا اسباب بازي مورد علاقه اش را به جلسه بياورند. گاهي اوقات تنها داشتن آن شيء دوست داشتني مي تواند باعث راحتي كودك شود.

و در آخر…

۶

لبخند بزنيد

به عبارت ساده، اگر شما دوستانه و صميمي به نظر نرسيد، كودكان خيلي راحت با شما انس نمي گيرند.

من در حرفه عكاسي ام، چندين مشتري داشته ام كه با من تماس گرفتند تا به من هشدار دهند كه فرزند آنها خجالتي است، از دوربين بيزار است و به معناي واقعي كلمه وقتي دوربينم را ببيند از من فرار خواهد كرد! من خوشحالم كه بگويم هيچ وقت تا به حال عكسي نداشتم كه در آن يك كودك خجالتي راه نيفتد و در طول عكاسي به طرز فوق العاده اي عمل نكند (بزنيد به تخته!).

عشق من نسبت به بچه ها واضح است، بنابراين اين كه كاري كنم بچه ها احساس راحتي كنند براي من آسان است. حالا من فرمول آزمون و خطا شده ام را كه سالها براي من كارساز بوده با شما به اشتراك گذاشتم. اميدوارم براي شما هم كارساز باشد!

شما چه نكاتي را براي عكاسي از كودكان خجالتي اضافه مي كنيد؟

نويسنده: آني تائو (Annie Tao)

منبع:

برگرفته از: https://digital-photography-school.com/how-to-photograph-shy-children/

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۷:۲۶ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب