آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

 مجله شهرزاد:  بچه‌ها خيلي زود بزرگ مي‌شوند و تنها راه ثبت روزهاي شيرين كودكي‌شان گرفتن عكس و فيلم است. اگر از پدر و مادرهاي‌تان بپرسيد به شما مي‌گويند اهميت ثبت اين لحظات چقدر زياد است و نگاه كردن به اين عكس‌ها چقدر لذت‌بخش و شادي‌آفرين است. خيلي از خانواده‌ها كودك‌شان را براي عكاسي به آتليه كودك مي‌برند اما اگر عكاسي از فرزندتان را به آتليه محدود كنيد خيلي از لحظه‌هاي زيباي او را از دست مي‌دهيد. بنابراين بهتر است اصول عكاسي از كودك را بلد باشيد تا بتوانيد هر جا لازم شد دوربين‌تان را آماده كنيد و لحظه‌اي جاودانه از فرزندتان خلق كنيد. يادتان باشد، در زندگي كوچولوي شما لحظاتي پيش مي‌آيد كه شايد هيچ‌وقت ديگر تكرار نشود. عكاسي نوزاد


اولين‌ها را ثبت كنيد

ثبت اولين‌هاي فرزندتان يكي از مهم‌ترين و لذت‌بخش‌ترين كارهايي است كه مي‌توانيد انجام دهيد. براي انجام اين كار بايد حوصله داشته باشيد و دوربين‌تان هميشه آماده باشد. چيزهايي مثل اولين خنده، اولين حمام، اولين دندان، اولين قدم و اولين‌هاي ديگر فرزندتان بهترين سوژه براي عكاسي هستند. سعي كنيد آن‌ها را از دست ندهيد. مي‌توانيد اين اولين‌ها را براي دوستان و بستگان‌تان بفرستيد و بعدها از آن‌ها يك آلبوم جداگانه درست كنيد و اسمش را بگذاريد اولين‌ها.

 

 


صورت فرشته را ثبت كنيد

 

كودك شما در هر سني نياز به يك سري عكس پرتره دارد. پرتره به عكسي گفته مي‌شود كه بخش زياد آن با صورت پوشانده مي‌شود و معمولا در كادر آن از بالاي سر تا زير گردن كودك مشخص است. اگر مي‌خواهيد از كودك‌تان عكس پرتره بگيريد، بهتر است پس زمينه ساده باشد. رنگ‌هاي گرم مثل قرمز عكس را شلوغ مي‌كند. بهتر است به جاي آنها از رنگ‌هاي سرد، مثل آبي استفاده كنيد. رنگ‌هاي مختلف را امتحان كنيد، شايد يك رنگ خاص بيشتر به كودك شما بيايد و با استفاده از آن رنگ در پس‌زمينه بتوانيد عكس‌هاي زيباتري بگيريد.


كمي فكر كنيد

 

دكورهاي معمولي، عكس‌هاي معمولي به وجود مي‌آورند. به جاي اينكه بچه كنار مبل بايستد و پايه‌هاي بي‌ريخت مبل پس زمينه عكس او باشند، بهتر است او را روي مبل بگذاريد. مي‌توانيد ابتكار به خرج دهيد و او را كنار عروسك‌هايش، كنار قابلمه‌هاي آشپزخانه، توي كمد، يا جاهاي خنده‌دار ديگر بگذاريد و از او عكس بگيريد. چتر، كلاه، موبايل يا تلفن در كنار بچه‌ها فرم‌هاي زيبايي درست مي‌كند. از بچه‌ها با خوراكي‌هاي‌شان عكس بگيريد. لباس‌هاي آن‌ها را درآوريد و بگذاريد تا مي‌خواهند با خوراكي‌هاي‌شان خرابكاري كنند. همچنين مي‌توانيد از آينه استفاده كنيد. رفتار بچه‌ها با آينه خيلي بامزه است. آن‌ها با ديدن آينه ذوق‌زده مي‌شوند و حركات بامزه‌اي نشان مي‌دهند. به‌علاوه داشتن بچه و تصويرش در آينه خيلي زيباست. مي‌توانيد از همسرتان كمك بگيريد. از او بخواهيد بچه را بخنداند يا با او بازي كند تا بتوانيد عكس‌هاي متفاوتي از او بگيريد. اگر امكان‌پذير نيست، مي‌توانيد جغجغه يا هرچيز ديگر مورد علاقه كودك را كنار دست‌تان داشته باشيد و با تكان دادن كودك توجه او را به خودتان جلب كنيد. مثلا بازي دالي، عكس‌هاي زيبايي مي‌دهد. مي‌توانيد موقع عكاسي اين بازي را با كودك تكرار كنيد. معمولا بچه‌ها از عكاسي زود خسته مي‌شوند. پس همه چيز را آماده كنيد تا بهترين عكس را در دقايق اول عكاسي كه بچه حوصله دارد و سرحال است بگيريد.


اين نوزادهاي بدقلق

 

هميشه در روزهاي اول كه فرزند شما نوزاد است شوق و ذوق بيشتري براي عكاسي از او داريد. اما چون نوزاد خواب است و حالت‌هاي متفاوتي به خود نمي‌گيرد، بعد از گرفتن چند عكس از او، از گرفتن عكس‌هاي تكراري خسته مي‌شويد. اما با كمي ابتكار مي‌توانيد عكس‌هاي متفاوت و زيبايي از نوزادتان بگيريد. مثلا مي‌توانيد با لباس‌هاي مختلف يا حتي در حالت برهنه از او عكس بگيريد. مثلا مي‌توانيد يك كلاه خنده‌دار سرش بگذاريد. غير از حالت درازكشيده، مي‌توانيد آن‌ها را روي شانه كسي بگذاريد و از آن‌ها عكس بگيريد. مي‌توانيد او را روي دست‌تان نگه داريد و كوچكي او را با بزرگي دست‌تان مقايسه كنيد و از او عكس بگيريد. مي‌توانيد او را در سبد بگذاريد، يك روبان رويش پاپيون كنيد و ... اين نوزاد مال شماست و ساعت‌ها وقت داريد براي عكاسي از او خلاقيت به خرج دهيد. يادتان باشد موقعي كه نوزاد تازه از خواب بيدار شده و در حال كش‌وقوس و خميازه كشيدن است بهترين وقت براي گرفتن عكس‌هاي جالب و خنده‌دار از اوست. مي‌توانيد از اعضاي بدن كوچكش عكس بگيريد. اندازه پاي فرزندتان در مقايسه با دست شما يا وقتي با دست كوچولويش انگشت‌تان را مي‌گيرد سوژه خوبي براي عكاسي به شما مي‌دهد. البته فراموش نكنيد كه چشم نوزادان به فلاش دوربين حساس است. حتما براي عكاسي از آن‌ها فلاش را خاموش كنيد و به نور طبيعي قناعت كنيد.

 

 


بچه‌هاي قد و نيم‌قد

 

وقتي بچه‌ها بزرگتر مي‌شوند، مي‌توانيد از سوژه‌هاي ديگري براي عكاسي از آنها استفاده كنيد. مثلا از بچه به همراه شكلات، بستني يا بادكنك عكس بگيريد. مي‌توانيد عينك يا كلاه بزرگترها را به آن‌ها بپوشانيد و عكس بگيريد. كشتي گرفتن با پدر يا كمك كردن به مادر در كارهاي خانه، سوژه‌هاي خوبي براي عكاسي هستند. بعضي وقت‌ها مجبور هستيد از بچه‌ها به طور دسته جمعي عكس بگيريد. هماهنگ كردن چندتا بچه با هم كار سختي است. بايد با حوصله آن‌را انجام دهيد. مي‌توانيد با قول دادن جايزه يا خوراكي، بچه‌ها را به عكس گرفتن تشويق كنيد. با چند دكور يا مدل ابتكاري مي‌توانيد عكس‌هاي زيادي از جمع بچه‌ها بگيريد. مي‌توانيد از آن‌ها بخواهيد به ترتيب قد بايستند يا با هم بازي كنند. بد سليقه‌ترين مدل براي عكاسي از بچه‌ها در اين حالت اين است  كه از آن‌ها بخواهيد مستقيم بايستند. فراموش نكنيد، شما به عنوان يك عكاس بيش از همه چيز بايد جرات و خلاقيت داشته باشيد.

 

قد و بالاي زيبا

 

اگر مي‌خواهيد تمام اندام كودك را در عكس داشته باشيد، سعي كنيد او را جاهاي بامزه بنشانيد. كنار وسايل خانه مثل ماشين لباسشويي، كنار در اتاق، كمد، روي كاناپه يا هر جاي ديگري كه اندازه كودك در مقايسه با اشيا ديگر نشان داده شود. لازم نيست هميشه بچه وسط كادر باشد. كادربندي‌هاي مختلف را امتحان كنيد. سعي كنيد فرزندتان را در موقعيت كشمكش و فعاليت قرار دهيد و از او عكس بگيريد. بچه‌ها در حال بازي يا شيطاني خيلي زيبا هستند. يادتان باشد هم عكس‌هاي عمودي را امتحان كنيد هم افقي‌ها را. اين را هم بدانيد كه لازم نيست تمام عكس‌هاي كودك شما تمام رخ باشد. نيم‌رخ يا سه‌رخ كودك شما هم به اندازه تمام رخ او زيباست. اگر از قد كودك عكس مي‌گيريد زحمت بكشيد و روي زمين بنشينيد يا دراز بكشيد. اينطوري كودك را كاملا از روبه‌رو نشان مي‌دهيد. اگر ايستاده از فرزندتان عكس بگيريد به خاطر اختلاف قد اندام او به اصطلاح دفرمه خواهد شد. خوشبختانه الان مثل سال‌هاي گذشته دوربين‌ها آنالوگ نيستند و نياز نيست در فيلم عكاسي صرفه‌جويي كنيد. پس از هر حالت كودكان چند عكس پشت سر هم بگيريد، بعد در كامپيوتر بهترين را انتخاب كنيد و اضافه‌ها را بدون نگراني پاك كنيد.


آتليه 20 هزار توماني

 

اگر به عكس گرفتن خيلي علاقه داريد مي‌توانيد در خانه يك آتليه كوچك درست كنيد و از كودكتان عكس آتليه‌اي بگيريد. نگران نباشيد. اين كار اصلا سخت نيست. براي داشتن يك آتليه كافي است يك پرده سفيد يا كاغذ رولي تهيه كنيد. كاغذ راحت‌تر و كم‌خرج‌تر است. مي‌توانيد موقع عكاسي آن را با چسب به ديوار بچسبانيد و بعد از عكاسي آن را جمع كنيد و جايي نگهداريد. براي اين‌جور عكس‌ها بهتر است كاغذ را از ديوار آويزان كنيد و تا روي زمين و جايي كه بچه مي‌ايستد هم ادامه‌اش دهيد. اين‌طوري يك زمينه فوق‌العاده خواهيد داشت كه مي‌توانيد بعدها در فتوشاپ هر كاري روي آن انجام دهيد. نگران نور آتليه نباشيد. شما مي‌توانيد با دو چراغ مطالعه نور مورد نيازتان را تامين كنيد. فقط كافي است نورهاي ديگر را خاموش كنيد، پرده‌ها را بكشيد، چراغ مطالعه‌ها را روي يك پايه بگذاريد و جلوي آن‌ها را با يك كاغذ بپوشانيد. به اين صورت نور غير مستقيم و يكنواختي خواهيد داشت كه براي عكاسي از بچه‌ها حسابي مناسب است.


نور اضافه خاموش

 

يادتان باشد، بهترين نور براي عكاسي از بچه، هواي ابري است. در اين نور بچه اخم نمي‌كند و زيبايي نور طبيعي روي صورتش مي‌افتد. فلاش ضعيف با نور نرم يا غير مستقيم، صورت كودك را به‌اندازه كافي روشن خواهد كرد. استفاده از يك دستمال كاغذي روي فلاش به توليد چنين‌نوري كمك خواهد كرد. علاه بر زيبايي نور، نور مستقيم فلاش هم چشم بچه را اذيت نخواهد كرد. هرچه فرزند شما كوچكتر باشد بايد براي عكاسي از او از نور مصنوعي كمتري استفاده كنيد. حتي بهتر است در مواقعي كه لازم نيست فلاش دوربين را خاموش كنيد. اگر زمينه پشت اهميت دارد و اگر به زيباتر شدن عكس مي‌كند مي‌توان آن ‌را كمي روشن كرد وگرنه محو يا تيره شدن آن بهتر است. بچه‌ها موقع عكاسي خيلي تكان مي‌خورند. پس بايد نور كافي همراه داشته باشيد به خاطر اين‌كه بتوانيد دوربين را روي سرعت بالا بگذاريد تا اگر بچه زياد تكان خورد، عكسش تار نشود.

منبع:

برترين ها

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۹:۳۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

چه روزي بهتر از تولد براي عكاسي و گرفتن عكس يادگاري.
ما چند نكته رو براي شما گرد اوري كرديم تا با استفاده از اونها بتونيد عكس هاي قشنگتري در آلبومتون داشته باشيد.
عكاسي تولد خود رو با كادرو موندگار كنيد.

از لباس و زيور آلات استفاده كنيد. 

نكته اول رو اختصاص ميديم به پوشش، سعي كنيد از لوازم ساده و زيبا استفاده كنيد و از تجمل دوري كنيد.
يك كلاه زيبا يا يك شال خوشرنگ ميتونه به عكستون جلوه بسيار زيبايي بده،اين نكته رو در نظر داشته باشيد كه پوشيدن لباس بيش از حد يا استفاده از زيور آلات زياد باعث ميشه شما شبيه يك جا لباسي پر از لباس و و آويز جلوه كنيد. پس لطفا نكته ساده و زيبا بودن رو در نظر داشته باشيد.
سعي كنيد رنگ لباس هاتون مكمل هم باشن و از رنگ مكمل در عكاسي بارداري استفاده كنيد.

از نور روز استفاده كنيد.

اگر در فضاي باز عكاسي ميكنيد نور طلايي غروب رو از دست ندين تا عكس هاتون شگفت انگيز بشه، از فرصت كوتاه گلدن تايم استفاده كنيد.
پس زمينه بوكه جلوه بسيار حرفه ايي رو به عكستون ميده.

آب و هوا را در نظر بگيريد.

اگر براي جشن تولد در آتليه بارداري  يا براي عكاسي بيرون رفتيد، توجه داشته باشيد، كه لباس مناسب از اولين نكات ضروري اي هستش كه بايد رعايت بشه. چون با لباس زيبا ولي نامتناسب خيلي زود از عكاسي خسته ميشيد، و اشتياقتون رو از دست ميدين.

وسايل زيبا رو يادتون نره.

 از وسايل ساده و جالب مثل حباب ساز، بالن هاي كوچك حرارتي، بادكنك هاي رنگي، بادبادك يا ريسه هاي كوچك براي خاص كردن عكستون استفاده كنيد.

ريلكس باشيد.

 خشك و مصنوعي بودن در عكس ها يكي از نكاتي هست كه اگر رعايت نشه ميتونه بهترين عكساتون رو هم خراب كنه، نفس عميق بكشيد و به چيز هاي خوب فكر كنيد. از خنده هاي مصنوعي پرهيز كنيد، سعي كنيد با ايجاد حس خوب از درون و شادي دروني لبخندتون رو ايجاد كنيد.

سعي كنيد سرحال باشيد.

حواستون باشه خودتون و بچه ها گرسنه نباشين و از پرخوري قبل از عكاسي پرهيز كنيد تا سرحال و با نشاط در عكس حضور داشته باشيد.

هواي مرد خونه رو داشته باشيد.

پدرها معمولا كم حوصله هستن، يا از شلوغي خوششون نمياد. در خلوت به آنها خاطر نشان كنيد كه چقدر دوستداريد كه تو اين مهموني سرحال باشن و در عكس ها بدرخشند.

منبع:

گوگل

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۸:۲۴ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

شبكه هاي اجتماعي و تب عكس انداختن باعث شده امروز همه بخواهيم ظاهر خيلي بهتري تو عكس ها داشته باشيم.تو اين پست ما بهتون ۶ روش براي خوش عكس شدن را ياد ميدهيم. عكاسي بارداري

۱) مشخص كردن دليل اينكه چرا شما توعكس ها خوب (يا بد) هستيد.

عكس هاي خودتان را بررسي كنيد.كي شما در عكس هايتان خوب به نظر مياييد و كي بد؟ميتوانيد تفاوت آن را مشخص كنيد؟عكس هاي بقيه را بررسي كنيد و بفهميد چرا خوب به نظر ميرسند.
بعضي از مشكلات ممكن است اين ها باشند:
-نور عكس هايتان
-چشم هاي نيمه بسته يا بسته
-زاويه اشتباه صورتتان
-بهترين لبخندتان را نزدن
-مسائل آرايشي مثل پرمويي،سرسياه يا مدل مو و لباسي كه براي شما مناسب نيست.

۲) تمرين كردن جلوي دوربين يا آينه

اين يكي از راه هاي پيدا كردن بهترين زاويه يا لبخندتان است.تصميم بگيريد سمت چپ شما بهترين است يا خير.چهره هاي ما كاملا متقارن نيستند بنابراين يك طرف از طرف ديگر بهتر به نظر ميرسد.سعي كنيد ژست هاي مختلف بگيريد اين باعث ميشه جلوي دوربين به اينكه چطور ژست بگيريد آشنا باشيد.شما بايد زاويه ۴۵ درجه بگيريد تا ظاهر زيبايي داشته باشيد.معمولا مدل موي شما تعيين ميكند كه كدام زاويه شما بهتره مخصوصا اگر مدل موي شما نامتقارن باشد. آتليه بارداري

۳) لباس مناسب بپوشيد.

لباس مناسبي كه ميدانيد به شما مي آيد بپوشيد.لباس هايي كه برش مناسبي براي بدن شما دارد،انتخاب كنيد.موقع پوشيدن لباس هاي طرح دار آن ها با دقت انتخاب كنيد.لباس هاي طرح دار بسته به شكل بدن شما، ممكنه باعث بشن،بد به نظر بياييد.

طرح هاي كوچك باعث ميشوند،عكس به هم ريخته و شلوغ به نظر بياد.به جاي پوشيدن لباس هاي طرح دار از سرتا پا يك تكه لباس طرح دار از كمدتان انتخاب كنيد.

اگر ميخواهيد لاغرتر به نظربياييد از لباس هاي تيره  و اگر لاغر هستيد از لباس هاي روشن و سبك استفاده كنيد.

مهم تر از همه پوشيدن لباسي است كه در آن اعتماد به نفس داريد.

۴) طبيعي لبخند بزنيد.

يك لبخند مصنوعي باعث ميشود در عكس بد بنظربياييد چون انگار مجبوريد و چشم هاتون لبخند نميزند.

براي داشتن بهترين لبخندتون شما نياز به احساسات داريد. اگر احساس كرديد خوشحال نيستيد به يك خاطره شادتون يا غذاي مورد علاقتون فكر كنيد.

با لب پايينتون بخنديد اين كمك ميكنه لبخندتون طبيعي تر به نظربياد.نوك زبانتان را پشت دندان هايتان قرار دهيد اين كمك ميكنه طبيعي تر لبخند بزنيد و انگار يكي از خارج از قاب سعي در خنداندن شما دارد.

در اينه تمرين كنيد تا فرق بين لبخند طبيعي و مصنوعي را بفهميد.

۵) ارايش مناسب داشته باشيد.

ارايش به خانوم ها كمك ميكند عالي يا وحشتناك شوند.يادگيري چگونگي برجسته كردن جاهاي درست صورت به شما كمك ميكنه در عكس ها خوب به نظر برسيد.از كانسيلر براي پوشاندن نقطه هاي قرمز روي صورت يا حلقه سياه دور چشم يا قرمزي كناره هاي بيني استفاده كنيد.به آينه نگاه كنيد و چانه خود را پايين بياوريد و قسمت هايي كه سايه ميشود را كانتور كنيد و بعد از ان روي پيشاني،بيني و چانه پودر بزنيد اين قسمت ها به خاطر چربيشون ممكنه براق شوند.

از خط چشم براي بهتر به نظر اومدن چشم هاتون كمك بگيريد.يكم از موهاتون رو روي گونه هاتون بريزيد اين باعث ميشه صورتتون تخت به نظر نرسه و در اخر براي گونه هاتون يك رنگ هلويي يا مرجاني انتخاب كنيد.اگر رژگونه نداريد ميتونيد قبل از عكس از صورتتون بشگون بگيريد!

۶) يكم موهاتون رو زنده كنيد.

قبل از عكس گرفتن يكم توي موهاتون دست بكشيد اين باعث ميشه موهاتون حجم بگيره.از محصولات حالت دهنده مو استفاده كنيد.موهاي خيلي مرطوب ظاهر خوبي به شما در عكس ها نميدهند.

در مورد مدل موهايتان فكر كنيد و آن هارو روي شانه هايتان نريزيد در عوض موهايتان را روي يك شانه يا پشتتان بريزيد.

جلوي اينه بياستيد و ببنيد چه مدل مويي به شما ظاهر بهتري ميدهد.

منبع:

گوگل

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۷:۱۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكس تولد و عكاسي تولد چرا اهميت دارند؟

اولين‌ها هميشه مهم هستند:

 • اولين جشن تولد
 • اولين هديه‌اي كه دريافت مي‌كنيم
 • اولين عكس تولد

تصور كنيد كوچولوي زيباي شما، بالاخره دوازده ماهِ شده و شما درحال برنامه‌ريزي براي جشني به ياد ماندني هستيد.

مهمان‌هاي زيادي را دعوت كرده‌ايد. فضاي خانه را براي حضور آنها مهيا مي‌كنيد. غذا و پذيرايي با بالاترين كيفيت تهيه شده‌اند. به رسم تولدهاي اين روزها، جشن شما نيز تم خاصي دارد. مثلا تِم ميكي‌ماوس. خاله، دايي، مادر و پدر بزرگ، عمو، عمه و باقي فاميل همه دعوت شده‌اند.

پس از اين همه زحمت و تلاش، ثبت لحظه‌ها را چكار مي‌كنيد؟

از آنجايي كه همه هيجان‌زده هستند و معمولا در اين مراسم‌ها، تمركز كافي روي ثبت لحظه‌ها نيست، شما به يك عكاس و آتليه كودك نياز داريد تا فقط روي ثبت خاطره‌ها تمركز كند.

وظيفه‌ي او اين است كه هيچ صحنه‌اي از جشن تولد شما، ثبت نشده باقي نماند.

هم‌اكنون كادرو بيش از ۳۰۰ عكاس حرفه‌اي در دسته‌بندي‌هاي عكاسي نوزاد مختلف، به خدمت دارد و اين عدد رو به افزايش است.

 

ايده‌هايي براي آماتور‌هاي عكاسي تولد

اگر امكان هزينه‌كردن براي عكاس اختصاصي يا خريد دوربين ديجيتال را امسال نداشتيد، مي‌توانيد خود دست به‌كار شده و با استفاده از ايده‌هاي زير، سعي كنيد لحظه‌هاي ماندگاري را ثبت كنيد.

 

۱. از زاويه ديد پايين عكس بگيريد

پايين آوردن زاويه ديد در عكاسي تولد، بسيار تأثير گذار است. بويژه اگر عكاسي تولد كودك باشد. از آنجايي كه قد كودكان كوتاه است، شما بايد براي اجراي اين ايده، به صورت خميده عكاسي كنيد.

۲. از بالا ميز وسايل را عكاسي كنيد

روي يك صندلي رفته و سعي كنيد از بالا عكس بگيريد.

۳. جزئيات را شكار كنيد

كاپ كيك‌هاي خوشمزه، پرچم‌هاي روي آنها و ديگر تزئينات صحنه‌هاي جذابي را رقم مي‌زنند.

۴. عكس قبل و بعد از جشن بگيريد

يك‌بار قبل از حضور مهمان‌ها از فضاي جشن عكس بگيريد. يك‌بار زماني كه در شلوغ‌ترين حالتِ ممكن قرار دارد.

۵. بزرگ‌تر ها را فراموش نكنيد

تركيب كودكان و بزرگ‌ترها را از دست ندهيد. گاهي لبخندها و اشك‌هاي شادي، جذاب‌ترين عكس‌ها را شامل مي‌شوند.

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۵۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اگر دوست داريد با يك عكاس رابطه خوبي برقرار كنيد، چند نكته ي زير شما رو با طرز فكر يك عكاس حرفه اي آشنا مي كنه.

 

كسي كه پيشه‌اش عكاسي هست، يك سري جملات تكراري را كم و بيش در حين كارش مي شنود، كه معمولا درست نيستند و نبايد به او گفته شود. شنيدن اين جملات براي يك عكاس سخت هست و او رو ناراحت مي كنه، اما نگران نباشيد، ما چند تا از كليشه اي ترين جملات رو براي شما آورديم. آتليه نوزاد

 

۱) “شما حق نداري در اين مكان عكاسي كني”

در ۹۰% مواقع در آتليه كودك وقتي اين حرف زده مي‌شه، گوينده تصور درستي از حرفي كه داره مي‌زنه نداره. هميشه يادمون باشه، عكاسي كردن در مكان‌هايي كه اجازه عكاسي در اون وجود نداره، آخرين كاريه كه يك عكاس مي خواد انجام بده. وقتي عكاسي دوربين خودش رو در آورده و شروع به عكاسي كرده، اطمينان داره كه مي تونه به صورت قانوني عكاسي كنه كه در اين مواقع شنيدن جمله‌هايي مثل “مسائل امنيتي” و “مالكيت خصوصي” دقيقن حرف‌هايي هستند كه عكاس‌ها نمي‌خوان بشنون.

 

۲) “سلام، از من هم عكس مي‌گيري؟”

عكاس‌ها بعد از مدتي بعد از شنيدن اين حرف مسير خود را به سمت ديگري منحرف مي‌كنند و خيلي ساده خودشون رو به نشنيدن مي‌زنند. چون يا بايد عكس رو در نهايت پاك كنند يا بايد با شخصي كه توي عكس هست رو در شبكه هاي اجتماعي پيدا كنند و براش بفرستند كه خب… معمولن شدني نيست.

و اين حرف يعني كاري رو كه داري انجام مي‌دي متوقف كن و بيا روي عكس گرفتن از من تمركز كن! هيچ وقت نبايد فراموش كنيم، مثل هر شغل ديگري عكاس هم يك شغل هست و عكاس مشغول انجام كارش هست، همون‌طور كه شما دوست نداريد بين كارتون كسي حواستون رو پرت كنه يا مزاحمتون بشه، عكاس هم همين احساس رو داره.

 

۳) “عكس ها رو برام مي‌فرستي؟”

هيچ ايده اي داريد كه اين جمله چرا عكاس رو عصباني مي‌كنه؟

خوب اين‌طوري بهش فكر كنيد كه دوربين عكاس به صورت طبيعي يا خدادادي بهش داده نشده! بلكه زحمت كشيده و وسيله كارش رو خريده، وقتي عكاس اين جمله رو مي‌شنوه كه اين عكس رو برام بفرست معمولا اين فكر تو سر عكاس‌ها شكل مي‌گيره كه “چرا كه نه؟من براي خريد اين دوربين هيچ زحمتي نكشيده‌ام، مجاني همراهم بوده، البته كه بايد مجاني هم براي شما عكس‌هايي كه مي‌گيرم رو بفرستم!!

اشتباه برداشت نكنيد، همه دوست دارند عكس‌هاشون رو با دوست‌هاشون به اشتراك بگذارند، هرچند كه خوشبختانه همه معمولن هزينه عكس‌ها رو پرداخت مي‌كنند(!!)، اما زماني كه عكاس كسي رو نمي شناسه يا به سختي مي شناسه، خواستن عكس‌ها به صورت مجاني، گذشتن از خط قرمزهاست.

پس اگر عكاسي كه بهش اين حرف و مي‌زنيد حرفه‌ايي هست و عكس شما عكس خوبي هست، اين حق طبيعي عكاس هست كه درخواست هزينه عكسش رو از شما داشته باشه، ولي شايد ازتون طلب هزينه نكنه، پس اين شما باشيد كه بهش تعارف كنيد.

 

۴) “منم براي عكست يك ايده دارم … “

اگر عكاس نيستيد و به هر دليلي داريد اين مطلب و مي‌خونيد، لطفن و خواهش اين چند نكته رو به عنوان يك درخواست خيلي مهم براي همكاري با عكاس‌ها ببينيد.

 • همه عكاس‌ها، ايدها و ژست‌هاي مورد نظرشون رو با دقت و حساسيت بالا انتخاب كرده‌اند.
 • تجربه نشون داده وقتي كه عكاس سر تسليم پايين مي‌آورد و عكس رو به روشي كه بقيه مي‌خواهند مي‌گيرد، نتيجه خيلي نامناسب از آب در مي‌آيد.
 • صادقانه بگويم، گاهي اوقات اشكالي ندارد كه شما ايده را بدهيد به عكاس، اما در اكثر مواقع ايده‌ايي كه براي عكاسي ارائه مي‌شود ناب نيست، و معمولا قبلا جايي ديده شده است، و حتا شايد خيلي ضايع و كليشه‌ايي هم باشد.
 • هيچ كس در هيچ شغل و كسبه‌ايي دوست ندارد بهش گفته شود چطور و چگونه كارش را انجام دهد.

به عكاس اطمينان كنيد و بدونيد كه كارش رو بلده انجام بده، بايد دستش رو باز بذاريد اجازه بديد به عكسي كه مي‌خواد برسه، براي همينه كه عكاس حرفه‌ايي پيش شماست، وگرنه ژست‌هاي كسل كننده و لبخندهاي مصنوعي احتياجي به عكاس حرفه‌ايي نداره.

۵) “مي شه همه عكس ها رو بهم بدي؟ …”

نه، نمي‌شه.

دليل منطقي اي وجود داشته اگر بعضي از عكس ها به شما داده نشده. اون‌ها به اندازه كافي خوب نبودند و يا عين همون عكس‌هايي هستند كه در نهايت به شما داده شده‌اند.

مجوعه عكس‌هايي كه در نهايت به شما داده مي‌شود، انتخابي از بهترين عكس‌هايي است كه از شما گرفته شده است. اگر همه عكس‌ها به شما داده شود، عكس‌‌هايي كه به نتيجه مطلوب نرسيده‌اند، كيفيت كلي مجموعه‌ايي كه به شما داده شده را پايين مي آورد و از اعتبار عكاس هم به همان اندازه كم مي كند.

به عكاس اعتماد كنيد، عكاس بهترين عكس‌ها را به شما تحويل مي دهد.

 

۶) “دوست ندارم كسي ازم عكس بگيره! 

ما هم درك مي كنيم، بعضي از افراد به هر دليلي دوست ندارند عكسشون گرفته بشه، اگر شما جزو اين دسته هستيد از دوربين دوري كنيد.

اما نريد پيش عكاس و بهش بگيد از من عكس نگير!!

عكاس مجبوره قابش رو ببنده و كادري كه بايد تحويل بده رو بسازه، لذا به حرف شما گوش نمي كنه.

در هر رويدادي حداقل يك نفر هست كه دوست نداره عكسي ازش ثبت بشه، مي‌تونيد اين و با عكاس درميون بذاريد، اما توجه داشته باشيد كه عكاس سفارش گرفته و كاري كه ازش خواسته شده رو داره انجام مي‌ده، اگر از اون خواسته شده باشه كه از تمام افراد حاضر عكاسي كنه، او اين كارو بايد انجام بده.

 

۷) “شما بايد يك دوربين حرفه‌ايي تر داشته باشي”

واقعن حرفي اشتباه‌تر از اين هست كه به عكاس گفته شود؟ نمي‌دونم، فكر نمي‌كنم باشه. عكاس ابزار كار خودش رو به خوبي مي‌شناسه، اگر شما اطلاعات خيلي زيادي داريد و حساسيت بالايي داريد، موقع سفارش كارتون بايد دقيقا ابزاري رو كه مي‌خواييد درخواست كنيد.

 

۸) “مي‌شه اين عكس رو برام ويرايش كني؟”

اين حرف هم مثل بعضي حرف‌هاي ديگه است كه عكاس نشنيده مي‌گيره و بيشتر  وقت‌ها با خودش ميگه “من عكاسم، نه جادوگر“.

بيشتر افراد تصور مي‌كنند ويرايش عكس به آسوني بشكن زدنه، اما وقتي با نرم‌افزارهاي مربوطه آشنا باشيد، مي‌بينيد كه واقعن به اين آسوني نيست.

وقتي عكاس از ابتدا كارش رو به درستي انجام داده، برداشتن سياهي‌هاي دورچشم، چروك‌هاي پوست، لكه‌ها و چيزهاي ديگه، كار غير عُرف براي عكاس حساب مي‌شه.

حرف من‌ رو اشتباه برداشت نكنيد، براي عكاس اشكالي نداره كه لكه‌ها و چروگ‌هارو برداره، اما زماني كه تخصص ها كنار گذاشته بشن و تخصص عكاس با كسي كه كارش روتوش‌ عكس‌ها هست اشتباه گرفته بشه، اتفاقي خوبي نمي افته!

 

۹) “اشكالي نداره دوربينت رو هم با خودت بياري؟”

به طور معمول براي عكاس‌ها اشكال نداره، و دوربين همراهشونم هست، اما حق بدين، زمان‌هايي هست كه حتي عكاس‌ها هم مي‌خواهند استراحت كنند ،بدون اين كه توجهي به شغلشون داشته باشند.

گاهي وقت‌ها عكاس‌ها با خودشون دوربين رو همه‌جا مي‌برند ولي هيچ عكسي نمي‌گيرند، اما اين آزادي رو دارند كه هركاري مي‌خوان با دوربينشون بكنن.

گفتن “مي‌شه لطفن دوربينت و با خودت بياري؟” يعني “من يك عكاس حرفه‌ايي مي‌خوام ولي نمي‌خوام پولش‌و بدم” حتي گاهي وقت‌ها وقتي عكاس‌ها عكس نمي‌گيرند با آنها برخورد غير دوستانه مي‌شه.

اين يكي از دلايلي هست كه معمولن عكاس‌ها دوربين‌ خودشون رو به مهموني‌ها و دوره‌همي‌ها نمي‌برند.

 

۱۰) “كِي اين عكس‌هارو تو شبكه‌هاي اجتماعي مي‌ذاري؟”

و در نهايت و آخر از همه مي‌رسيم به اين نكته: “كي عكس‌هارو مي‌ذاري تو پيجت؟”

همه عكاس‌ها اين جمله رو بارها شنيده‌اند، به خاطر اين كه همه مي‌خوان عكس‌هايي كه بهشون مربوط مي‌شه رو ببينند. در واقع بيشتر عكاس‌ها عكس‌هارو در شبكه‌هاي اجتماعي نشر مي‌دن، اما قسمت آزاردهنده ماجرا گرفتن آزادي از عكاس هست كه خودش نمي‌تونه از عكسش لذت ببره و بدون حق انتخاب بايد همرو انتشار بده.

اگر توقعي از عكاس‌ها نبود آن‌ها شايد يك عكس از هر مجموعه رو انتشار مي‌دادند، اما معمولن فشار بر روي عكاس براي گذاشتن همه عكس‌ها هست كه ماجرا رو ناخوشايند مي‌كنه.

 

در نهايت، عكاسي شغل خيلي خوبي است، هم براي زندگي هم براي كسب درآمد. تمام مطالبي كه گفتيم فقط براي آشنا شدن بيشتر با دنياي عكاس‌ها و طرز فكر كردن آنها بود و اينكه بتونيم روابط بهتري با عكاس ها حين پروژه هاي كاري داشته باشيم.

منبع:

گوگل

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۴:۴۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

بچه ها هميشه كوچك نيستند پس تك تك اين لحظه ها ارزش ثبت كردن دارند و از طرفي اين كار نياز به تجربه و حوصله و دانش دارد.ما اينجا ۱۷ نكته عكاسي نوزاد در منزل و آتليه نوزاد را باهم مرور ميكنيم.

 

آماده باش!

دوربين يا گوشي را هميشه در دست داشته باشيد.وقتي كودك شما با عكس گرفتن آشناتر باشه باعث ميشه عكس هاي شما طبيعي تر باشه چون نسبت به دوربين كنجكاور نميشه و اينجوري شما هميشه براي ثبت لحظات ناخوداگاه اماده ايد.

به پس زمينه توجه كنيد.

پس زمينه رو ساده نگه داريد تا كودكتون در مركز توجه باشه.

زاويه ديدتون رو عوض كنيد.

براي زاويه اي كه بهتر با كودكتون ارتباط برقرار كنيد هم سطح چشم هاي كودكتون بشيد.

حاضر باشيد.

مطممئن بشيد كه نوزادتون خوب غذا خورده،حالش خوبه، راحته و شما ميتونيد ازش چندتا عكس دوست داشتني بگيريد.

زمان مناسب انتخاب كنيد.

زماني رو تو روز انتخاب كنيد كه كودكتون بيشتر خوشحاله، اين زمان در هر بچه اي متفاوت است.

اجازه بدين اونجا نور باشه.

اين خيلي بهتره كه از نور نرمي كه مستقيما از پنجره مياد استفاده كنيد تا نورهاي تند فلش

خيلي زود يا دير عكاسي كنيد.

اگر قراره بيرون عكاسي كنيد،ساعت هاي اول صبح يا نزديك غروب رو انتخاب كنيد.ساعت هاي وسط روز نور خيلي شديد كه به پوست كودكتون بخوره رو به شما نميده.

ولخرجي نكنيد.

شما يك دوربين گرون نياز نداريد كه بهتون بهترين عكس هارو بده.بهترين عكس ها از قلب شما سرچشمه ميگيره،پس حتي اگر شما آخرين مدل گوشي با بهترين دوربينم نداريد.ميتونيد يك عكاس با قيمت مناسب بگيريد.

شخصيش كنيد.

با يك شرايطي عكاسي كنيد كه براي شما معني خاصي داره.عكس هايي كه شخصي تر هستند، احساسات را تشديد ميكنند.

آن ها خيلي زود بزرگ ميشوند.

يادتون باشه بچه ها براي يك مدت خيلي كوتاه اينقدر كوچيك هستند.ممكنه باورتون نشه اما يادتون ميره كه كودكتون اولش چقدر كوچك بوده پس سعي كنيد اين كوچيك بودن رو نشون بدين با چيزهايي كه كنارش ميذاريد.

برايش توضيح بنويسيد.

شما ممكنه فكر كنيد براي هميشه اون روز و داستان پشت عكس هارو يادتون ميمونه اما هميشه اينطوري نيست.مخصوصا وقتي كه بچه شما بزرگ تر بشه و زمان بيشتري از عكس ها بگذره.ميتونيد از پس زمينه عكس براي نوشتن اين جزييات استفاده كنيد.

شما هم در عكس ها باشيد.

تا جايي كه ميشه سعي كنيد خودتان و خانوادتان در عكس ها باشيد.بچه هاي شما دوست دارند بدانند شما وقتي ان ها تازه به دنيا امده بودند و درحال بزرگ شدنشان چه شكلي بوديد.بعدها از شما براي اين كار تشكر ميكنند.

ذخيره كنيد!

عكس هاتون رو زخيره و مرتب كنيد.ميتونيد اون هارو وقتي كودكتون هنوز كوچك است بر اساس ماه مرتب كنيد(بعد از اين ميشه به ترتيب سال انجامش بديد)

مرتب كنيد.

وقتي عكس هاتون رو زخيره كرديد ميتونيد يك سري كلمات كليدي انتخاب كنيد كه باهاش سريع تر عكس هارو پيدا كنيد. يك چيزي كه به خاطر بمونه اينطوري ماه ها يا سال هاي بعدي راحت تر ميتونيد عكس هارو پيدا كنيد.

بك آپ بگيريد.

هميشه ازعكس هاتون بك آپ بگيريد. عكس هاتون با ارزش و بدون جايگزين هستند.

يكم ويديو بگيريد.

تصويرهاي متحرك از لحظه هاي با ارزشي كه ناخوداگاه به وجود مياد بگيريد و به يادگاري هايتان اضافه كنيد.

 

عكاسي از نوزاد كار اساني نيست و نياز به حوصله و تجربه و دانش دارد. از طرفي نوزاد آنقدر حساس است كه نميشود به راحتي آن ها را هرجايي مثل آتليه ها برد.ما براي شما يك پيشنهاد بهتر داريم،شما از هرجايي كه هستيد يك عكاس حرفه اي از كادرو رزرو  بگيريد و بعد عكاس در روز و ساعتي كه شما هماهنگ ميكنيد در محلي كه شما ميخواهيد با تمام امكاناتي كه لازم است، آنجا حاضر ميشوند و باتجربه و حوصله بهترين عكس هارا از نوزاد شما ثبت ميكنند.

منبع:

گوگل

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۳:۳۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 نكات ساده زير برآمده از تجربيات من در عكاسي  نوزاد است. با رعايت كردن آنها به كمك عكاسان حرفه اي، آنچه را كه واقعا برازنده حساس ترين لحظات زندگي فرزندتان است ثبت كنيد.

 

براي نوزادان:

۱) بهترين زمان عكاسي بين ۵ تا ۱۲ روزگي است

زيرا نوزاد اكثرا خواب و چشمانش بسته است و نور فلاش، هر چند كم، چشمانش را اذيت نمي كند.
و بدليل اينكه نوزاد هنوز به سر و صداهاي اطراف حساس نشده است، براي همين حركات اطراف حواس نوزاد را پرت نمي كند.

۲) همراه داشتن پستونك شماره صفر

مادران عزيز حتما براي عكاسي يك عدد پستونك شماره صفر براي نوزادشون تهيه كنند. در حين عكاسي و بعد از چيدن دكور مناسب، گاهي پيش آمده است كه نوزاد بي تابي و بدخلقي مي كند، در اين شرايط مادر نمي تواند همانطور كه نوزاد در دكور است او را شير دهد، در اينجا يك پستونك شماره صفر، هم نوزاد را آرام مي كند و هم خللي به فرآيند عكاسي وارد نمي شود. تجربه ما نشان داده است كه ۹۹٪ نوزاداني كه حتي عادت به پستونك خوردن ندارند، در اين شرايط پستونك رو مي پذيرند. براي همين حتما حتما به مادران توصيه ميكنيم قبل از زمان عكاسي شون يك عدد پستونك شماره صفر خريداري كنند.

۳) حمام يك ساعت قبل از عكاسي

براي اينكه بتوانيد در بازه زماني كه تعيين كرده ايد كل پروژه عكاسي كودك را انجام دهيد، خيلي خوب است كه نوزاد را يك ساعت قبل از زماني كه عكاسي دارد حمام برده باشيد. اين كار موجب مي شود كه بدن نوزاد سنگين شود و هنگام عكاسي خواب عميق تري داشته باشد. در اين حالت تحرك كمتري دارد و مي توان فرم هاي مختلفي به بدن نوزاد داد و اين يعني تعداد عكس هاي بيشتر.

۴) شير دادن به نوزاد

حتما حتما نوزاد رو بعد از استحمام و قبل از زمان عكاسي شير بدهيد. براي اينكه نوزاد در زمان عكاسي گرسنه نباشد، در غير اينصورت، نياز مي شود تا مادر در زمان عكاسي نوزاد را شير بدهيد و زمان عكاسي را طولاني كند. حتي گاهي زماني طول مي كشد تا نوزاد باد گلوي شيري كه خورده است را خارج كند و آرام شود. براي همين توصيه جدي مي كنيم كه قبل از شروع عكاسي شيردهي به نوزاد انجام شود.

۵) لخت بودن نوزاد

نكته قابل توجه ديگر اينست كه سعي كنيد نوزاد را بدون لباس و لخت براي عكاسي آماده كنيد ،مثلا بعد از حمام كردن نوزاد يك پتو دورش بپيچيد. اگر نوزاد لباس داشته باشد و بخواهيد در حين پروژه عكاسي لباس را از تنش در بياوريد، ممكن است از خواب بيدار شود و نا آرامي كند، كه اين موضوع به طولاني شدن زمان عكاسي منجر خواهد شد. با توجه به فصل تابستان، مي توان با يك ملحفه نرم يا پتو نوزاد را براي عكاسي آماده كرد.

۶) پدر و مادر استرس نداشته باشند

اگر مادر و پدر، حتي در حالتيكه در پشت صحنه حضور نداشته باشند، دچار استرس در مورد نوزاد شان شوند، اين استرس به نوزاد منتقل مي شود و نوزاد بدخلقي مي كند. مادران بايد سعي كنند از استرس هاي بي مورد مانند نگراني در مورد سرما خوردن نوزاد، خوب يا بد شدن خروجي عكس، انتخاب بهترين ژست و از اين دست مسائل پرهيز كنند. عكاس بهترين گزينه ها را براي نوزاد شما اجرا خواهد كرد.

منبع:

گوگل

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۲:۲۴ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكاسي كودك در خواب از سوژه هاي بسيار جالب عكاسي به شمار مي آيد و همچنين نياز به ذوق و حوصله زيادي از طرف عكاس دارد در عكاسي كودك در خواب با بكار گرفتن تكنيك هاي خاص و نورپردازي مي توان عكس هاي جذاب و دوست داشتني از كودگان در حال خواب گرفت.

چرا كه كودكان و به ويژه نوزادان اكثر ساعات روز در خواب هستند و بدن كودك در حالت خواب فيگورهاي زيادي را به خود ميگيرد مخصوصا به راحتي به حالت دمر در مي آيد. البته روحيات كودك نيز در نحوه عكاسي پرتره نقش مهمي را ايفا مي كند.

هنرعكاس در عكاسي كودك در خواب

عكاسي كودك در خواب نياز به همت زياد از سوي عكاس دارد زيرا بيشتر كودكان در محيط نا آشناي آتليه كودك بي قراري  ميكنند از اين رو كار اساني نيست. ولي از انجا كه كودك مدت زمان طولاني را در آتليه صرف ميكند و با عوض كردن لباس ها  و قرار گرفتن بين دكورهاي مختلف خسته ميشود و به خواب مي رود  زمان مناسبي براي عكاسي كودك در خواب فراهم ميشود عكاس از اين خواب عميق كودك استفاده كرده و با ذوق هنري خود عكس هاي زيبايي را خلق كند.

عكس هاي دوست داشتني از كودكان در خواب

در عكاسي كودك در خواب  از وسايل و دكوراسيون خاصي استفاده ميشود و عكاس با هنر و مهارت خود ژست هاي جالبي به بدن كودك ميدهدمعمولا لباس كودكان در اين سن شل و مچاله  به نظر ميرسد و اين موضوع در عكاسي كودك در خواب زياد جالب به نظر نميرسد.در عكاسي كودكان در خواب معمولا به انها لباسي پوشانده نمي شود اين حالت براي كودكان زير ۲ ماه بسيار شيرين و دلنشبن است همچنين.معمولا از گل سر، پاپوش هاي بافتني ، پارچه هاي زيبا، فون ها و سبدهاي خاص در عكاسي كودك   استفاده مي شود واكثر پدر و مادر ها از ديدن عكس كودكان خود در خواب با فيگورها و دكورهاي زيبا لذت زيادي ميبرند و اظهار ميكنند كه حس بسيار جالبي را به انها منتقل ميشود

منبع:

www.google.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۱۹:۲۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

هرعكاسي بايد شرايط عكاسي  نوزاد را بداندو فتو رستا با دانستن اصول و قواعد مربوط به عكاسي از كودكان تضمين بهترين كيفيت عكاسي از كودك شما را مي كند.

امروزه بيشتر عكس هاي كودك بدون لباس ولي اگر مد نظرتان اين است كه با لباس عكس بگيريد مي توانيد ، لباس هايي از نوع سرِ همي ،راحتي و رسمي در رنگ هاي متنوع همراه خودتان بياوريد.

شرايط عكاسي كودك و نوزاد

 1.  همچنين شورت سفيد
 2.  ۲الي ۳مدل كلاه
 3. يك الي دو مدل كفش و جوراب و پاپوش فانتزي( اگر داشتيد)
 4. لوازم تزييني از قبيل هد بند ، تل و گل سر، كلاه  و مواردي از اين دست كه در اختيار داريد.
 5. پتوي نوزاد ، اسباب بازي هاي كوچك ومتوسط .
 6. توصيه مي شود والدين هم براي گرفتن عكس با نوزاد خود، حتما آمادگي داشته باشند .

لباس هاي مورد نياز والدين مي تواند عبارت باشد از:

 • شلوار جين ، تي شرت سفيد و مشكي هم براي مادر و هم پدر ( بسيار مهم )
 • لباس هاي رنگي به صورت هماهنگ مثلا  تي شرت هاي هم رنگ و يا  پيراهن هاي هم طرح، به عنوان مثال هر دو چهار خانه، بعلاوه ي يك دست لباس رسمي ( توجه داشته باشيد كه يك دست از لباس هاي والدين بهتر است حداقل با يكي از لباس هاي كودك به لحاظ رنگي، هماهنگ باشد)

چنانچه به غير از موارد ياد شده ،لباس و يا لوازم خاصي داريد و تمايل داريد كودك شما با آنها عكس داشته باشد مي توانيد آنها را همراه خود آورده و قبل از شروع كار در اتليه ،موارد را با عكاس در ميان بگذاريد .

شرايط عكاسي كودك:

در آتليه كودك در زمان عكاسي يكي از نكاتي كه بايد مورد توجه قرار بگيرد رنگ چشم كودكان است. خيلي از مادرها خواسته شان اين بوده كه رنگ چشم كودك طبيعي بيفتد. چون خيلي وقتها شما عكس كودك را وقتي با خودش مقايسه مي كنيد از بعضي جهات متفاوت است.

۱- رنگ چشم  ۲- نشانه هايي در صورت كه از طريق روتوش حذف شده اند.در عكاسي كودك اين نكات مهم هستند.

در آتليه كودك اگر نور طبيعي داشته باشيد و بتوانيد از آن براي نور پردازي استفاده كنيد عكس كودك و عكاسي كودك، زيبايي خاصي پيدا مي كند. چون نور طبيعي مانند خود كودك نرم و لطيف است. كودكان سوژه هايي كه مدام حركت دارند و اين عامل باعث تاري عكسهاي آنها مي شود. براي حل اين مسئله بايد سرعت شاتر بالا و ديافراگم تنظيم شود كه در حداقل زمان عكس كودك ثبت گردد

 سوژه هاي مختلف در عكاسي كودك:

اگر دست يا انگشت پدر و مادر در عكس باشد مثلا كودك دست يا انگشت والدينش را بگيرد فوق العاده عكس جذابي مي شود. كودكان اكثرا عادت دارند كه اصطلاحا موش مي شوند يا تغييري در صورت خود ايجاد مي كنند كه باعث شادي پدر و مادر مي شود. سعي كنيد كه داخل آتليه كودك اين لحظه ها حتما ثبت شود.عكاسي كودك يعني ثبت لحظه هاي فانتزي از كودك.

منبع:

گوگل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۱۸:۲۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اينفو گرافيك مثلث نوردهي

براي افرادي كه به تازگي عكاسي را آغاز كرده اند ممكن است نورسنجي كمي سخت به نظر برسد. اما با كمي دقت، كار عملي و كسب تجربه مي توان به نورسنجي در عكاسي تسلط پيدا كرد. سه عامل مهم نورسنجي در عكاسي عبارت اند از تنظيم سرعت شاتر، دريچه ديافراگم و ايزو در دوربين عكاسي. اين سه عامل جز اصلي ترين تنظيمات در دوربين عكاسي به شمار مي رود كه به مثلث نوردهي موسوم است. اميدواريم بهترين عكاسي كودك را در آتليه كودك داشته باشيد.

اينفو گرافيك مثلث نوردهي

در اينجا يك اينفو گرافيك مفيد از مثلث نوردهي را مشاهده مي كنيد. اين يك نگاه ساده از تاثيرات سرعت شاتر، ديافراگم و اعداد ايزوي مختلف بر روي تصاوير است. اين تصوير مي تواند مرجع خوبي براي افرادي كه تازه عكاسي را آغاز كرده اند باشد. در زير با مفاهيم سرعت شاتر، دريچه ديافراگم و ايزو و كاركرد هر كدام از آنها در عكاسي بيشتر آشنا مي شويم.

براي دانلود اين تصوير براي پرينت به آدرس blog.hamburger-fotospots.de مراجعه كنيد.

سرعت شاتر در عكاسي چيست؟

وظيفه شاتر (shutter) در دوربين عكاسي تعيين مقدار زمان نوردهي به سنسور يا فيلم است. در حالت كلي پرده شاتر مانع رسيدن نور به فيلم يا سنسور مي شود و با زدن دكمه شاتر(دكمه عكسبرداري) پرده باز شده و تصوير ثبت مي شود.  با كمك سرعت شاتر مي توان حركات مختلف را ثبت كرد. فيكس يا فريز كردن، كش دار كردن و حركت panning از جمله كارايي شاتر در ثبت حركات مي باشد. شاتر در دوربين عكاسي با S يا TV مشخص شده است.

دريچه ديافراگم چيست؟

ديافراگم (aperture) در دوربين عكاسي وظيفه كنترل شدت نور را به عهده دارد. همچنين يكي از عوامل موثر در كنترل عمق ميدان تصوير علاوه بر فاصله كانوني و فاصله دوربين، ديافراگم مي باشد. هر چه اعداد ديافراگم كوچكتر (ديافراگم باز) عمق ميدان كم و هر چه اعداد ديافراگم بزرگتر (ديافراگم بسته) عمق ميدان زياد است. در دوربين هاي عكاسي معمولا ديافراگم با AV مشخص شده است.

ايزو در عكاسي چيست؟

ايزو (iso) در دوربين هاي عكاسي سرعت نور وارد شده به سنسور را كنترل ميكند. ايزو در دوربين هاي عكاسي با اعداد ۱۰۰ ۲۰۰ ۴۰۰ ۸۰۰  ۱۶۰۰ ۳۲۰۰ ۶۴۰۰ مشخص شده است كه در دوربين هاي مختلف متغيير است. انتخاب اعداد مختلف ايزو در هنگام عكاسي نتايج مختلفي را در ثبت به وجود مي آورد. براي مثال هر چه عدد ايزو كوچكتر باشد وضوح تصوير بيشتر و هر چه عدد ايزو بزرگتر باشد از وضوح تصوير كاسته مي شود.

اگر پرسش هاي احتمالي در زمينه اين سه عامل مهم در نورسنجي برايتان حل شده است اكنون دوربين را برداشته و به صورت عملي وارد كار شويد. در صورت مواجه شدن با سه عامل سرعت شاتر، دريچه ديافراگم و حساسيت ايزو است كه مي توانيد به تسلط كافي براي تنظيم آنها برسيد.

منبع:

ويزيريو

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۱۷:۱۳ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب