آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري

پس از 9 ماه انتظار، كودكي پا به جهان مي گذارد كه از هر نظر زيبا است. پدر و مادرها دوست دارند اين زيبايي ها را لحظه به لحظه ثبت كنند تا در آينده به فرزندانشان نشان دهند كه آن ها، به چه شكل و شمايلي بوده اند. عكاسي از اين مخلوقات زيبا و كوچك، نيازمند ظرافت خاصي است كه بايد افرادي مجرب و آموزش ديده، آن را انجام دهند.


 عكاسي از نوزادان در آتليه هاي مخصوصي انجام مي شود تا اين لحظات دوست داشتني با بالاترين كيفيت ثبت شوند. اين عكاسي از نوزادان تازه متولد شده تا يك سال صورت مي گيرد و دكوراسيون دل انگيز مخصوص خود را مي طلبد. عكاسي از نوزاد يك هفته اي، بسيار آسان است چرا كه نوزاد در اين دوره خوابالود است و به راحتي مي توان عكس هايي با ايده هايي جالب و ديدني، گرفت. عكس نوزاد در حالت خواب كه بر روي دست والدين قرار دارد يا در سبدي كه با تل و گل سر او هماهنگ شده باشد، از ايده هايي است كه به هيچ عنوان قديمي نمي شود.
 
درست است كه عكاسي از نوزادي كه به گريه و بازيگوشي افتاده است كمي دشوار به نظر مي رسد اما آن ها خلق كننده سوژه هاي بسيار عالي هستند.


آتليه اي كه از نوزادان عكس مي گيرد بايد دكوراسيون مختص به نوزادان را داشته باشد و عكاسان هنرمند آن، صبر و شكيبايي زيادي داشته باشند. چرا كه نوزادان در صورتي كه كوچكترين تحريك محيطي نا آشنايي داشته باشند شروع به گريه كردن مي كنند و ممكن است اين گريه كردن تا دقايق زيادي به طول بيانجامد. محيطي كه شاد باشد و عكاس توانايي برقراري ارتباط صميمي با نوزاد را در اين محيط شاد داشته باشد كاملا ايده آل است.آتليه نوزاد
از طرفي محيطي كه نوزاد در آن قرار مي گيرد بايد كمترين آلودگي و ميكروب ها را داشته باشد تا نوزاد از ابتلا به بيماري دور باشد. دماي محيط عكاسي نيز بايد زياد باشد تا نوزادان به هيچ عنوان احساس سرما نكنند و سرما نخورند. از طرفي محيط گرم براي نوزاداني كه خواب هستند، بسيار دلنشين است. اكثر نوزاداني كه در خواب به سر مي برند در محيط هاي گرم، لبخند زيبايي بر روي صورتشان مي نشيند كه اين هم از سوژه هاي زيباي عكسبرداري از يك نوزاد خواهد شد.

 

آتليه عكاسي نوزاد,عكاسي نوزاد,آتليه عكاسي

 
والدين مي توانند با عكسبرداري مداوم از نوزادان خود، مراحل تغيير چهره و رشد كودك دلبندشان را ببينند. عكسبرداري از نوزادان به قدري اين روزها براي والدين مهم محسوب مي شود كه گاهي براي يافتن آتليه مناسب، روزها زمان صرف مي كنند.

آتليه كودك با مد نظر گرفتن خلق و خوي نوزاد، ايده هايي ناب و جديد براي عكسبرداري مي دهند و گاهي اين ايده ها فراتر از آتليه مي رود و پا به طبيعت مي گذارد. عكاسي نوزادان در طبيعت، نوع ديگري از عكاسي است كه برخي از آتليه هاي نوزادان، با مد نظر قرار دادن بخشي از طبيعت، به عكسبرداري در اين زمينه مي پردازند. عكسبرداري از نوزاد در طبيعت، كار دشواري است و يك عكاس حرفه اي و آموزش ديده مي تواند به خوبي از پس آن برآيد.
 

آتليه عكاسي نوزاد,عكاسي نوزاد,آتليه عكاسي

 منبع:بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۳:۵۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

گرفتن يك سلفي خوب قوانيني دارد،كه رعايت اين نكات براي بهتر ديده شدن عكس شما نزد دوستانتان بي تاثير نيست.

عكس سلفي"Selfie" يا "عكس از خود" كه به "عكاسي پرتره از خود" نيز معروف است،معمولاً توسط دوربين عكاسي يا دوربين موبايل توسط خود شخص گرفته مي‌شود كه اين روزها تب آن به همه سرايت كرده است. عكاسي نوزاد

 

گرفتن يك سلفي خوب قوانيني دارد. اين كه دوربين را مستقيم جلوي صورت تان بگيريد و دكمه آن را فشار دهيد، كافي نيست. اگر مي خواهيد دوستانتان از تماشاي عكس هاي شما لذت ببرند، اين نكات را رعايت كنيد: آتليه كودك


 

1.بهترين زاويه را پيدا كنيد
هنگام گرفتن سلفي،زاويه هاي مختلف صورتتان را امتحان كنيد.به عنوان مثال اگر كمي سرتان را به سمت چپ يا راست بچرخانيد، عكس از حالت تخت بيرون مي آيد.حتي مي توانيد كمي دوربين را بالاتر از سرتان نگه داريد تا چشم هايتان برزگ تر و بيني تان كوچك تر نشان دهد.

 

2. خريدتان را با ديگران به اشتراك بگذاريد
شما حتي مي توانيد از طريق سلفي، چيز جديدي را كه خريده ايد،از گوشواره گرفته تا مواد غذايي كه اخيرا به آن علاقمند شده ايد، با ديگران به اشتراك بگذاريد. فقط لبخند را فراموش نكنيد، هيچ كس چهره عبوس شما را دوست ندارد.

 

3. روي يك چيز خاص تمركز كنيد
اگر مي خواهيد تصويري Close Up از چهره خود بگيريد، روي يك بخش از صورتتان تمركز كنيد.

 

4. حالات مختلف چهره تان را به نمايش بگذاريد
مجموعه عكسي از حالات مختلف چهره تان تهيه كنيد،آنها را در كنار هم بچينيد سپس منتشر كنيد.شايد عكس خندان شما به تنهايي جذاب باشد اما هنگامي كه در كنار عكس هاي ديگر با حالات مختلف منتشر مي شود،جذاب تر خواهد بود.

 

5. گاهي خود واقعي تان باشيد
شما هميشه عكس هايي از خودتان، همان شكلي كه ديگران شما را مي بينند، منتشر مي كنيد، اما خوب است گاهي از چهره بدون آرايش خود، مثلا زماني كه از خواب بيدار مي شويد، عكس بگيريد تا ديگران هم با «چهره واقعي» شما آشنا شوند. عكاسي كودك

 6. پاهاي تان را سوژه قرار دهيد
اگر مي خواهيد كفش هاي جديدتان را به ديگران نشان دهيد، دوربين را به سمت پاهايتان بچرخانيد. كادر را طوري تنظيم كنيد كه انتهاي دوربين روي ران هايتان قرار گيرد.

 

منبع:

 منبع:بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۲:۵۰ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

شما آدم خوش عكسي هستيد يا خودتان را جزو انسان هاي بد عكس مي دانيد؟

تصوير بالا يك آزمايش توسط آقاي ايستوود است كه به خوبي نشان مي دهد كه اين موضوع آنقدر ها هم ربطي به خوش عكس بودن يا بد عكس بودن ندارد و همه چيز زير سر لنز دوربين ها است.

اين تصاوير همگي در يك شرايط نور و تنظيمات گرفته شده اند و فقط تفاوت در لنز به كار رفته بوده است. لنز ها دنيا را نسبت به چشم ما متفاوت مي بينند و نور را منحرف مي كنند. علاوه بر اينكه در هر لنز فاصله سوژه نقش مهمي را بازي مي كند. عكاسي نوزاد

در آزمايش آقاي ايستوود تصاوير با لنزهايي از ۱۹ تا ۳۵۰ ميليمتري گرفته شده اند. در لنز هاي ۱۹ ميليمتري تاثير كاملا واضح است و صورت كاملا دفورمه شده است. اما وقتي به لنز ۱۳۵ ميليمتري ميرسيم به نظر ميرسد بهترين نتيجه را داريم كه البته اين بستگي به سليقه و نگاه افراد هم دارد. براي ديدن جزييات بيشتر بهتر است تصوير را در اندازه بزرگ تر ببينيد. عكاسي بارداري

اما نكته در اينجا است كه هيچ عدد مشخصي براي عكس بهتر وجود ندارد و اين بستگي زيادي به آناتومي صورت هر فرد دارد كه با چه لنزي زيباتر و بهتر به نظر برسد. در واقع به همين دليل است كه برخي افراد در يك زاويه به خصوص فوتوژنيك هستند و از يك زاويه ديگر يا يك دوربين ديگر خوش عكس به حساب نمي آيند.

منبع:asriran.com

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۱:۳۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اصلي‌ترين هدف از خريد يك دوربين فرا ـ بزرگنما (ultra-zoom) بهره بردن از لنز با بزرگنمايي دوردست (long zoom lens) آن است. با اين كه دوربين‌هاي معمولي با لنز 12x نيز امكان عكسبرداري از مسافت‌هاي دور را فراهم مي‌سازد، اما ضبط تصاوير ثابت با دوربين‌هاي سبك dslr فرا ـ بزرگنما كه لنزهاي 24x و بالاتر دارد از هيجان خاصي برخوردار است. عكاسي نوزاد

شما صرفا براساس مشخصاتي كه كارخانه سازنده در اختيارتان مي‌گذارد نمي‌توانيد به (بورد) واقعي ديد لنز دوربين پي ببريد؛ زيرا براي اين كار نياز داريد محدوده بزرگنمايي (zoom range) واقعي آن را از زاويه گسترده (wide-angle) تا عكس نماي نزديك (telephoto) برحسب ميلي‌متر بدانيد. اين نكته را در نظر داشته باشيد كه برخورداري از محدوده بزرگنمايي حتما به معناي كيفيت بهتر عكس نيست.

 

حسگرها

همه دوربين‌هاي فرا ـ بزرگنماي موجود، حسگرهايي (sensor) بسيار كوچك‌تر از حسگرهاي دوربين‌هاي dslr دارد. در حسگرهاي كوچك‌تر، نور كمتري به هر پيكسل آن مي‌رسد كه مي‌تواند موجب پارازيت (noise) بيشتر و افت كيفيت عكس‌ها شود. از آنجا كه تفكيك‌پذيري (resolution) دوربين‌ها برحسب مدل آنها با هم متفاوت است، در دوربين‌هاي  فرا ـ بزرگنماي داراي مگاپيكسل بالاتر به علت اين‌كه نور كمتري به هر پيكسل مي‌رسد، پارازيت بيشتري هم در عكس‌ها مشاهده مي‌شود. البته برخي از مدل‌هاي امروزي به حسگرهاي روشنايي داده شده از پشت (back-illuminated) مجهز است كه در شرايط و محيط‌هاي كم‌نور عكس‌هايي با پارازيت كمتر را ارائه مي‌كنند.

 

ثبوت فعال (steady on)

بيشتر دوربين‌هاي ديجيتال سطوحي از تثبيت (stabilization) را فراهم مي‌سازد، اما اين موضوع در دوربين‌هايي با بزرگنمايي زياد كه در سطوح بالاتر زوم لرزش بيشتري ايجاد مي‌شود، قابليتي بسيار حياتي است. در دوربين‌هاي عكاسي 3 نوع مختلف از اين ويژگي يافت مي‌شود: نوري (optical)، تغيير جهت ccd و الكترونيكي. 2 ويژگي اول معمولا موثرتر از نوع الكترونيك بوده و صحنه‌ها را واضح‌تر ثبت مي‌كند. آتليه بارداري

 

ثبت تصاوير متحرك

همه دوربين‌هاي فرا ـ بزرگنماي امروزي داراي قابليت فيلمبرداري hd بوده اما كيفيت ثبت تصاوير متحرك در آنها به صورت قابل ملاحظه‌اي با يكديگر متفاوت است. برخي از آنها ممكن است ويدئوي 720p را عالي ضبط كند و برخي ديگر كه كارخانه سازنده ادعا مي‌كند قادر به انجام فيلمبرداري 1080p بوده ممكن است تصاوير متحرك را برفكي (noisy) و با صدايي افتضاح ضبط كند. بنابراين اگر كيفيت فيلمبرداري دوربين براي شما مهم است، ابتدا در مورد آن حسابي مطالعه و تحقيق كنيد. نكته مهم ديگر فرمت (قالب) ويدئوي ضبط شده آن است، مدل‌هايي كه ويدئو را با فرمت avc يا mp4 ضبط مي‌كند ارجحيت دارد.

 

عكس‌هاي raw

توانايي ثبت تصاوير ثابت در حالت raw براي دوربين يك امتياز است. اين ويژگي شما را قادر مي‌سازد تا تصاوير حسگر‌ها را به صورت اصلي كه پردازشي روي آنها انجام نگرفته (unprocessed) يعني raw ويرايش كنيد. تصاوير raw كه كاهش پارازيت (noise reduction) روي آنها صورت نپذيرفته جزئيات بيشتري را نشان مي‌دهد. اين شما هستيد كه تصميم مي‌گيريد چگونه پارازيت عكس‌ها را كاهش دهيد يا تعادل سفيدي (white balance) و وضوح آنها را تنظيم كنيد.

 

دوربين,دوربين عكاسي,دوربين ديجيتال,قيمت دوربين

ويژگي‌هاي ديگر

هرگز موضوع باتري دوربين‌ها را دست‌كم نگيريد. اگر دوربين شما از باتري لي يون قابل شارژ استفاده نكند و به جاي آن مجبور باشيد باتري‌هاي سايز aa معمولي براي آنها تهيه كنيد، اين نوع دوربين‌ها به هيچ وجه مقرون به صرفه نيستند و مجبوريد هر چند وقت يك بار براي تهيه باتري آلكالاين كه نسبتا گران است، هزينه كنيد. اگر بخواهيد باتري‌هاي قابل شارژ براي آنها بخريد اين امر نيز مستلزم تهيه يك دستگاه شارژر است. مورد ديگر اين‌كه گرچه اغلب دوربين‌ها مقداري فضاي ذخيره داخلي دارند، اما اين فضا بسيار كم و صرفا براي موقعيت‌هاي اضطراري است كه شما فراموش كرده‌ايد تا كارت حافظه دوربين را داخل آن كنيد. بنابراين شما بايد حداقل يك كارت حافظه sdhc با فضاي ذخيره 4 گيگابايت را براي دوربين خود خريداري كنيد. كارت‌هاي ارزان قيمت اغلب سرعت رايت داده پاييني دارند. بنابراين به نرخ كلاس (class rating) كارت حافظه كه نشان‌دهنده حداقل سرعت رايت داده روي آن بر حسب مگابايت بر ثانيه (mb‌/‌s) است توجه داشته باشيد، زيرا كارت‌هاي حافظه ارزان با سرعت كم باعث مي‌شود در سرعت پاسخگويي و عكس گرفتن دوربين عكاسي شما محدوديت ايجاد شود. ما گروهي از دوربين‌هاي فرا ـ زوم سبك slr را كه شامل  9 دوربين هستند انتخاب كرده‌ايم و قصد داريم در اينجا آنها را از هر نظر مورد مقايسه قرار دهيم تا شما را براي انتخاب و خريد بهترين آنها راهنمايي كنيم.

 

1- canon powershot sx40 hs

sx-40 كمي كند است، اما كيفيت بكر تصاويرش براي كساني كه دوست دارند وقت خود را صرف گرفتن عكس‌هاي خوب كنند، قابل قبول به نظر مي‌رسد.

ـ 12 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 381 يورو

ـ امتياز: 5

 

2- fujifilm finepix hs20exr

عكس‌هاي آن از جذابيت خاصي برخوردار است، اما ويدئوهايش چنگي به دل نمي‌زند. از همه بدتر اين‌كه كنترل‌هاي بي‌نظيرش هنگام ذخيره عكس، غير فعال بوده و قابل دسترس نيستند!

ـ 16 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 259 يورو

ـ امتياز: 4

 

3- nikon coolpix p500

لنز آن وضوح تصاوير را فداي محدوده بورد بزرگنمايي كرده، اما اين دوربين توانا مجموعه عظيمي از قابليت‌هاي مربوط به سرگرمي را در خود جمع كرده است.

ـ 12مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 267 يورو

ـ امتياز: 3

 

4- olympus sp-810uz

كنترل‌هاي آن ضعيف عمل مي‌كند و در شرايط كم‌نور كيفيت عكس‌هاي آن پايين است، اما براي عكس گرفتن در محيط خارج و فضاي باز، انتخاب مناسبي است.

ـ 14 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 187 يورو

ـ امتياز: 3

 

5- panasonic lumix dmc-fz48

عكسبرداري عالي، حتي بهتر از آن ضبط ويدئويي عالي، پاسخگويي و كارايي خوبي دارد. هر آنچه را كه ما از يك دوربين فرا - بزرگنما انتظار داريم همراه قيمت مناسب، همه را يك جا دارد.

ـ12 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 270 يورو

ـ امتياز: 5

 

6- panasonic lumix dmc-fz150

كارايي مثال زدني دارد و از كيفيت تصوير قابل اتكايي برخوردار است. كنترل‌هاي آن محشر عمل مي‌كند و يك حالت برتر ويدئو، مجموعا از آن يك دوربين عكاسي اعجاب‌انگيز مي‌سازد.

ـ12 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 385 يورو

ـ امتياز: 5

 

7- sony cyber-shot dsc-hx100v

دوربين عكاسي بسيار خوبي است، اما از هيچ ويژگي فوق‌العاده‌اي برخوردار نيست!

ـ 9‌/‌15 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 390 يورو

ـ امتياز:3

 

8- canon ixus 1100 hs

عكس‌هاي آن شگفت‌انگيز است، اما كنترل‌هاي صفحه لمسي آن تركيب زيبايي ندارد و قيمتش نيز خيلي گران است.

ـ 12 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 330 يورو

ـ امتياز: 3

 

9- canon powershot sx230 hs

داراي كيفيت تصويري بي‌عيب و عملكردي سريع است و كارايي كنترل‌هاي فراگير آن خيلي بيشتر از محدوده متوسط بزرگنمايي است كه برايش ساخته شده است.

ـ 12 مگاپيكسل

ـ قيمت جهاني: 210 يورو

ـ امتياز: 5

منبع:jamejamonline.ir

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۰:۲۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

يكي از عمومي ترين مشكلات كاربران دوربين هاي ديجيتال، از دست دادن لحظات ناب عكاسي به دليل تمام شدن شارژ باطري است. هميشه به ياد داشته باشيد كه دوربين ديجيتال، تنها با باطري هايي كه در درونشان قرار گرفته كار مي كنند. مدل هاي پرفروش دوربين ديجيتال معمولا عمر باطري بسيار زيادي دارند (تقريبا تا ۵۰۰ عكس). اما با اين وجود، اگر دوربين شما باطري قلمي مي خورد، هميشه چند عدد باطري به همراه داشته باشيد. اگر هم دوربين‏تان باطري ويژه خودش را دارد، بهتر است كه هميشه يك باطري يدكي شارژ شده به در كيف دوربين تان استراحت كند.

 آتليه نوزاد

دومين اشتباه عمومي، تار شدن عكس ها به دليل تكان خوردن دوربين است. تكان هاي دوربين، هميشه تقصير كاربر آن است. البته دوربين هاي خوب، با طراحي ارگونوميك بهتر (براي خوش دست تر شدن) و سرعت شاتر بالاتر، به همراه استفاده از تكنولوژي هاي لرزش گير، اين اثرات را كاهش مي دهند. يكي از راه هاي كاهش اين مشكل استفاده از سه پايه عكاسي است. علاوه بر اين، با افزايش سرعت شاتر دوربين مي توان عكس هاي بهتر و شفاف تري گرفت. هر چه عدد shutter speed در تنظيمات دوربين بيشتر باشد، به معني سرعت شاتر بالاتر است.

 

مشكل بعدي عكاسان آماتور، تار شدن عكس ها به دليل تحرك سوژه عكاسي است. معمولا اشتباه در برآورد سرعت شاتر مناسب، باعث اين مشكل مي شود.

 

اشتباه چهارم، تاخير زماني است. اين مشكل زماني رخ مي دهد كه يك عكس (شات) خيلي ديرتر از زمان مورد نظر گرفته مي شود، زيرا عكاس كند عمل كرده و به موقع دكمه را نزده است. زيرا عكاس فاصله زماني ميان فشردن دكمه شاتر و عكس العمل دوربين را در نظر نگرفته است. اين عدد (كه تنها كسري از ثانيه است) بسته به نوع و كيفيت دوربين تفاوت مي كند. اين مورد مخصوصا در عكاسي از سوژه هاي متحرك بسيار بيشتر ديده مي شود.

 

يـك مــشــكل ديگـــر، Underexposure يا زمان نوردهي خيلي كوتاه است كه معمولا باعث تاريك شدن عكس ها مي شود. اگر با تنظيمات exposure (نوردهي) دوربين آشنايي نداريد، سعي كنيد از مودهاي (mode) آماده كه معمولا بر روي دكمه چرخاني در بالاي دوربين قرار دارند استفاده كنيد. عكاسي در شب با مود شب، معمولا نتيجه بهتري نسبت به مود اتوماتيك خواهد داشت. كمي جرات به خرج داده و امكانات دوربين تان را امتحان كنيد.

 

پر شدن حافظه دوربين مشكل بعدي كاربران تازه كار است. توجه داشته باشيد كه دوربين شما قرار نيست به صورت جادويي هيچ وقت جا كم نياورد. هميشه قبل از بيرون بردن دوربين، آن را روشن كرده و فضاي باقي مانده حافظه را به صورت تعداد عكس باقي مانده كنترل كنيد. اگر اين تعداد براي كارتان كفايت نمي كند، ابتدا حافظه دوربين را روي كامپيوتر خالي كنيد، آنگاه به سراغ عكاسي برويد. اگر هم هميشه يك حافظه يدكي به همراه داشته باشيد كه زندگي خيلي شيرين تر مي شود.

 

Overexposure يا زمان نوردهي خيلي بالا، مشكل ديگري است كه برخي اوقات براي حل مشكل Underexposure به آن دچار شده و از طرف ديگر بام مي افتيد. با اين كار، عكس هاي تان بيش از حد روشن مي شوند.

 

تنظيمات white balance (تعادل نور سفيد) اشتباه هم، عكس تان را خراب مي كند. در صورتي كه بدون دانش و تجربه لازم، تنظيمات white balance دوربين را تغيير دهيد، عكس هايي با رنگ غير طبيعي، مات، زرد يا شيري رنگ نصيب تان خواهد شد. مودهاي پيش فرض و آماده دوربين هاي ديجيتال، معمولا اين تنظيم را به صورت خودكار انجام مي دهند.

 

تنظيمات پيكسل ناصحيح هم مي تواند باعث توليد عكس هايي با كيفيت پايين و به درد نخور شود. اگر مشكل كمبود فضاي حافظه را نداريد، بهتر است كه رزولوشن (تعداد پيكسل در سطح مشخص) را در بالاترين مقدار ممكن قرار دهيد. ممكن است كه عكس هاي كمتري بگيريد، اما مطمئن هستيد كه بهترين كيفيت ممكن دوربين را در اختيار داريد.

 

تنظيمات ISO (حساسيت نوري) ناصحيح، يكي ديگر از ايرادات كار عكاسان آماتور است. درست است كه ايزوي بالاتر باعث مي شود در نور كم، عكس هاي واضح تر و روشن تري بگيريد. اما به همين ميزان هم نويز عكس را افزايش داده و آن را نقطه نقطه مي كند. معمولا بهترين حالت، پايين ترين ISO دوربين يا حالت اتوماتيك آن است. آيا تا به حال هيچ يك از اين مشكلات براي شما پيش آمده؟ احتمال آن زياد است. ولي نگران نباشيد، اشتباه به معني شكست و ناتواني نيست. بلكه يكي از راه هاي موثر يادگيري است. پس با وقوع هركدام، به دنبال يادگيري راه حل باشيد و با تمرين به روش صحيح دست پيدا كنيد. اما راه حل، سهل انگاري زياد يا سخت گيري بيش از حد نيست. «عكاسي يك هنر است، و هنر بايد سرگرم كننده باشد.» عكاسي كودك

 

مشكل بعدي كاربران ناوارد، فوكوس اشتباه و غير صحيح است. معمولا دليل اين اشتباه، افتادن در چاله فوكوس است. به زبان ساده تر، بيشتر اوقات عكاس بر روي پس زمينه عكس فوكوس مي كند. هنگامي كه دكمه شاتر را تا نيمه مي فشريد، توجه داشته باشيد كه كادر(هاي) سبز رنگي كه نمايان مي شوند، تا حد امكان بر روي سوژه اصلي قرار داشته باشند. اگر اينگونه نبود، دكمه شاتر را رها كرده، يكي دو ميليمتر در خلاف جهت كادر سبزي كه ديده بوديد، دوربين را جابجا كرده، دوباره دكمه شاتر را تا نيمه نگه داريد، بعد از يكي دو بار امتحان، سوژه درون كادر قرار خواهد گرفت و عكس تار نخواهد شد.

منبع:

بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۱۴ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

معرفي سبك‌ترين و ارزان‌ترين دوربين فول فريم كانن

دوربين عكاسي canon 6D - شركت Canon جديدترين دوربين حرفه‌اي خودش را به بازار معرفي كرده است. اين دوربين جديد كه با نام 6D به بازار معرفي شده، در واقع مدل بعدي 5D Mark III و حدود 20 درصد سبك‌تر از آن است. به همين دليل هم هست كه Canon اين دوربين را به عنوان كوچك‌ترين، سبك‌ترين و ارزان‌ترين دوربين عكاسي Full Frame خودش به بازار معرفي كرده است. آتليه بارداري

اين دوربين داراي حسگر CMOS با وضوح 2/20 مگاپيكسل بوده و از پردازنده تصوير Digic 5+ بهره مي‌برد كه مي تواند با استفاده از آن تصاوير با سرعت 5/4 فريم در ثانيه گرفته و عكس HDR هم بگيرد. حسگر اين دوربين Full Frame بوده و اندازه آن به 24 در 36 ميليمتر مي‌رسد. اين دوربين قابل تنظيم حساسيت خودكار را داشته و حداقل و حداكثر حساسيت آن در هنگام عكاسي به ترتيب برابر 100 و 102400 است و امكان فوكوس ۱۱ نقطه‌اي به صورت همزمان را هم دارد.

اين محصول قابليت تنظيم شدت روشنايي در شش مرحله را داشته و داراي حسگر تشخيص خودكار كنتراست هم هست. علاه بر اينها اين اولين دوربين سري EOS است كه داراي Wi-Fi بوده و با اپليكيشن‌هاي رايگان اين شركت براي آندرويد و آي‌فون كار مي‌كند.

 

 

    دوربين عكاسي,دوربين كنون,دوربين canon

 

دوربين عكاسي حرفه‌اي جديد Canon قابليت فيلمبرداري با وضوح

full HD و سرعت 30 فريم در هر ثانيه را داشته و از يك ورودي ميكروفون استريو هم بهره مي‌برد. نمايشگر اين دوربين از نوع LCD با اندازه 2/3 اينچ است كه تصاوير را با وضوح 1040000 نقطه در اينچ براي كاربرانش به نمايش مي‌گذارد.

اين دوربين تنها يك اسلات كارت حافظه دارد و از كارت‌هاي SD، SDHC و SDXC پشتيباني مي‌كند. اين محصول جديد داراي يك پورت mini HDMI و USB 2.0 بوده و از GPS هم بهره مي‌برد. آتليه كودك

وزن اين دوربين همراه با باتري ليتيومي‌اش برابر 770 گرم بوده و ابعاد بدنه آن برابر 71 در 111 در 145 ميليمتر است. شركت Canon اعلام كرده است كه اين دوربين حرفه‌اي جديدش را از نيمه ماه دسامبر آينده و با قيمت 2099 دلار به بازار عرضه خواهد كرد كه بسيار ارزان‌تر از ديگر مدل‌هاي Full Frame اين شركت است.

 

منبع:

بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۷:۰۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

دوربين‌هاي جمع و جور (compact) امروزي كارايي و قابليت‌هاي دوربين‌هاي DSLR را ارائه مي‌كنند و حتي گاهي اوقات كاربرد آنها خيلي بيشتر از دوربين‌هاي حرفه‌اي است. كامپكت‌ها با بهره بردن از كوچكي و سبكي وزنشان عموما خوشدست‌ترند. عكاسي  كودك

اين روزها بيشتر كساني كه قصد خريد دوربين‌هاي DSLR را دارند، در انتخابشان حتما يكي دو مدل دوربين CSC را نيز در نظر گرفته‌اند. آنها براي كساني كه500 يورو قدرت خريد دارند، در اينجا هفت مدل از جديدترين و بهترين دوربين‌هاي اين گروه را كه دست‌كم روي كاغذ از مشخصاتي مشابه دوربين‌هاي DSLR برخوردارند، با يكديگر مقايسه كرده و نتايج آن را در اينجا شرح مي‌دهيم تا در آستانه سال نو و نوروز كمك و راهنماي خوبي براي كاربراني باشد كه قصد خريد دوربين مناسبي دارند.

دوربين CSC چيست؟
سيستم‌هاي دوربين عكاسي جمع و جور (compact) با امكان تعويض لنزهاي مختلف و حسگرهاي در حد و اندازه دوربين‌هاي حرفه‌اي (DSLR-sized sensors) داخلي كه عموما كوچك‌تر و سبك وزن‌تر از دوربين‌هاي DSLR هستند، جزو رده دوربين‌هاي كامپكت CSC طبقه‌بندي مي‌شود. عكاسي بارداري

CANON EOS 600D
ـ مزايا: صفحه نمايش قابل تنظيم عالي، كيفيت تصوير خارق‌العاده و زمان شروع سريع.

ـ معايب: قيمت گران و مشكلاتي كه در اندازه‌گيري بر حسب متر دارد.

ـ طراحي: دكمه‌هاي ايزو و صفحه نمايش از بالا و صفحات پشتي در موقعيت خوبي قرار دارند، در پشت دوربين فضاي كافي براي انگشت شصت دست وجود دارد.

ـ كارايي: وايت بالانس خودكار دقــــــــيق و در معرض‌گذاري (exposure) دلپذير، نكات برجسته و جالب با يك كم در معرض‌گذاري تيره‌تر به‌صورتي كافي حفظ مي‌شوند.

NIKON D3200
ـ مزايا: حسگر با رزولوشن بالا، كيفيت عالي ويدئو و طراحي خوب.

ـ معايب: خوشدست نيست، AF آهسته هنگام استفاده از كيت لنز و طرح قاب LCD جالب نيست.

ـ طراحي: در بالا و اطراف صفحات پشتي جاي كافي براي كار وجود دارد. موارد اختياري نمي‌تواند به وسيله دكمه گرد چرخان تنظيم (pad dail) فهرست اعمال شود.

ـ كارايي: نتايج مانند 600D اما كمي تيره‌تر است، هيچ شكايتي از وايت بالانس خودكار در ميان نيست.

OLYMPUS Eـ PM 2
ـ مزايا: صفحه نمايش حساس، AF سريع، ساختار خوب و كيفيت تصوير قابل اطمينان

ـ معايب: نسبت قاب تصوير 16:9 (اما براي ويدئو مزيت است)، دكمه‌هاي بسيار كوچك و كيــت لنز به درد نخور.

ـ طراحي: محل استراحت انگشت شصت عالي، خوشدست؛ اما اين‌كه قفل لنز بايد از حالت قراردادي‌اش باز شود، از سرعت كار مي‌كاهد.

ـ كارايي: رنگ‌ها در بالا و پايين تصوير گرم‌تر از نقاط ديگر تصوير است كه اين خود موجب جذاب‌تر شدن رنگ‌ها مي‌شود.

PANASONIC LUMIX GX1
ـ مزايا: بدنه شسته رفته با بخش‌هاي فلزي، كارايي AWB بسيار عالي.

ـ معايب: پارازيت تصوير (noise) در حالت‌هاي حساسيت بالا، ضعف در تنظيمات حكاكي (engraving) و رزولوشن پايين صفحه نمايش.

ـ طراحي: دكمه گرد چرخان تنظيم حالت به‌جاي پلاستيك از فلز ساخته شده كه بسيار عالي است، برجستگي دكمه كوچك چرخان فرمان (command dail) از شكاف قرارگيري‌اش كمتر بوده كه كار با آن را سخت كرده است.

ـ كارآيي: سيستم AWB دوربين GX1 رنگ‌هاي كاملا زنده و سفيدي‌هاي طبيعي، هر دو سيستم‌هاي تصوير و سنجش فاصله كار خود را به بهترين وجه انجام مي‌دهند.

PENTAX Kـ 30
ـ مزايا: چشمي وسيع و روشن، صداي بي نظير و طراحي صنعتي عالي.

ـ معايب: شروع به كار آهسته در مقايسه با دوربين‌هاي DSLR و كيت لنز CA نويزدار.

ـ طراحي: درگاه‌هاي اتصال متعددش با درپوش‌هاي لاستيكي ضخيم پوشيده شده كه آن را از نفوذ آب و گرد و خاك حفظ مي‌كند، دكمه‌هاي چرخان فرمان در پشت و جلوي دوربين بيش از حد كوچك است.

ـ كارايي: در اينجا در معرض‌گذاري كمي تيره‌تري وجود دارد، به لطف AWB رنگ‌ها نيز كمي گرم‌تر بوده و با اين وضوح جزئيات نيز بالاست.

SAMSUNG NX1000
ـ مزايا: ويدئوي خارق‌العاده، قابليت‌ها و ويژگي‌هاي درخشان به نسبت قيمت و رزولوشن خوب.

ـ معايب: رنگ‌هاي مرده، برخي اوقات AF و سرعت ثبت عكس Raw آهسته است و حالت IS مطابق استانداردي ندارد.

ـ طراحي: دكمه‌ها بخوبي عنوان‌گذاري شده و در نتيجه آن گزينه‌هاي اختياري به آساني در دسترس است؛ اما بدنه پلاستيكي‌اش حس خوبي منتقل نمي‌كند.

ـ كارايي: با وجود عملكرد خوب وايت بالانس خودكار در تصوير، رنگ‌ها كمي مرده‌تر از حد انتظارند، البته اين دوربين از در معرض‌گذاري قابل قبولي بهره مي‌برد.

SONY NEX-5R
ـ مزايا: جزئيات تصوير بسيار عالي، ثبت تصوير بي‌درنگ و پاسخگويي خوب صفحه نمايش.

ـ معايب: كيت لنز حجيم، گرمي AWB و AF كم‌سرعت‌تر از رقبا.

ـ طراحي: صفحه نمايش قابليت تنظيم رو به جلو و قابل قرار گرفتن با زاويه 90 درجه نسبت به دوربين را دارد، جا براي قرار گرفتن انگشت شصت كمتر از مدل‌هاي رقيب است.

ـ كارايي: دوربين 5R درست مانند K-30، گرايش به ايجاد تصاويري كمي تيره تر از رقبيش دارد و وايت بالانس خودكار نيز كمي به سمت گرمي مي‌زند كه قابل اغماض است.

نتايج
- بهترين ويدئو: NIKON D3200
- با‌ارزش‌ترين در برابر قيمت پرداختي: SAMSUNG NX1000
- برنده نهايي: SONY NEX-5R

منبع:jamejampress.ir

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۵:۵۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكاسي از صفحات وب مشتريان خاص خودش را دارد، اما گاهي كاربران عادي نيز نياز به اين كار دارند. فرض كنيد در حال مشاهده يك سايت هستيد و قصد داريد محتواي به ‌نمايش درآمده را به همان شكل و شمايل براي دوستانتان ايميل كنيد. همچنين ممكن است بخواهيد تصويري از صفحه به‌نمايش درآمده را در نرم‌افزارهاي پيام‌رسان به اشتراك بگذاريد يا ممكن است به حرفه طراحي سايت مشغول باشيد و بخواهيد اسكرين‌شاتي از وبسايت تازه طراحي شده خود را به‌ صورت كامل در اختيار كارفرما قرار دهيد يا به‌عنوان نمونه‌كار در سايت خود بارگذاري كنيد. آتليه كودك

 

برخي كاربران در اين شرايط با استفاده از كليد Print Screen و ديگر ابزارهاي تهيه تصوير از صفحه‌نمايش تصويري از محتواي به ‌نمايش درآمده را ثبت و ذخيره مي‌كنند، اما در صورتي‌كه بخواهيد از يك سايت با اسكرول عمودي عكس بگيريد چه روشي را انتخاب مي‌كنيد؟ اگر بخواهيد از روش‌هاي معمول در انجام اين كار كمك بگيريد بايد با هر بار اسكرول كردن صفحه، يك عكس مجزا تهيه كنيد و پس از آن با استفاده از نرم‌افزارهاي ويرايش تصاوير همچون فتوشاپ، تصاوير را كامل روي يكديگر منطبق كنيد تا يك تصوير بزرگ و يكدست در اختيار داشته باشيد.

 

دوست داريد با يك كليك ساده و در هر سايتي به هر شكلي كه تمايل داشتيد (صفحه قابل مشاهده يا تمام صفحه) از سايت موردنظرتان عكس بگيريد؟

 

افزونه قدرتمند qSnap تنها افزونه مستقل از مرورگر است كه با قابليت اجرا در همه مرورگرها به شما اين امكان را مي‌دهد با يك كليك ماوس، تصوير صفحات به‌نمايش درآمده در مرورگر را ثبت و روي هارد‌ديسك رايانه خود ذخيره كنيد. به كمك اين افزونه مي‌توانيد عمليات ويرايش و نشانه‌گذاري روي تصاوير ثبت شده را نيز انجام داده و در صورت نياز علاوه بر ذخيره‌سازي يا چاپ، نسبت به ذخيره و اشتراك‌گذاري تصوير در سرورهاي qSnap اقدام كنيد. آتليه بارداري

پس از نصب افزونه در مرورگر، كافي است روي آيكون دايره‌اي شكل آن كليك كنيد تا تصويري از محتواي به‌ نمايش درآمده براي شما ثبت شود. همچنين با كليك روي علامت پيكان كوچك كنار اين آيكون و انتخاب گزينه Capture Full Page تصوير تمام صفحه‌ سايت‌هاي شامل اسكرول عمودي براي شما ثبت مي‌شود. توجه داشته باشيد با هربار كليك بيشتر روي آيكون افزونه، تصويري از صفحه براي شما ثبت مي‌شود كه در ادامه پس از اعمال ويرايش‌هاي موردنظر و كليك روي گزينه Share مي‌توانيد تصاوير نهايي را ذخيره‌سازي كنيد.
منبع:jamejamonline.ir

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۴۴ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

شايد شما هم ديده باشيد كه امروزه در اينستاگرام يا ديگر شبكه هاي اجتماعي خودشان را به عنوان عكاس معرفي ميكنند. خيلي از آنها عكس هايي كه در صفحه شان گذاشتند را با موبايل گرفته اند اما وقتي نگاه مي كنيد خيلي به‌نظرتان عكس خوبي مي آيد و شايد دوست داشتيد كه شما هم در انجام اين كار مهارت داشتيد.

 

واقعيت امر اين است كه فقط چند نكته‌ي ساده درباره ي عكس گرفتن با موبايل وجود دارد كه با رعايت آنها شماهم مي توانيد عكس هاي عالي اي بگيريد و آنها را با دوستانتان به اشتراك بگذاريد. در ادامه ۱۰ تا از كاربردي ترين نكات هنگام عكس گرفتن با موبايل براي شما آورده شده.

 

۱.حواستان به نور باشد

درست است، حتما خودتان هم ميدانيد كه نورپردازي عكس خيلي مهم است و اين چيزي است كه يك عكس خوب را تبديل به يك عكس عالي ميكند. به سايه هايي كه روي اشيا مي افتد نگاه كنيد. نوري كه از ساختمان ها بازتاب ميشود يا سايه كه روي آنها افتاده است را مد نظر داشته باشيد. در ساعت آفتابي روز به عكس برداري بپردازيد و نور خورشيد را در عكس هايتان به بازي بگيريد. اين مسئله را هيچگاه فراموش نكنيد كه موبايل ها به تنهايي خيلي كارشان در عكسبرداري در نور كم و ضعيف خوب نيست، پس بهترين عكس را زماني ميتوانيد بگيريد كه نور مناسبي داشته باشيد.

 

۲. خودتان نزديك سوژه برويد، از زوم موبايل استفاده نكنيد

هيچوقت از زوم موبايل استفاده نكنيد چون اين اولين قدم براي گرفتن يك عكس بد با موبايل است. اگر ميخواهيد روي چيزي زوم كنيد از پاهايتان استفاده كنيد و به سوژه نزديك شويد! نميخواهيم اينجا خيلي بحث تكنيكي اش را پيش بكشيم اما فقط اين را بدانيد كه زوم كردن روي سوژه ي عكاسي بارداري اصلا توصيه نميشود.

 

۳. مراقب لرزش ها باشيد

همه‌ي دوربين ها حتي دوربين هاي بزرگ هم هنگام عكسبرداري لرزش دارند. كليد حل مشكل اين است كه تمرين كنيد چگونه گوشي را در دست خود نگه داريد( بجاي حالت عمودي آن را افقي نگه داريد چون قاب بيشتري و در نتيجه كنترل بيشتري روي گوشي داريد). از قبل انتخاب كنيد كه از چه چيزي ميخواهيد به عنوان شاتر استفاده كنيد( دكمه ي دوربين، دكمه‌ي دوربين برنامه اي كه استفاده ميكنيد، استفاده از سه پايه و تايمر و يا دكمه هاي ولوم گوشي). هدف از انجام اين كارها اين است كه شما بتوانيد عكسي صاف و بدون نويز ولرزش داشته باشيد. عكاسي نوزاد

 

سعي كنيد در هنگام عكسبرداري از اجسام متحرك از حالت burst يا پشت سر هم استفاده كنيد، اينطوري بعدا ميتوانيد بهترين عكسي كه گرفتيد را انتخاب كنيد.

 

آموزش از پايه عكاسي با موبايل , عكسبرداري با موبايل

لطفا از فلش هم مثل زوم در عكسبرداري استفاده نكنيد

 

۴. به زوايا توجه كنيد

پرسپكتيو يا ديدتان را نسبت به چيزها تغيير دهيد. چون تغيير ديد نه تنها باعث ميشود عكس بهتري بگيريد بلكه در عكس نمايان خواهد كرد كه سوژه واقعا از ديد شما چه شكلي است و آن را چگونه ميبينيد. بنابراين روي زمين بنشينيد، بالاي بلندي برويد و كلا تا جايي كه ميتوانيد زواياي مختلف را براي عكسبرداري از سوژه امتحان كنيد.

 

۵. نرم افزارها

عكاسي با موبايل خيلي جالب است و دليلش هم هزاران برنامه ي عكاسي اي است كه ميشود از آنها استفاده كرد. برنامه‌ي موردعلاقه تان را پيدا كنيد و بعد از آن خواهيد ديد كه چقدر ميتوانيد عكس هاي زيباتر و بهتري بگيريد.

 

۶. صفحه ي موبايلتان را تميز كنيد

اين يك قانون ساده است، صفحه ي موبايلتان را تميز كنيد! اين درست مثل وقتي مي ماند كه شيشه ي ماشينتان كثيف باشيد و نسبت به بيرون ديد خوبي نداشته باشيد. يك عكس با صفحه تر وتميز بهتر از يك عكس با صفحه‌ي كثيف و چرب است.

 

منبع:digiro.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۳۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
اخيرا با امدن شبكه هاي اجتماعي اشتراك عكس مانند اينستاگرام ، وايبر و … بانوان خانه دار پس از تهيه غذا و چيدن سفره هنر خود را از طريق عكاسي از غذا ها و اشتراك گذاري با دوستانشان به اشتراك ميگذارند. در شهر تل آويو رستوراني با در نظر گرفتن اين ايده غذا ها را در بشقاب هايي سرو ميكند كه ظاهر غير عادي دارند ولي براي گرفتن بهترين عكس ها از غذا در آتليه نوزاد طراحي شده اند. كافيست قبل از خوردن غذا موبايل خود را در آورده و از غذا هاي داخل بشقاب عكس تهيه كنيد. عكاسي نوزاد

 

اخبار,اخبار گوناگون ,عكاسي از غذا ها

 

اخبار,اخبار گوناگون ,عكاسي از غذا ها

 

اخبار,اخبار گوناگون ,عكاسي از غذا ها

منبع:

بيتوته

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۲۵ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 44
دیروز : 12
افراد آنلاین : 1
همه : 11021
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب