آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

 عكاسي از كودكان در عين سختي جالب هم هست. بچه‌ها به سرعت بزرگ مي‌شوند و طبيعي است كه بخواهيد رشد آنها را ثبت كنيد؛ اولين روز مدرسه تا اولين بازي ورزشي. با كمي تفكر بيشتر مي‌توانيد عكس‌هاي معمولي خانوادگي را به چيزي خاص و با ارزش تبديل كنيد.
۱
فعاليتشان را نشان بده
[photographing-children-1]

رخداد‌ها و روزهاي خاصي وجود خواهند داشت كه شما به عنوان والدين دوست داريد جاودانه بمانند. اگر يك اتفاق گروهي باشد نياز داريد كه كودك خود را از درون جمعيت بيرون بكشيد. اگر مقدور است از يك لنز تله فوتو با قابليت زوم كردن، استفاده كنيد. لنز را آماده نگه داريد تا زماني كه فرزند شما در مركز كادر قرار بگيرد. پس زمينه را با انتخاب يك عمق ميدان (DOF) كم از فوكوس خارج كنيد. براي ثبت حركات سريع او، دوربين را در حالت ورزشي قرار دهيد و يك سري عكس بگيريد.
۲
معصوميتشان را به تصوير بكش
[photographing-children-2]

معصوميت يكي از ويژگي‌هايي است كه با كودكي همراه است – چرا ثبتش نكنيم؟ بگذاريد فرزندتان بازي كند يا راجب چيزي با او صحبت كنيد كه به فكر فرو رود. مي‌توانيد از او بپرسيد به بامزه‌ترين جوكي كه به ذهنش مي‌رسد فكر كند يا بپرسيد آيا رازي دارد يا خير. عمق ميدان را كم انتخاب كنيد تا فوكوس را روي كودك قرار دهيد و سرعت شاتر را مناسب با آن انتخاب كنيد.
۳
بي ريا عكس بگير
[photographing-children-3]

بچه‌ها مملو از احساسات و خلاقيت هستند. از چيز هاي روزمره عكس بگيريد اما به جاي اينكه از او بخواهيد ژست بگيرد، بگذاريد راحت باشد و در شرايطي كه به او خوش مي‌گذرد و كارهاي عادي انجام مي‌دهد از او عكس بگيريد؛ مثلا بازي كردن در حمام پر از كف و حباب باعث شيطنت و خوش گذشتن به او مي شود. اگر نور محيط خانه كم است، از فلاش استفاده كنيد تا هم نور كم را جبران كنيد و هم حركات را بهتر ثبت كنيد. دقت كنيد اگر محيط شما پر از اشياي بازتاب دهنده نور و سفيد باشد، نور فلاش به شكل دايره اي سفيد رنگ روشن در پس زمينه عكس مي افتد.
۴
در مراسم خاص عكس بگيريد
[photographing-children-4]

مراسم و تعطيلات خاص متعددي وجود دارند كه فرصت مناسبي براي عكس گرفتن هستند و تكرار اين عكس‌ها در هر سال رشد كودك شما را نشان خواهد داد. براي رخدادي مثل هالووين كودكان خود را لباس بپوشانيد و از يك پس زمينه با مزه استفاده كنيد– مثلا ديوار قرمز با يك تارعنكبوت مصنوعي. از فلاش و عمق ميدان كم بهره بگيريد تا فوكوس روي چهره كودك باشد. آتليه بارداري
۵
عكس گروهي بگيريد


هميشه روزهاي خاصي وجود دارند كه مايليد آن ها را ثبت كنيد، مثل اولين سفر مدرسه‌اي يا اولين باري كه مي توانند با دوستانشان بيرون بروند. اگر با يك نوجوان سر و كار داريد، به سرعت دست به كار شويد و آنها را مجبور نكنيد لبخند بزنند يا ژست غير طبيعي بگيرند. گروه را دور هم جمع كنيد و از فلاش براي تثبيت حركات استفاده كنيد. به همه بگوييد كه جمع شوند و لبخند بزندد و بيشتر از ۳ عكس نيز نگيريد، چرا كه نوجوانان كم طاقت هستند!
۶
چه بزرگ شدي!
[photographing-children-6]

كودكان به سرعت بزرگ مي‌شوند، پس مرتبا عكس گرفتن از آنها طبيعي است. اگر به قدري خوش شانس باشيد كه بتوانيد سر كلاس درس او حاضر شويد تا چند عكس ساده بگيريد، اين را با استفاده از لنزهاي تله فوتو و زوم كردن از راه دور انجام دهيد. زوم كنيد و يك عمق ميدان كم انتخاب كنيد كه ساير كودكان را تار كند (مثلا f/4 يا كمتر) و از زدن فلاش براي روشن نگه داشتن صورت نيز نترسيد؛ به خصوص در كلاس‌هاي تاريك.
ت
تنظيمات پيشنهادي

اگر با حجم قابل قبولي از نور مواجه هستيد سرعت شاتر را ۱/۱۲۵ انتخاب كنيد تا بتوانيد حركات را ثبت كنيد – اما اگر از سرعت كمتري استفاده كرديد فلاش را فراموش نكنيد. عمق ميدان كم موجب نگه داشتن فرد مورد نظر شما در فوكوس مي‌شود پس از عمق ميدان f/5 يا كمتر استفاده كنيد؛ البته به شرطي كه شرايط نوري اجازه اين كار را بدهد.
الف
ابزار پيشنهادي

از فلاش براي تثبيت حركات استفاده كنيد؛ يا فلاش دوربين يا يك فلاش جانبي قدرتمندتر. فلاش جانبي مي‌تواند در زماني كه سوژه دور از شما است يا يك عكس گروهي از كودكان مي‌گيريد مفيد باشد. مي‌توانيد از متعلقات ديگر مثل soft-box نيز استفاده كنيد كه نور فلاش را از يك نور شديد به يك نور ملايم تبديل كند. تك پايه (monopod) نيز براي مواقعي كه مي خواهيد سريع عمل كنيد و به اطراف جا به جا شويد، مفيد است.
ج
جمع‌بندي

كودكان مملو از شادي و نشاط هستند و همين كار كردن با آن ها را لذت بخش مي كند. با آنها دوست باشيد و رفاقت ايجاد كنيد و يك كودك را مجبور به گرفتن ژست خاص يا خنديدن نكنيد؛ اين كار آنها را خوشحال نخواهد كرد و اين قضيه در چهره‌هايشان مشخص خواهد بود. اين موارد را فراموش نكنيد: زمينه، لباس هايشان، موي آنها و نماي كلي، بايد شسته رفته باشد تا عكس با ارزشي توليد شود.

منبع:

لنزك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۰۲ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 عكاسي از گل‌ها به شدت محبوب است و يكي از بيشترين حالات عكاسي و رايج‌ترين نمونه‌هاي چاپ شده و فروخته شده‌ي عكس نيز به حساب مي‌آيد. گل ها به انسان روحيه مي بخشند و به دليل تنوع زيادشان، عكس‌هايي كه مي‌توانيد از آنها بگيريد تنوع زيادي دارند و احساسات متفاوتي را برمي‌انگيزند. در ادامه به نكات عكس گرفتن از گل ها مي پردازيم.
۱
براي جزئيات زوم كن

تا بيشترين حد ممكن زوم كنيد كه جزئيات فوق العاده خود را نشان دهند. تنها راه مناسب براي گرفتن يك كلوزآپ با كيفيت از گل شما، استفاده از لنزهاي ماكرو (۵۰ ميليمتر تا ۲۰۰ ميليمتري) است. لنزهاي ماكرو (macro lenses) جزئياتي را كه براي چشم غير مسلح به راحتي قابل درك نيستند آشكار مي‌سازند و يك نماي جديد و جذاب از سوژه را رو مي‌كنند. در كلوزآپ گلبرگ‌ها و جوانه‌هاي يك گل، يا قطرات آب نشسته روي گلبرگ‌ها انگار از صفحه بيرون زده اند.
۲
تنها روي يك بخش فوكوس كن


پس از استفاده از لنز ماكرو، مهم است كه از فوكوس كردن انتخابي، بهره بجوييد. اگر همه چيز در عكس شارپ (واضح) باشد ديگر نقطه كانوني (تمركز اصلي) وجود نخواهد داشت. بنابراين بهتر است كه يك ناحيه را انتخاب كنيد و فقط آن را شارپ نگه داريد. ايده‌آل اين است كه از ISO كم براي حفظ كيفيت و از سه پايه يا تك پايه به منظور حذف لرزش‌ها استفاده كنيد – مات شدن در عكس هاي ماكرو، بسيار فاحش خواهد بود. عمق ميدان (DOF) كمي انتخاب كنيد؛ عموما بين f/2.8 تا f/8 انتخاب كنيد تا نقاط ديگر عكس را به صورت ملايمي مات كنيد.
۳
نورپردازي


وقتي در محيط بيرون عكس مي گيريد، با همه گونه آب و هوايي مواجه خواهيد شد. در روزهاي روشن آفتابي، نياز داريد نور شديد خورشيد را متعادل كنيد؛ از فلاش پركننده (تكميلي) براي روشن كردن سوژه (حذف سايه ها) و متعادل نگهداشتن پيش زمينه و پس زمينه استفاده كنيد. از يك رفلكتور (بازتابنده) طلايي براي حرارت (گرمي عكس) و رفلكتور نقره‌اي يا رنگ روشن براي تنظيم نور زمينه عكس استفاده كنيد. بازتابنده‌ها به صورت حفاظي در برابر باد نيز عمل خواهند كرد.
۴
زواياي مختلف را امتحان كن


اگر مايل به تهيه تصاوير جذابي هستيد، به نحوه تركيب سوژه‌ها در عكس نيز فكر كنيد. قانون يك سوم (rule of thirds) كه راجب به آن صحبت كرده ايم را به خاطر داشته باشيد و طبق اين قانون جاي سوژه را در كادر تنظيم كنيد. براي جذاب تر كردن نما كمي دوربين را كج كنيد تا از حالت افقي بيرون بيايد. مي توانيد از خورشيد به شكل خلاقانه‌اي استفاده كنيد؛ دوربين را به سمت خورشيد بگيريد تا شراره هاي آن نمايان شوند؛ مثل پرتوهاي نور روي عكس فوق.
۵
ايده‌هاي پس زمينه


يك راه عالي براي شبيه كردن فضاي داخل استوديو به محيط بيرون، استفاده از صفحات رنگي است (گاهي، مي‌توانيد به سادگي گل‌ها را به استوديو ببريد). صفحات رنگي را به آساني مي‌توان پيدا كرد و از يك فروشگاه عرضه محصولات هنري خريد. صفحات را پشت گل قرار دهيد و براي بهتر نشان دادن گلبرگ ها يك رنگ متضاد به كار ببريد. از نور افكن استفاده كنيد و پشت و ميانه عكس را نشانه بگيريد تا يك هاله نور ملايم ايجاد شود همچنين پس زمينه از يك رنگي در آيد.
۶
جزييات و الگو ها


فقط گلبرگ هاي يك گل مهم نيستند، بلكه برگ‌ها هم زيبا هستند. خلاق باشيد و به دنبال جزئيات زيبا و الگوهاي تكرار شونده بگرديد. با استفاده از يك لنز ماكرو بهترين حالت بزرگنمايي را بدست آوريد. مي توانيد از يك فلاش حلقه اي (ringlight flash) براي وضوح بيشتر عكس استفاده كنيد، اما مراقب باشيد كه دوربين نلرزد و عكس تار نشود – اين يك مشكل رايج در گرفتن عكس هاي كلوزآپ است. مقدار ISO را حدود ۵۰ تا ۱۰۰ انتخاب كنيد كه رنگ هاي روشن به درستي ثبت شوند.
ت
تنظيمات پيشنهادي

با عمق ميدان (DOF) كم عكس بگيريد، اندازه دريچه ديافراگم را حدود f/4 قرار دهيد تا گل واضح و شارپ اما پس زمينه مات باشد. اگر خارج از خانه و در نور روز عكس مي‌گيريد، اكسپوژر (نوردهي) را يك پله كاهش دهيد (-۱). به اين طريق مي‌توانيد تمام جزييات شامل گل، برگ‌ها و ساقه را به عكس وارد كنيد.
الف
ابزار پيشنهادي

ابزار مشخصي براي ساده‌تر كردن عكاسي كودك در آتليه نوزاد از گل ها وجود دارد؛ يك لنز ماكرو با دريچه ديافراگم f/2.8 براي چنين كاري ايده‌آل است. چه در خانه باشيد چه محيط بيرون در عكاسي كلوزآپ ريسك تار شدن عكس وجود دارد پس داشتن سه پايه يا تك پايه حتما توصيه مي شود. با داشتن صفحه رنگي، هر كجا كه باشيد، يك پس زمينه استوديو فوري با شماست.
ج
جمع‌بندي

نكته جالب در خصوص گل‌ها اين است كه تقريبا مي‌توان آنها را همه جا يافت! ممكن است چند نمونه آفتابگردان در باغچه خانه شما باشد، مي‌توانيد يك دسته گل را از فروشگاه محله خود خريداري كنيد يا مي‌توانيد به پارك برويد و گل هاي فراواني را در آنجا مشاهده كنيد. لطفا عجله نكنيد، چرا كه گل‌ها فرار نمي‌كنند. اين به شما كمك خواهد كرد كه تركيب عكس خود را به دقت مورد بازبيني قرار دهيد.

منبع:

لنزك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۶:۴۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 هندسه و تقارن مانند تكنيك هاي عكاسي بارداري به نظر نمي رسند، بلكه بيشتر شبيه چيزهايي هستند كه از يك كتاب رياضي ياد مي گيريد. آنها ممكن است مربوط به رياضي باشند، اما ابزارهاي تركيب بندي زيبا و قدرتمندي نيز هستند كه مي توانند تصاوير واقعا برجسته و منحصر به فردي ايجاد كنند. تقارن و هندسه دو تكنيك هستند كه هر كدام به نوبه خود خوب عمل مي كنند، شايد حتي بهتر از وقتي كه با هم تركيب شوند. در اين مقاله كوتاه ما قصد داريم نگاهي به اين دو ابزار تركيب بندي قدرتمند بياندازيم.
هندسه و تقارن چه هستند؟

بياييد با تقارن در عكاسي شروع كنيم. تقارن زماني ايجاد مي شود كه بالا و پايين، چپ و راست يا طرفين قطرهاي يك تصوير آينه يكديگر باشند. تقارن طبق تعريف، مستلزم اين است كه شما خارج از «قانون يك سوم» فكر كنيد. اگرچه تقارن در آتليه بارداري طبيعت اتفاق مي افتد، اما در دنياي ساخت بشر بيشتر مشهود است.
[تقارن و هندسه در عكاسي]

تقارن همه جا در اطراف ما در دنياي ساخت بشر وجود دارد. اثر Bill Morrow

هندسه علم اَشكال است. مربع، خطوط مثلث، و دايره همه عناصر هندسي هستند كه مي توانيم در عكاسي استفاده كنيم. ما مي توانيم از اَشكال هندسي با لبه هاي سخت براي ايجاد تصاوير برجسته يا از اَشكال هندسي ظريف تر با «لبه هاي نرم» براي تعريف يا كمك به يك تركيب بندي استفاده كنيم.

تقارن و هندسه هيچ كدام لازم نيست به شرايط فيزيكي محدود شوند. نور و سايه نيز مي توانند حاوي اَشكال هندسي باشند و تقارن را نشان دهند.
يادگيري ديدن و استفاده از هندسه و تقارن

با تقارن شروع مي كنيم. تركيب بندي هاي متقارن عالي اغلب زماني اتفاق مي افتند كه ما سوژه اي داشته باشيم كه درست در مركز دو شيء يكسان قرار داشته باشد. اين سوژه ممكن است شخصي كه از وسط پله ها بالا مي رود يا حتي فقط نقطه انتهايي يك تونل مستقيم طولاني باشد.

اگر تقارن ما بر اساس اشياء سمت چپ و راست كادر باشد، تركيب بندي اغلب بهتر از كار درمي آيد اگر سوژه را در يك سوم بالا يا پايين كادر قرار دهيم. اين به عنوان يك موازنه عمل مي كند، چون تقارن محض مي تواند باعث شود كه يك تصوير بسيار بي روح به نظر برسد.
[تقارن و هندسه در عكاسي]

تقارن با قانون يك سوم خوب جواب مي دهد. اثر (Thomas Leuthard (2008-2017

تقارن طبيعي ممكن است بازتاب يك منظره زيبا در سكون يك درياچه پر از آب عميق باشد. باز هم اگرچه اين ممكن است در نگاه اول عالي به نظر برسد، اما شما اغلب احساس مي كنيد كه يك چيزي آنجا درست نيست. ما مي توانيم با قرار دادن يك سوژه در جايي در يك سوم سمت راست يا چپ با تقارن محض مقابله كنيم. اين سوژه ممكن است يك قايق پارويي يا حتي يك تخته سنگ جالب باشد، تا زماني كه در تصوير آينه اي ما تعادل وجود داشته باشد.

نور نقش بسيار مهمي در يك تركيب بندي هندسي عالي ايفا مي كند. اَشكال هندسي با لبه سخت توسط نوري كه بر روي آنها مي تابد و سايه هايي كه نور ايجاد مي كند، واضح تر مي شوند. اغلب اوقات هندسه سخت با تكرار اَشكال يكسان مانند پنجره هاي يك ساختمان اداري مدرن يا كانتينرهاي كنار هم در يك بندر ايجاد مي شود.

اين عكس ها از لحاظ بصري چشمگير هستند، اما اغلب فاقد يك نقطه كانوني هستند كه با آن نگاه را هدايت كنند. ما مي توانيم با گشتن به دنبال الماني كه تكرار را بشكند با آن مقابله كنيم، مانند شخصي كه از يكي از پنجره هاي اداري به بيرون خم شده است. با قرار دادن آن شخص در يكي از يك سوم هاي كادر مي توانيم يك تعادل بصري براي الگوهاي تكرار ايجاد كنيم.
[تقارن و هندسه در عكاسي]

هندسه محدود به خطوط مستقيم نيست. اثر josef.stuefer

نوع ديگري از هندسه، هندسه نرم است. اين نوع هندسه بيشتر در محيط هاي طبيعي اتفاق مي افتد و جايي است كه ما از اَشكال نه چندان مشخص و واضح مانند مثلث يا دايره به عنوان المان هاي تركيب بندي براي عكس هايمان استفاده مي كنيم. اين المان مي تواند منحني طبيعي يك خط ساحلي كه نگاه ما را به سمت سوژه جلب مي كند يا يك چهره صخره اي مثلثي مورد استفاده براي كادربندي يك منظره با ابهت باشد.

پيدا كردن هندسه نرم در ابتدا مي تواند دشوار باشد. علت آن اين است كه ذهن ما ناخودآگاه به دنبال اَشكال سخت و كاملا مشخص مي گردد. با اين حال، اگر با دقت به صحنه ها نگاه كنيد، خيلي زود هندسه نرم را خواهيد ديد، مانند اين صحنه كه در آن خطوط هندسي نرم سايه ها نگاه ما را به سمت قايق هدايت مي كنند.
[تقارن و هندسه در عكاسي]

هندسه نرم به شكل خطوط هدايتگر. اثر Jason Row Photography

اغلب هندسه و تقارن دست در دست يكديگر عمل مي كنند و هيچ مثالي براي آن واضح تر از خطوط هدايتگر نيست. خطوط هدايتگر يك شكل هندسي هستند كه در بسياري از موارد يك صحنه را به دو تصوير آينه اي مجزا تقسيم مي كنند. با اضافه كردن يك سوژه به يك سوم بالاي كادر، مي توانيم يك تصوير بسيار برجسته و چشمگير ايجاد كنيم.

تقارن و هندسه هر دو به نوبه خود ابزارهاي تركيب بندي بسيار قدرتمندي هستند. هر دو در طبيعت و در جهان ساخت بشر وجود دارند و زماني كه در يك عكس با هم تركيب شوند، مي توانند به تصاوير فوق العاده اي منجر شوند.

دفعه بعد كه بيرون مي رويد، حتي اگر يك دوربين با خود به همراه نداشتيد، نگاهي به جهان اطراف خود بياندازيد و به دنبال نمونه هايي از هر دو بگرديد.

نويسنده: جيسون راو (Jason Row)

منبع:

لنزك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۴۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 مناظر مي توانند جزء زيباترين و جذاب ترين عكس ها باشند، اگر به خوبي ثبت شوند. مشكل اين است كه عكاسي منظره آسان نيست و يك منظره بد تنها مانند يك عكس فوري معمولي به نظر مي رسد و نه يك تصوير حرفه اي. تازه واردان عكاسي منظره اغلب از نتايج خود نااميد مي شوند، شايد تا جايي كه حتي از كار خود دست مي كشند. با اين حال، اشتباهات بسيار رايج و به راحتي قابل اصلاحي وجود دارند كه عكاسان اغلب مرتكب مي شوند. امروز مي خواهيم نگاهي به پنج مورد از آنها بياندازيم.
۱
خط افق كج

هيچ چيز به اندازه يك خط افق كج، نمي تواند يك منظره عالي بالقوه را به يك عكس فوري (ناشيانه) تبديل كند. به راحتي ممكن است مرتكب اين اشتباه شويد، به خصوص هنگام عكاسي نوزاد در آتليه كودك از روي يك سه پايه. خم شدن بر روي منظره ياب با يك زاويه (به صورت كج) علت اصلي اين مسئله است، اما راه حل آن ساده و موثر مي باشد. تقريبا تمام دوربين هاي مدرن مي توانند يك خط افق مجازي را هم بر روي LCD و هم اغلب در منظره ياب نشان دهند. اين در واقع يك تراز كننده الكترونيكي است كه زاويه دوربين را نسبت به خط افق نشان مي دهد. اين گزينه را معمولا مي توانيد در ميان تنظيمات صفحه نمايش دوربين خود پيدا كنيد و ابزار ارزشمندي است. اگر به دليلي دوربين شما اين تنظيمات را ندارد، يك تراز كننده عكاسي واقعي و ارزان قيمت براي خودتان بخريد. آنها تقريبا بدون خطا هستند.


خط افق كج هر منظره اي را خراب خواهد كرد. Jason Row Photography
2
آسمان بي روح

آسمان اغلب بخش جدايي ناپذيري از هر منظره عالي است. آسمان تركيب بندي ما را مشخص مي كند و به زمين يا درياي مقابل ما تعادل بصري مي دهد. همچنين يكي از ساده ترين چيزهايي است كه ممكن است در مورد آن اشتباه كنيد. اشتباه اصلي، عكاسي از يك آسمان بدون ابر يا زياد نوردهي كردن آسمان است به طوري كه بي روح به نظر برسد.

آسمان ها وقتي كه هيچ جذابيتي در آنها وجود ندارد، مي توانند بي روح به نظر برسند. مثلا يك آسمان ابري صاف و كسل كننده، اما يك آسمان روشن بدون ابر يا با ابر كم نيز به همان اندازه مي تواند بي روح باشد. هنگامي كه ما اين آسمان را با يك نوردهي اختصاصي براي پيش زمينه تركيب مي كنيم، اغلب يك آسمان بي روح و كسل كننده به دست مي آوريم.

چند راه حل براي اين مسئله وجود دارد. اولين راه حل اين است كه وقتي آب و هوا كمي جذابيت خوب به آسمان مي دهد، عكس بگيريم. مثلا ابرهاي پفي سفيد در روز، ابرهاي سيروس بلند در هنگام سحر يا غروب يا ابرهاي طوفاني تاريك در هر زمان از روز. راه حل دوم كه مكمل راه حل اول مي باشد، استفاده از فيلترهاي كاهنده نور تدريجي (ND grad) براي جلوگيري از نوردهي بيش از حد آسمان و اضافه كردن كمي جذابيت بيشتر به آن است.
[اشتباهات عكاسي منظره]

آسمان هيچ جذابيتي به اين عكس نمي بخشد. اثر Jason Row Photography
3
نورپردازي تخت

در كنار يك آسمان بي روح، يك نورپردازي تخت كسل كننده نيز مي تواند يك منظره خوب بالقوه را خراب كند. نمونه هاي معمول آن روزهاي ابري و عكاسي در وسط روز مي باشد. يك روز ابري مانند يك سافت باكس غول پيكر عمل مي كند، كه تمام سايه ها را از بين مي برد. اين به نوبه خود هر گونه جذابيت و عمقي را از صحنه حذف مي كند.

عكاسي در وسط روز تاثيري برعكس با يك روز ابري دارد. نور شديد خورشيد، سايه هاي خشن ايجاد مي كند و هرگونه جزئيات را از نواحي سايه دار حذف مي كند.

بهترين زمان ها براي عكاسي از مناظر در طول ساعات آبي و طلايي هستند كه در آن نور ملايم است و سايه هاي با جزئيات و نرمي ايجاد مي كند. اگر نمي توانيد در اين زمان ها عكاسي كنيد، بهترين گزينه براي شما اين است كه از يك فيلتر پلاريزه براي روزهاي آفتابي استفاده كنيد يا براي روزهاي ابري در ذهن خود به صورت سياه و سفيد عكس بگيريد.

لنزك: يك گزينه پيش رو در روز هاي ابري، عكاسي به صورت سياه و سفيد است
[اشتباهات عكاسي منظره]

هيچ پس پردازشي نمي تواند اين نورپردازي تخت را نجات دهد. اثر Jason Row Photography
4
نداشتن عمق

يكي از المان هاي تعيين كننده يك منظره عالي شيوه اي است كه نگاه شما را به داخل و اطراف تصوير هدايت مي كند. اين المان عمق ناميده مي شود و اغلب چيزي است كه تازه واردان هنگام عكاسي آن را فراموش مي كنند. شايد يك منظره بيش از هر نوع عكس ديگري، تلاش مي كند يك صحنه سه بُعدي را در يك تصوير ۲ بُعدي نمايش دهد.

ما مي توانيم به شيوه هاي مختلف عمق به دست آوريم. يكي از متداول ترين آنها عكاسي در نور خوب است. ساعت طلايي كه در بالا ذكر شد، سايه هاي جذاب زيبايي به شما مي دهد كه مي توانيد از آنها براي هدايت چشم در ميان تصوير استفاده كنيد. يك روش معمول ديگر استفاده از خطوط هدايتگر به عنوان يك ابزار تركيبي است. در اينجا (خطوط هدايتگر) ما از المان هاي طبيعي در تصوير مانند يك جاده يا يك خط يا صخره ها براي جلب توجه بيننده به عكس و به سمت نقطه مورد نظر استفاده مي كنيم.
[اشتباهات عكاسي منظره]

المان جذابي در پيش زمينه اين عكس وجود ندارد. اثر Jason Row Photography
[اشتباهات عكاسي منظره]

تغيير موقعيت عمق بيشتري به تصوير بخشيد. اثر Jason Row Photography
5
نداشتن هيچ نقطه جذابيتي

آخرين مورد كه اهميت آن هم كم نيست، داشتن يك نقطه جذابيت است. يك صحنه زيبا مي تواند ما را فريب دهد كه باور كنيم يك عكس عالي از آن خواهيم گرفت. هنگامي كه ما به يك صحنه نگاه مي كنيم، چشم هاي ما اين مزيت را دارند كه مي توانند به تمام المان هاي مقابل و اطراف آن صحنه نگاه كنند. زماني كه ما آن صحنه را به يك تصوير تبديل مي كنيم، بينندگان ما اين توانايي را از دست مي دهند. آنها بايد به نمايش دو بُعدي ما از آن صحنه نگاه كنند. به همين دليل داشتن يك نقطه جذابيت، يا سوژه اي كه در مركز توجه باشد، براي يك عكس منظره خوب حياتي است. اين نقطه جذابيت مي تواند يك كلبه كوچك در دوردست يا يك دسته علف خشك بزرگ در پيش زمينه باشد. هرچه كه هست، بايد چيزي باشد كه چشم بيننده در سفر خود در ميان تصوير بر روي آن متوقف شود. آن چيز بايد جالب و با نورپردازي زيبا باشد، و چه بهتر كه داستان عكس را هم بگويد.
[اشتباهات عكاسي منظره]

يك صحنه زيبا بدون هيچ نقطه جذابيتي. اثر Jason Row Photography

عكاسي منظره يك ژانر عكاسي فوق العاده است. چه چيزي مي تواند بهتر از ايستادن در نور زيبا و عكاسي از يك صحنه خيره كننده باشد؟ با اين حال، گاهي اوقات نتايج آنطور كه انتظار مي رود خوب از كار درنمي آيند. با بررسي پنج موردي كه ما در اينجا ذكر كرديم، خواهيد فهميد كه چه چيزي كارساز است و چه چيزي نيست.

نويسنده: جيسون راو (Jason Row)

منبع:

لنزك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۲۲ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

 اينها برخي از اشتباهات رايجي هستند كه عكاسان هنگام شروع كار عكاسي از غذا ها انجام مي دهند. اگر مي خواهيد عكاسي حرفه اي از غذا ها انجام دهيد بايد از اين اشتباهات اجتناب كنيد. آيا شما هم دچار اين پنج اشتباه مي شويد؟

يك جمله معروف هست كه مي گويد اگر شما بتوانيد از غذاها عكس بگيريد، مي توانيد از همه چيز عكس بگيريد. بعضي ها با اين حرف موافق نيستند، چرا كه هر ژانر عكاسي چالش هاي خاص خودش را دارد. با اين حال، عكاسي كودك در آتليه نوزاد مي تواند بسيار دشوار باشد، صرفا به اين دليل كه خيلي سريع در مقابل دوربين از بين مي رود.

يك دقيقه شما در حال روي هم گذاشتن پنكيك ها هستيد كه باعث مي شود بزاق دهانتان راه بيفتد، يك دقيقه بعد آن پنكيك ها را به سگ هم نمي دهيد. عكاسي حرفه اي از غذا، به عكاس و متخصص چينش غذا و كل تيم افراد بستگي دارد كه تصاوير دلپذيري ايجاد كنند كه شما در كتاب هاي آشپزي و مجلات مي بينيد.


عكاسي حرفه اي از غذا نيازمند برنامه ريزي و در نظر گرفتن تمام جزئيات است. همچنين يك فرآيند حل مسئله دائمي است. فكر كردن به جنبه هاي كليدي كه يك عكس غذاي عالي را مي سازند، قبل از انتخاب دوربينتان، كمك بسيار زيادي براي رسيدن به بهترين نتايج به شما خواهد كرد.
۱
نور بد

مانند هر نوع ديگر عكاسي، مهم ترين اصل در عكاسي از مواد غذايي نيز نور است. بدون نور، شما هيچ چيزي نداريد. به همين دليل است كه به عكاسي اغلب تحت عنوان «نقاشي با نور» اشاره مي شود. شما چه از نور طبيعي استفاده كنيد و چه نور مصنوعي، رويكردي كه در مورد نورپردازي اتخاذ مي كنيد، عكس هاي شما را خواهد ساخت يا خراب خواهد كرد.

اغلب آنچه كه عكاسان حرفه اي غذا را از عكاسان تفريحي جدا مي كند، درك فيزيك نور و نحوه دستكاري آن براي رسيدن به اثر مورد نظر آنهاست. اگر يك مشتري از شما مي خواهد كه طوري از محصول آب پرتقال آنها عكس بگيريد كه انگار در صبح زود يك روز آفتابي گرفته شده و شما در شهر باراني لندن زندگي مي كنيد، بايد بدانيد چطور آن نور را بازسازي كنيد.


نورپردازي تنها رساندن نور كافي به سوژه شما نيست. تا زماني كه شما كمي نور داشته باشيد، مي توانيد با نوردهي طولاني تر يك عكس مناسب بگيريد. نورپردازي خوب وابسته به نور درست نيز هست.

به عنوان مثال، يك مورد رايج عكاسي از رستوران است كه در آن نورپردازي داخلي، صحنه را آلوده كرده، و باعث ايجاد ته رنگ هاي ناخواسته، به خصوص در هايلايت ها (قسمت هاي روشن) مي شود. برطرف كردن اين مشكل در پس پردازش مي تواند دشوار باشد، اما با غلبه بر نور محيط با استفاده از يك سيستم فلاش، مانند يك اسپيدلايت، يا جلوگيري از برخورد نور ناخواسته به كمك مسدود كردن بالاي چيدمان با پارچه يا صفحه سياه مي توانيد از آن اجتناب كنيد.

۲
تركيب بندي ضعيف

تركيب بندي تصوير به نوبه خود يك نوع هنر است. جدا از نور، تسلط بر اين هنر يكي از سخت ترين جنبه هاي عكاسي از مواد غذايي است. سال ها طول مي كشد تا در تركيب بندي مهارت كامل پيدا كنيد. پرداختن به اين مسئله فراتر از محدوده اين مقاله است، اما چند نكته وجود دارد كه آگاهي از آنها مي تواند به شما كمك كند تا تركيب بندي هاي خود را بهبود ببخشيد.

براي شروع، سادگي آن را حفظ كنيد. سوژه اصلي شما با چند المان پشتيبان، مانند يك تكيه گاه (چيزي كه غذا روي آن قرار گيرد) و يك تكه پارچه كتاني چهارگوش تمام چيزي است كه نياز داريد. از سه تا پنج المان در تركيب بندي خود استفاده كنيد. استفاده از اعداد فرد در هنگام تركيب بندي صحنه، تقارن و تعادل بيشتري نسبت به اعداد زوج به آن خواهد بخشيد – تعداد زوج مي تواند بين المان ها رقابت ايجاد كرده و توجه بيننده را بين آنها تقسيم كند.


در مورد بافت ها در صحنه خود فكر كنيد. اضافه كردن بافتي متناسب با وسايل صحنه يا سطوح و پس زمينه هاي شما، يا حتي مواد پشتيبان مانند ادويه جات و چاشني ها واقعا مي تواند ساده ترين تصاوير مواد غذايي را ارتقاء ببخشد.

نكته ديگر اين است كه سطوح و پس زمينه خود را خنثي نگه داريد. رنگ هاي روشن از جلوه غذا كاسته و حتي رنگ هاي ناخواسته بر روي غذا ايجاد مي كنند.
۳
زاويه ديد نامناسب

قبل از شروع عكاسي، بسيار مهم است كه در مورد بهترين زاويه براي عكاسي از غذاي خود تصميم بگيريد. انتخاب زاويه درست به سوژه شما بستگي دارد.

غذاهايي كه چند لايه دارند، مانند برگرها يا پنكيك هاي روي هم چيده شده، زماني كه در سطح چشم ثبت شوند بهتر به نظر مي رسند، در اين صورت تمام المان ها مي توانند ديده شوند. از طرف ديگر، غذاهاي تخت مانند پيتزا و كوكي ها بهتر است كه از بالا يا با زاويه ۹۰ درجه گرفته شوند، چون اين زاويه همه چيز را در يك سطح يكنواخت قرار داده و يك المان گرافيكي به سوژه مي دهد.

اين زاويه براي ميزهاي پر از غذا يا صحنه هاي ديگري كه در آن المان هاي متعددي وجود دارد عالي است، در غير اين صورت ممكن است در كادر جا نشوند.


يك زاويه محبوب ديگر، چهل و پنج درجه يا نماي سه چهارم است. اين زاويه براي بسياري از موقعيت ها و انواع مختلف غذاها مناسب است. اين زاويه براي اكثر فواصل كانوني جواب مي دهد و شكل، ارتفاع و بافت سوژه اصلي نمايش داده مي شود.


يك زاويه كه من به ندرت توصيه مي كنم نقطه ديد پايين دوربين است، كه در آن دوربين كمي رو به بالا نشانه مي رود. گاهي اوقات شما اين زاويه را در تبليغات برگر مي بينيد، اما به ندرت براي انواع مختلف سوژه هاي غذايي مناسب است.
۴
فوكوس نادرست

هنگام عكاسي، شما بايد از جايي كه شارپ ترين فوكوس بايد قرار گيرد نيز آگاه باشيد. به طور معمول اين قسمت بيشتر به سمت جلوي غذا خواهد بود. علاوه بر اين، در مورد اين كه چه مقدار از آن ناحيه بايد در فوكوس باشد فكر كنيد. اين مسئله f-stop (ديافراگم) انتخابي شما را تحت تاثير قرار خواهد داد.

من براي تركيب بندي هاي مواد غذايي ام به ندرت در كمتر از f/5.6 عكس مي گيرم، چون در غير اين صورت مقدار كافي از سوژه ام در فوكوس قرار نخواهد گرفت. هنگام عكاسي از غذا، هدف اين است كه غذا را نشان دهيد و كاري كنيد كه به بهترين شكل به نظر برسد، كه اين اتفاق نخواهد افتاد اگر بخش عمده آن تار باشد.

هنگامي كه عكس خود را گرفتيد (ترجيحا با دوربين وصل شده به لپ تاپ)، فوكوس خود را در بزرگنمايي ۱۰۰% بررسي كنيد. مطمئن شويد كه فوكوس همان جايي است كه مي خواهيد و عمق ميدان بيش از حد كم نيست.

۵
كراپ كردن نادرست

زيبايي عكاسي ديجيتال اين است كه گاهي اوقات مي توانيد در پس پردازش به مسائلي بپردازيد كه در طول عكاسي با آن مواجه شده ايد. يك نمونه از اين مسائل استفاده از ابزارهاي كراپ در لايت روم يا فتوشاپ براي بهبود تركيب بندي هاي شماست. با اين حال، كراپ تصوير نكته اي است كه بايد هنگام عكاسي مورد توجه قرار گيرد.

يكي از اشتباهات متداولي كه عكاسان مواد غذايي تازه كار انجام مي دهند اين است كه از فاصله خيلي نزديك از سوژه اصلي عكس مي گيرند، تا جايي كه بيننده نمي فهمد چه چيزي به تصوير كشيده شده است. يا كراپ آنقدر تنگ است كه غذا را به بهترين شكل نشان نمي دهد.

در تصوير زير، ميگوهاي طعم دار شده با ادويه هندي هنگامي كه صحنه عريض تر گرفته شود و شامل چند المان باشد كه مثلا با نان و چوتني (نوعي سس غليظ هندي) خورده مي شوند، خيلي بهتر به نظر مي رسند. عكس هاي نزديك فاقد حركت و جريان هستند و به طور كلي جذابيت كمتري دارند.


هنگام عكاسي، چند كراپ مختلف را امتحان كرده و ببينيد كدام يك از آنها بهتر به نظر مي رسد. همچنين، يك نكته خوب اين است كه صحنه خود را عريض تر از آنچه كه مي خواهيد در تصوير نهايي ديده شود ثبت كنيد تا بتوانيد از راهنماهاي كراپ در برنامه پس پردازش مورد نظر خود براي بهبود تركيب بنديتان استفاده كنيد.


اميدوارم كه اين نكات به شما كمك كند تا براي عكاسي بعدي خود از مواد غذايي برنامه ريزي كنيد. چالش هايي كه در عكاسي از مواد غذايي با آنها مواجه شده ايد و نحوه غلبه بر آنها را در قسمت نظرات مطرح كنيد. شما چه اشتباهاتي در عكاسي از مواد غذايي مرتكب شده ايد؟

نويسنده: دارينا كاپكوك (Darina Kopcok)

منبع:

لنزك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۲:۰۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

كمپاني ايريكس (Irix) از فيلتر كاهنده نور Edge ND32000 پرده برداي كرد و هم اكنون مي‌توانيد اين فيلتر را با قيمت ۲۰۰ دلار آريكا از خرده فروشي‌هاي معتبر خريداري كنيد. آتليه نوزاد

اين فيلتر جديد جايگزين قدرتمندي براي ديگر فيلتر كاهنده نور اين شركت (ND 1000) به حساب مي‌آيد كه ۴.۵ چگالي اپتيكال و ۱۵ استاپ كاهش نور را ارايه مي‌دهد كه به گفته ايريكس مي‌تواند تا پنج دقيقه با ديافراگم f/16 و ايزو ۱۰۰ در طول روز آفتابي به شما امكان نوردهي طولاني دهد.
عكاسي بارداري
اين فيلتر از شيشه‌ي با پوشش چند لايه نانو ساخته شده كه ضد آب و ضد روغن و چربي است. فيلتر ايريكس Edge ND32000 قطري برابر ۹۵ ميليمتري داشته و  فقط يك شيار براي مچ شدن جلوي لنز دارد تا از نشت نور جلوگيري كند. قاب اين فيلتر نيز ۳.۵ ميليمتر ضخامت دارد.


به گفته كمپاني سازنده، فيلتر ايريكس Edge ND32000 با لنز‌هاي بلك استون و فاير فلاي ۱۵ ميليمتري f/2.4 اين كمپاني سازگار است.

منبع:

وينه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۸:۱۲ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

توكينا امروز از لنز حرفه‌اي Opera 50mm f/1.4 براي دوربين‌هاي فول فريم كنون و نيكون رونمايي كرد. اين لنز، اولين نسخه از سري تازه معرفي شده اپرا (opera) به حساب مي‌آيد كه مخصوص دوربين‌هاي حرفه‌اي فول فريم با مشخصات عالي طراحي و توسعه مي‌يابد و اواسط تابستان آنرا در قفسه فروشگاه‌ها خواهيم ديد.

اين لنز و سري اپرا را مي‌توان به سري آرت لنرهاي سيگما تشبيه كرد كه لنزهايي با مشخصات عالي براي دوربين‌هاي حرفه‌اي هستند. توكينا در مراسم معرفي اين لنز، سري اپرا را طراحي شده براي دوربين‌هاي فول فريم با مشخصات عالي مي‌داند كه نياز به يك لنز با كيفيت بالا دارند. آتليه كودك

لنز Opera 50mm f/1.4 كه اولين لنز از سري اپرا توكينا خواهد بود فناوري‌هايي بيش از آنچه كه قبلا شما در لنزهاي ديگر اين سازنده لنز شخص ثالث ديده بوديد را در خود دارد. اين لنز از يك موتور فوكوس خودكار التراسونيك رينگ شكل بهره مي‌برد و بدنه آن مهر و موم شده تا المان‌هاي داخلي لنز را در مقابل گردو خاك و رطوبت حفظ كند. مكانيزم ديافراگم الكتريكي براي دوربين‌هاي نيكون و رينگ فوكوسي كه در همان جهت لنزهاي بومي نيكون و كنون مي‌چرخد از ديگر ويژگي‌هاي اين لنز پرايم از سري جديد اپرا به حساب مي‌آيد. عكاسي كودك

متاسفانه، توكينا هيچ اطلاعاتي درباره يكي از مهمترين جزييات اين لنز يعني قيمت آن، منتشر نكرده است. پس تا تابستان ۲۰۱۸ و تاريخ رسمي عرضه لنز بايد منتظر بمانيم.

منبع:

وينه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۶:۵۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

پاناسونيك همانطور كه در نمايشگاه CES 2017 نيز قول داده بود از لنز زوم Leica DG Vario 50-200mm رونمايي كرد كه سومين لنز از سري لنزهاي زوم اين شركت با گشودگي ديافراگم بين F/2.8-F/4.0 در حداقل و حداكثر فاصله كانوني به حساب مي‌آيد.

اين لنز روي دوربين‌هاي با سنسور ميكرو سه چهارم با ماونت MFT فاصله كانوني معادل يك لنز ۴۰۰-۱۰۰ ميليمتري ارايه مي‌دهد و از بدنه‌اي ضد پاشش آب و گرد و خاك بهره مي‌برد. لرزشگير داخلي جديدترين لنز زوم پاناسونيك با سيستم لرزشگير داخلي دوربين‌هاي لوميكس بخوبي كار مي‌كند و تركيب آنها سيستم Dual I.S را در عكاسي بارداري شكل مي‌دهد.

ساختار اپتيكي اين لنز شامل ۲۱ عنصر در ۱۵ گروه بوده و مهمترين عدسي‌هاي بكار رفته در آن را مي‌توان ۲ عنصر اسپريكال، دو عنصر UED، دو عنصر ED و پوشش نانو براي محافظت از المان جلويي لنز برد.
آتليه بارداري
لنز پاناسونيك Leica DG Vario-Elmarit 50-200mm F2.8-4 از ژوئن ۲۰۱۸ با قيمت ۱۷۰۰ دلار به فروش خواهد رسيد.

منبع:

,وينه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۳۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اگر در حال خريد دوربين يا لنزي از برند نيكون باشيد و فروشنده به شما بگويد كه اين دوربين يا لنز كاملا نو و آكبند است، راه بسيار آساني وجود دارد كه مي‌توانيد با استفاده از آن پي ببريد كه آيا محصولي كه مي‌خريد كاملا نو است يا رفرش يا ريفوربيشد (refurbished) است. عكاسي كودك

رفرش (تلفظ عاميانه) يا ريفوربيشد (تلفظ درست) به محصولاتي مي‌گويند كه به دليل خرابي قطعه‌اي يا داشتن مشكلات، به كارخانه بازگردانده مي‌شوند و پس از رفع مشكل توسط سازنده دوباره با برچسب ريفوربيشد و با قيمت كمتر به بازار ارسال مي‌شوند تا خريدار مطلع شود محصولي كه مي‌خرد نوسازي شده است.

شركت نيكون هر محصولي ريفوربيشد شده‌اي را علامت گذاري مي‌كند. اگر لنز، دوربين يا فلشي به نيكون بازگردانده شده باشد و پس از تعمير و تست دوباره فروخته شود، در دو طرف شماره سريال محصول دو نقطه دايره‌اي پين شده را مي‌توانيد ببينيد كه اشاره به ريفوربيشد بودن محصول را دارد.

دو تصوير زير نشان دهنده دو نقطه‌ ريز پين شده در دو طرف شماره سريال دوربين‌هاي DSLR نيكون را نشان مي‌دهد:

شماره سريال دوربين نيكون رفرش شده

شماره سريال دوربين نيكون رفرش شده
كراپي از تصوير بالا براي نشان دادن دو نقطه ريز پين شده در اطراف شماره سريال كه حاكي از رفرش بودن اين دوربين است

دو تصوير زير دو نقطه‌ ريز پي شده در دو طرف شماره سريال لنزهاي نيكون را نشان مي‌دهد:

شماره سريال لنز نيكون رفرش شده

شماره سريال لنز نيكون رفرش شده
كراپي از تصوير بالا براي نشان دادن دو نقطه ريز پين شده در اطراف شماره سريال كه حاكي از رفرش بودن اين لنز است

اگر اين دو دندانه را درآتليه كودك در اطراف شماره سريال محصولات نيكون مشاهده نكرديد بدانيد كه محصولي كه خريده‌ايد ريفوربيشد نبوده و به كارخانه بازگردانده نشده است. البته نيكون مي‌گويد تمام محصولاتي كه توسط كارخانه نوسازي شده‌اند به همان خوبي محصولات غير ريفوربيشد شده كار مي‌كنند كه البته درست نيز هست چرا كه پس از رفع مشكل و تست به بازار برگردانده شده و با برچسب ريفوربيشد و با قيمت كمتر (در خارج كشور) كه يك مزيت نيز هست به فروش مي‌رسند.

منبع:

,وينه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۴:۱۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

كمپاني مطرح چيني سازنده لوازم جانبي در زمينه عكاسي، نيسي (NiSi)، سري جديدي از لوازم جانبي عكاسي مخصوص اسمارتفون‌ها را عرضه كرده است كه پروسوريز (Prosories) نام دارند. پروسوريز جديد پي ۱ (Prosories P1) بسته‌اي متشكل از چند فيلتر لنز مربعي براي اسمارتفون‌ها و آتليه عكاسي ست.
نيسي پروسوريز پي ۱
براي استفاده از اين فيلتر‌ها بايد يك كليپس را به يك نگهدارنده فيلتر مخصوص پيچ كرد و سپس روي لنز دوربين اسمارتفون قرار داد.
نيسي پروسوريز پي۱
مجموعه نيسي پروسوريز پي ۱ شامل يك فيلتر كاهنده نور تدريجي متوسط (GND) و يك فيلتر پولاريزه است. هر دو فيلتر شيشه‌اي بوده و به پوشش نانو براي كاهش اثر فلر و گاستينگ مجهز شده‌اند و به آساني در نگهدارنده فيلتر قرار مي‌گيرند. عكاسي نوزاد
فيلتر مربعي مجموعه پروسوريز پي ۱ روي اسمارتفون
در زير تاثير استفاده از اين فيلترها را در عكس‌هاي قبل و بعد مشاهده مي‌كنيد:

فيلتر كاهنده نور تدريجي ميتواند نوردهي آسمان و پيش زمينه را به درستي انجام دهد.

بدون فيلتر كاهنده نور تدريجي

با استفاده از فيلتر كاهنده نور تدريجي

فيلتر پولاريزه، بازتاب‌ها و درخشش‌ها را كاهش مي‌دهد.

بدون فيلتر پولاريزه

با استفاده از فيلتر پولاريزه

مجموعه نيسي پروسوريز پي ۱ را مي‌توانيد از وبسايت نيسي با قيمت ۴۰ دلار پيش خريد كنيد. نيسي همچنين تاريخ فروش اين محصول را ۲۱ مارس ۲۰۱۸ تخمين زده است.

منبع:

,وينه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۲:۵۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 14767
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب