آتليه كودك | آتليه نوزاد | آتليه بارداري
آتليه كودك آتليه نوزاد آتليه بارداري
باز رسيديم بر سر بحث جنجالي چي بپوشم، مي پرسيد چرا جنجالي ؟! خب در كل انتخاب لباس مخصوصا براي خانم ها هميشه سخت بوده و حالا با تنگ شدن لباس هاي قبلي اين انتخاب سخت تر هم شده. در اين پست در رابطه با انتخاب لباس ( طرح، رنگ و... ) جهت رفتن به آتليه بارداري بهمراه پدر صحبت خواهيم كرد.

عكس هاي بارداري در اينترنت سرشار از ايده هاي نو جهت پوشيدن و ست كردن لباس براي رفتن به آتليه بارداري هستند همچنين با نگاه كردن به مجلات بارداري در صورت تمايل مي توانيد اقدام به خريد لباس كنيد.

لباس مادر:
•    لباس تنگ بپوشيد : جالب است بدانيد همين لباس هاي تنگ شده در كمد گزينه هاي مناسبي براي رفتن به عكاسي بارداري هستند. نكته اينكه در انتخاب مراقب ني ني باشيد و از انتخاب لباس خيلي تنگ پرهيز كنيد. براي رفتن به آتليه بارداري چه لباسي بپوشم ؟
•    لباس زير دكلته كرم، مشكي، سفيد بهمراه داشته باشيد.
•    لباس هاي كرم، سفيد، مشكي، آبي روشن، ليموئي و بسياري از رنگ هاي شاد مناسب هستند.
•    از انتخاب لباس هايي با رنگ هاي تيز و طرح هاي شلوغ  بپرهيزيد.
•    لباس رسمي تيره و روشن بهراه كفش اسپرت و مجلسي بهره ببريد ( كف كفش ها تميز باشد )
•    از بهمراه آوردن لباس هاي بارداري، سارافوني، گشاد خودداري كنيد.

لباس پدر:
•    تي شرت سفيد، روشن با طرح ساده همراه داشته باشيد.
•    يك دست لباس رسمي هماهنگ از نظر رنگ و طرح با همسرتان همراه داشته باشيد. ( خيلي رسمي نباشيد )
•    كفش اسپرت و مجلسي ( كف كفش ها تميز باشد )
منبع: آتيسام

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۵:۴۳ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
اگر ميخواهيد بعد از سال‌ها كه به عكس‌هاي كودك تان نگاه مي‌كنيد با خودتان نگوييد كه اي كاش عكسهاي بهتري گرفته بوديد، به نكات زير دقت كنيد.

هيچ‌چيز رضايت بخش‌تر از عكس گرفتن از نوزاد تازه به دنيا آمده و ثبت لحظه‌هاي شاد با او بودن نيست. عكاسي از نوزاد مي‌تواند براي پدر و مادر بسيار شگفت‌انگيز باشد اما اگر ميخواهيد بعد از سال‌ها كه به عكس‌هاي فرزندتان نگاه مي‌كنيد با خودتان نگوييد كه اي كاش عكسهاي بهتري گرفته بوديد، به نكات زير دقت كنيد. اميد است در آتليه نوزاد نيز اين نكات رعايت شود.

هفته اول شبيه مستند است
اگر مي‌خواهيد اولين‌هاي فرزندتان مانند اولين ملاقات با پدربزرگ، اولين حمام، اولين ناخن گرفتنش را ثبت كنيد، فقط هفته اول را وقت داريد. در اين هفته بيشتر از آنكه بخواهيد عكسي پرتره از تازه متولد داشته باشيد بايد به يك سري عكس مستند بسنده كنيد. 

به جزئيات توجه كنيد
نوزادي كه گونه‌هاي تپل دارد قرار نيست تا ابد همين‌طور بماند. واقعيت اين است كه ظاهر كودك چند هفته بعد از تولد تغيير مي‌كند و ديگر آن دماغ و پيشاني پرچروك را ندارد. بنابراين تا وقتي اينها از بين نرفته ثبتش كنيد. چين پاهاي نوزاد، بند انگشتان نازكش و موهاي نرم و لطيفش كه خيلي زود مي‌ريزد و مدلش تغيير مي‌كند نبايد از نگاه‌تان دور بماند. همين حالا تا مي‌توانيد  به كوچولو نزديك شويد و چند فريم از جزئيات زيباي او  تهيه كنيد.

از خوابش زياد عكس بگيريد
اگر براي اولين بار مادر شده‌ايد بايد چند نكته را بدانيد يكي اينكه نوزاد شما تا 10 روز اول احتمالا بسيار خواب‌آلود خواهد بود  بنابراين اگر مي‌خواهيد از خواب كوچولوي‌تان عكس داشته باشيد هفته اول بعد از تولد را از دست ندهيد. درست است كه خودتان هم در اين زمان هنوز بهبود كامل را به دست نياورده‌ايد براي همين مي‌توانيد روي همسرتان حساب كنيد.

عكس خوب عكس شاد است
اگر مي‌خواهيد از فرزندتان عكس خوب بگيريد بايد سيرش كرده باشيد و يك جاي گرم برايش تهيه كنيد. كودك را در پتوي مورد علاقه‌اش بپيچيد يا اگر قصد داريد با پوشك از او عكس بگيريد دماي اتاق را بالا ببريد.  حتما مطمئن شويد كه كودك قبل از عكاسي سير باشد چون حتي بزرگترها هم وقتي گرسنه‌اند بداخلاق مي‌شوند.

نور طبيعي ايجاد كنيد
در روز و زماني كه اتاق با نور طبيعي اما غير مستقيم خورشيد روشن است عكاسي كنيد تا عكس سايه‌دار نباشد. ببينيد كدام اتاق نور بهتري دارد و عكس بهتري مي‌توانيد از نوزادتان بگيريد. وقتي نور از پشت به نوزاد بتابد معمولا نبايد انتظار داشته باشيد كه عكس خوب از آب دربيايد.

پوستش را نشان دهيد
يكي از تفاوت‌هاي بزرگ بين عكاسي كه شما از نوزادتان مي‌كنيد با عكاسي آتليه رنگ پوست نوزاد است. بسياري از آتليه‌ها عكس نوزاد را طوري دستكاري مي‌كنند تا نرم بودن پوست نوزاد معلوم شود. اگر شما نمي‌توانيد اين كار را انجام دهيد مي‌توانيد با رعايت برخي نكات خودتان را به آن شرايط نزديك كنيد. اول اينكه نور طبيعي  قطعا كمك كننده است. بايد مطمئن شويد كه تعادل رنگ سفيد به درستي روي تصوير تنظيم شده است.

همه احساساتش را ثبت كنيد
يكي از چيزهايي كه درباره نوزاد بايد به آن توجه كنيد انواع حالات و احساسات و بروزش در صورت است. حتي زماني كه گريه مي‌كند يا مي‌خندد  اين احساس‌ها را حتما ضبط كنيد چون مدام تغيير مي‌كند.  سعي نكنيد فقط از خنده نوزاد عكس بگيريد و ديگر احساساتش را هم ثبت  كنيد.

لوازم جانبي را كم كنيد

بستن يك هد بند يا تل به سر نوزاد قطعا ايده خوبي است اما حواس‌تان باشد از لوازم بزرگ كه چهره نوزاد را ماسكه مي‌كند، استفاده نكنيد. گلي كه به سر نوزاد مي‌زنيد نبايد بزرگتر از سرش باشد. اگر لباس به تن او مي‌كنيد تلاش كنيد روي لباسش عبارتي نوشته نشده باشد.

منبع:

ني ني بان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۹:۳۷ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
تبيان: كمتر كسي است كه به عكاسي از كودكان هنگام سفر علاقه مند نباشد. حتي آن دسته از افرادي كه با خانواده به سفر رفته و كودكي به همراه ندارند. با مشاهده چهره هاي جذاب و متفاوت كودكان در مناطق مختلف جغرافيايي در صدد بر مي آيند كه تصاوير متفاوتي را به آلبوم خانوادگي يا هنري خود اضافه كنند.
 
روش عكاسي از كودك در سفر
 
از تابش نور خورشيد براي عكاسي از كودكان در آتيه كودك در سفر استفاده كنيد. چشمان زيبا و جذاب كودكان كه پژواك زيباي زندگي و شوق زيستن در آن به وضوح پيداست. با تلفيق نور و رنگ جلوه خاصي پيدا مي كند.
 
 بهترين زمان براي عكاسي از كودكان در مسافرت هنگام طلوع يا غروب خورشيد است، چرا كه نورپردازي براي داشتن تصويري متفاوت و زيبا به حد مطلوب خود مي رسد براي پيش گيري از قرمز شدن چشم كودكان در عكس، قبل از زدن شاتر فلاش را خاموش كنيد.
 
زماني كه نور خورشيد به طور مستقيم به چشم كودك برخورد مي كند از زدن شاتر بپرهيزيد چرا كه ممكن است از جذابيت چشم ها كاسته شود و آن ها كمي لوچ به نظر برسند.
 
به جاي تمركز روي پي زمينه ها و حاشيه ها بر چهره كودك تمركز كنيد. به طور قطع هنگام مسافرت، سوژه هاي جالبي براي عكاسي وجود دارد، اما هنگامي كه كودكان در كادر قرار دارند بايد بناهاي تاريخي و تصاوير برجسته در اولويت دوم قرار گيرد.
 
 به عبارت ديگر اگر قرار است براي كودك يك آلبوم متفاوت در سفر تهيه شده يا تصاوير در كارنامه هنري قرار بگيرد عكاس بايد قادر باشد حالت هاي چهره كودك و حسي را كه او در اين فضا تجربه مي كند به تصوير بكشد چنين عكسي، زنده بوده و داستان تجربيات كودك را روايت مي كند.
 
حركات چشم كودك را دنبال كرده و به جاي اينكه دوربين را به طور مستقيم در يك زاويه نگاه داشته و شروع به زدن شاتر كنيد، مناسب ترين زاويه را انتخاب كرده و عكاسي كنيد. هنگامي كه كودك به طرف عكاس در حال حركت است، در صورتي كه با توجه به نور و زاويه ديد، عكاسي شود، نتيجه كار جالب تر خواهد بود.
 
واكنش كودكان هنگام مشاهده صحنه ها يا مناظر جالب و عجيب، ديدني است. عكاسي در اين زمان بسيار جالب خواهد بود به شرط آنكه عكاس از در نظر گرفتن زواياي ساده خودداري كند و از زواياي بهتري براي خلق تصاوير جذاب استفاده كند.
 
 مثلاً هنگامي كه كودك پشت به دوربين عكاسي در حال دويدن به سوي شهر اسباب بازي ها است و اين نخستين تجربه او در سفر است، بايد به سرعت شروع به شاتر زدن كرد و بدون توجه به اين زاويه غيرمعمول، از كودك عكس گرفت.
 
 يا وقتي كودك هنگام مشاهده دريا، در اولين تجربه زندگي اش، به سوي دريا گام بر مي دارد، بايد بر پيوند پاهاي كوچولو بر ماسه هاي دريا زوم كرده و با عكس از پاي كودك و ماسه، اين تجربه زيبا را در آلبوم كودك ماندگار كرد.
 
كودكان هنگام عكاسي، بيقرار هستند و مانند بزرگسالان، زمان زيادي را صرف نمي كنند تا عكاس زاويه مناسب را انتخاب كند، بدين منظور استفاده از دوربين هايي كه قدرت زوم و سرعت شاتر بالايي دارند، توصيه مي شود.
 
 سرعت شاتر بالا به عكاس اين فرصت را مي دهد تا هنگامي كه كودك در حال دويدن است از مات شدن تصوير كاسته شده و كيفيت و وضوح تصوير بالا رود. هنگامي كه كودك آرام است بهتر است از تكنيك هاي عكاسي پرتره استفاده شود.
 
به گرفتن يك يا دو عكس اكتفا نكنيد عكاسان موفق، پس از انتخاب سوژه مناسب و در نظر گرفتن نور و زاوياي مختلف، ده ها شاتر زده و هنر عكاسي آنها به يك يا دو عكس محدود نمي شود.
 
به همراه داشتن چندين كارت حافظه با ظرفيت بالا، امكان به ثبت رساندن لحظه هاي زيباي بيشتري را ماندگار مي كند.
 
هنگام تنظيم دوربين بالاترين درجه رزولوشن يا وضوح تصوير را انتخاب كنيد. چنين تنظيماتي كيفيت و قدرت تصوير را افزايش داده و امكان چاپ كردن عكس در سايزهاي بالا براي نصب در اتاق كودك و زينت بخشيدن به ديگر اتاق ها را فراهم مي كند.
 
اگر كودك هنگام عكاسي بي قراري كند يا حاضر به قرار گرفتن در وضعيت دلخواه شما براي عكاسي نيست از تكنيك هاي روانشناختي استفاده كرده و شايد حتي مجبور باشيد به او رشوه دهيد. قبل از عكاسي بهتر است كودك را با دوربين عكاسي آشنا كرده و در صورت امكان اجازه دهيد او هم به عنوان عكاس كوچولو، به اين هنر بپردازد.
 
هنگامي كه سوژه مناسبي پيدا كرديد او را با شكلات يا آبنبات مورد علاقه اش سرگرم كرده يا به او وعده پرداختن به فعاليت مورد علاقه اش را بدهيد. در هر حال همان طور كه گفته شد ثبت تصاوير غيرمتعارف  و هنگامي كه كودك توجهي به دوربين ندارد نتيجه كار را بهتر خواهد كرد.
 
استفاده از آينه ها، عكاسي از سايه كودك و تار كردن زمينه هنگام عكاسي لحظات زيباتري را ماندگار مي كند.
 
به جاي اينكه قبل از زدن شاتر از كودك بخواهيد واژه هايي را ادا كند كه چهره اش خندان به نظر رسد، از روش هاي طبيعي استفاده كنيد. از كودك بخواهيد موسيقي مورد علاقه اش را با صداي بلند بخواند، او را قلقلك داده يا از فاصله اي كه در خارج از كادر دوربين است، او را وادار به خنديدن كنيد.
 
هنگامي كه كودكان ژست هاي عجيب به خود گرفته يا سعي مي كنند از حالات و حركات بزرگ ترها استفاده كنند، در ثبت لحظات به ياد ماندني تاخير نكنيد بايد توجه داشت نبايد هيچ گاه كودك را مجبور به گرفتن ژست كرده يا از او خواسته شود به اجبار روي صندلي بنشيند و منتظر عكاسي شود.
 
 ماندگار كردن چهره پر از استرس و غمگين كودك تجربه تلخي از سفر و عكاسي را براي او ماندگار خواهد كرد.
منبع:
ني ني بان
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۳:۱۳ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
شهرزاد: چه چيزي براي كودكان، جالب‌تر و هيجان‌انگيزتر از بازي در طبيعت هست؟ آنها عكاسي از طبيعت را نيز بسيار دوست دارند.
 
در واقع آنها به بازي كردن با ابزارها و فن‌آوري‌هاي جديد علاقه دارند و حالا كه دوربين‌هاي ديجيتال عكاسي را راحت‌تر كرده‌اند، دليلي وجود ندارد كه به كودكان از همين سنين پايين عكاسي كودك را نياموزيد. در ادامه راهكارهايي را براي آموزش عكاسي از طبيعت به كودكان خواهيد خواند. آتليه كودك.
 
 1. اولين گام انتخاب دوربين مناسبي است كه بادوام باشد و هنگام استفاده كودكان و ضربات احتمالي مقاومت كند. هم‌چنين به‌راحتي قابل استفاده باشد و براي كودكان خيلي پيچيده نباشد. البته فراموش نكنيد كه دوربين خوب و باكيفيت بخريد تا فرزندتان با ديدن عكس‌ها بيشتر به عكاسي علاقه‌مند شود.
 
 2.دومين گام آموختن چند روش ساده استفاده از دوربين به فرزندتان است. البته نبايد از او انتظار عكاسي مانند يك حرفه‌اي را داشته باشيد. به او بياموزيد كه چگونه روي سوژه‌هاي مختلف تمركز كند و يادآوري كنيد كه مثلاً نزديك كردن بيش از حد دوربين به سوژه باعث مي‌شود عكس تار شود. بيش‌تر دوربين‌ها چند ثانيه تاخير شاتر دارند. بنابراين به او ياد دهيد كه انگشتش را روي دكمه شاتر نگه دارد تا عكس گرفته شود.
 
 3. سومين گام ياد دادن انتخاب سوژه‌هاي مختلف و جالب براي عكاسي به كودك‌تان است. درختان، گل‌ها، پروانه‌ها و هر چيزي كه در طبيعت زيبايي را به ياد مي‌آورد. او را تشويق كنيد كه به سوژه نزديك شود.
 
اين كار نه‌تنها به او كمك مي‌كند تا عكس بهتري بگيرد بلكه او را درگير موضوع و سوژه‌هاي مختلف هم مي‌كند. پس از اينكه به‌تنهايي چند عكس گرفت با مشاهده دوباره آنها تنظيم كردن فريم و عكس گرفتن در يك كادر مشخص را به او بياموزيد.
 
 4.گام بعدي آموزش نور و تاريكي به اوست. براي او توضيح دهيد كه براي گرفتن يك عكس خوب بايد به نور و جهت تابش آن دقت كند. اگر نور كم يا زياد باشد، عكس خوب نمي‌شود. هم‌چنين اصطلاحاتي مانند ضدنور بودن را نيز براي او توضيح دهيد.
 5.براي اينكه عكاسي براي او جذاب‌تر شود، مي‌توانيد آن را به‌صورت يك بازي درآوريد. فهرستي را از اسم سوژه‌هايي كه مي‌توانيد براي عكاسي در طبيعت انتخاب كنيد، تهيه كرده و به فرزندتان بگوييد كه دنبال آنها برود و عكس بگيرد.
به او يادآوري كنيد كه اگر قصد عكس گرفتن از سوژه متحركي را دارد، بايد ابتدا صبر كند تا سوژه او ثابت شود و سپس عكس بگيرد. حتي مي‌توانيد اين كار را با دوستانش به شكل يك مسابقه انجام دهيد!
 معرفي چند دوربين خوب و مناسب براي عكاسي كه ويژگي‌هايي از قبيل لرزش‌گير، ضدضربه بودن، استفاده آسان براي كاربرها، تنوع رنگي و... را دارند.
 Nikon Coolpix S3300
«نيكون» دوربين ديگري از سري S خود را به نام S3300 معرفي كرده است. از ويژگي‌هاي اصلي اين دوربين مي‌توان به سنسور تصوير 1/16 مگاپيكسلي CCD، لنز با توانايي زوم شش برابر، نمايشگر 7/2 اينچي با كيفيت 230هزار پيكسل و توانايي ضبط ويديويي اشاره كرد. اين دوربين، در رنگ‌هاي متنوع آبي، بنفش، سبز، صورتي، طلايي و نقره‌اي توليد شده است.
Fujifilm FinePix JX420
اين دوربين، بسيار جمع‌وجور و ارزان‌قيمت است و ويژگي‌هاي بسيار خوبي هم دارد. كار كردن با آن تقريباً براي همه آسان است و جزء دوربين‌هايي با ويژگي User friendly قرار مي‌گيرد. 
Canon PowerShot A3400 IS
اين دوربين، با سنسور تصوير 16 مگاپيكسلي، لنز با توانايي زوم پنج برابر، نمايشگر سه اينچي لمسي و توانايي ضبط ويديويي تنها دوربين با نمايشگر لمسي بين دوربين‌هاي سري A اين كمپاني است و ويژگي‌هاي خوبي دارد كه مي‌توان به داشتن لرزش‌گير هم اشاره كرد. 
Samsung WB210
اين دوربين يكي ديگر از دوربين‌هاي سري WB اين شركت است كه ويژگي‌هايي مانند ضد ضربه بودن دارد.
منبع:
ني ني بان

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۲:۰۸ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

نوزادان پسر و دختر سوژه هاي خوبي براي عكاسي هستند و عكاسي از نوزادان در خانه، توسط مادر و پدر ها و يا توسط عكاسان حرفه اي در آتليه ها، هميشه هيجان و جذابيت خاصي دارد.

اگر تصميم نداريد نوزادتان را براي عكاسي در آتليه بيرون ببريد و مي خواهيد با گرفتن عكسهاي زيبا خاطرات روزهاي اول زندگي فرزندتان را ماندگار كنيد؛ شما هم مي توانيد از ايده هاي اين نوشته استفاده كنيد و يك عكس خلاقانه و زيبا از فرزندتان بگيريد.

 براي عكاسي نوزاد  به اين تكنيك بايد اول، محيط خانه را گرم كنيد تا نوزاد سرما نخورد! بعد يكي از شال هاي بافتني يا نخي را مانند عكس هاي زير به شكل پيله به دور نوزاد بپيچيد.

ايده خلاقانه براي عكاسي از نوزاد پسر در خانه

عكاسي از نوزاد در منزل

نكته هاي عكاسي از نوزاد در منزل

  دقت كنيد براي زمينه كار از يك پتو ، روتختي و يا فرش ساده ولي بافت دار، مثلا با موهاي بلند و يا گل هاي برجسته، استفاده كنيد

 از زاويه هاي مختلف از نوزاد عكس بگيريد و اگر در گرفتن عكس حرفه اي نيستيد، حتما تعداد زيادي عكس بگيريد تا از بين آن ها بهترين را براي چاپ ، گذاشتن در وبلاگ كودكان و يا فرستادن به فاميل انتخاب كنيد.

سعي كنيد در دور عكس نوزاد حاشيه و فاصله كافي بگذاريد و در صورت نياز حاشيه اضافي را با نرم افزارهاي موجود حذف كنيد

ژست زيبا و خلاقانه براي عكاسي از نوزاد در منزل

به طرح گلهاي برجسته پتوي زير نوزاد و هماهنگي رنگ شال و زمينه كار دقت كنيد

عكاسي از نوزاد

ژست زيبا از عكاسي نوزاد در منزل با استفاده از شال و تل نوزادي

عكاسي از نوزاد

و دست آخر اينكه معمولا عكس گرفتن از نوزادان خوابيده در عين زيبايي، ساده تر و كم دردسر تر است

تاليف : وب سايت كودك سيتي ،  منبع تصاوير سايت karencliffordphotography.zenfolio.com و .ljhollowayphotography.com

هر گونه كپي برداري  در نشريات و سايتهاي اينترنتي فقط با ذكر نام  و لينك سايت كودك سيتي مجاز است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۰:۵۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

اين ايده هاي خلاقانه ، منحصر به فرد و جديد عكاسي از نوزاد در آتليه نوزاد و منزل را، قبل از گرفتن عكس از نوزادان با دوربين تماشا كنيد

استفاده از تخته سياه در يك گراند، ايده اي خلاقانه براي عكاسي از نوزادان در حالت خواب يا بيدار است. تنوعي كه به اين مدل عكاسي مي توان داد، محدوديتي ندارد و به وسعت خلاقيت شما در خلق بك گراند و تصاوير پس زمينه است!

عكس نوزاد در جنگل با استفاده از پس زمينه تخته سياه و حوله لوله شده به جاي تنه درخت

عكاسي از نوزاد

 عكاسي از نوزاد با پس زمينه هاي جالب و كارتوني

عكاسي از نوزاد

تاليف : سايت كودك سيتي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۹:۵۴ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
به كودكان خود آموزش دهيد كه وقتي قصد عكاسي از يك مكان و يا اتفاق را دارند، تمام جنبه‌هاي آن را مدنظر قرار دهند.

يكي از بهترين سرگرمي‌هاي يك كودك كه در آينده هم به كارش خواهد آمد عكاسي است.

بيشتر كودكان به عكاسي علاقه دارند و به محض اينكه دوربين را در اختيارشان مي‌گذاريم، شروع به عكاسي در آتيه عكاسي از در و ديوار و … مي‌كنند. با وجود انبوه عكس‌هاي ناشيانه، گاهاً به عكس‌هايي برميخوريم كه در نوع خود جذاب و زيبا هستند. پس چرا به كودكان خود عكاسي آموزش ندهيم؟

قطعاً اگر آنها را در مسير درست عكاسي كودك  قرار داده و توصيه‌هاي لازم را به آنها بكنيم، آنها عكس‌هاي بهتر بيش‌تري خواهند گرفت و يادگيري عكاسي و تجربه كردن آن، در آينده به دردشان خواهد خورد. در اين مقاله قصد داريم ۱۳ نكته‌آي را بگوييم كه در آموزش عكاسي به كودك خود بايد مدنظر قرار دهيد. البته مي‌توانيد وقت زيادي براي آموزش عكاسي به كودك خود بگذاريد، اما به اين نكته توجه كنيد كه نبايد آموزش‌هاي شما به سمتي برود كه خلاقيت‌ها و بازيگوشي‌هاي كودكانه فرزند شما از عكس‌هايش محو شود.

1 . «دوربينو صاف بگير»
مشكل ساده ديگير كه اغلب كودكان در هنگام عكاسي با آن مواجه هستند، كج بودن قاب بندي‌هاي آنها است. البته صاف بودن قاب قانني غير قابل تخطي نيست و اين كج بودن گاهي باعث مي‌شود كه عكس آنها جذاب‌تر و كودكانه‌تر باشد. اما ابتدا آنها بايد گرفتن عكس با قاب صاف را يادبگيرند و بعد از آن تخطي كنند.

از كودك خود بخواهيد كه قبل از فشردن دكمه شاتر، از صاف بودن قاب خود مطمئن شود.

2 . «تجربه كن»
فرزند خود را از درجا زدن در كليشه‌هاي عكاسي و قاب‌هاي بي خطر منع كنيد. او را ترقيب كنيد به تجربه شكل‌ها و ديد‌هاي متفاوت تا به زيبايي‌شناسي شخصي خود برسد. در اين زمينه مي‌توانيد توصيه‌هاي زير را بكنيد؛

. از پرسپكتيوهاي متفاوت عكاسي كن؛ از زاويه بالا، از زاويه پايين، …
. از سوژه دور و يا به آن نزديك شود تا قاب‌هاي متفاوت‌تري را تجربه كني
. اطراف سوژه خود بچرخ و از زاويه‌هاي متفاوت آن عكاسي كن
. عكاسي در تنظيمات متفاوت دوربين را تجربه كن (بايد كار با تنظيمات دوربين را قبل‌تر به آموزش داده باشيد)

3 . «حواست به پس زمينه باشه»
يكي از چيزهاي ساده‌اي كه اغلب كودكان هنگام عكاسي فراموش مي‌كنند، توجه به پس زمينه و پيش زمينه عكس است.

به او آموزش دهيد كه قبل از گرفتن عكس پس زمينه و پيش زمينه را چك كند تا چيزي عكس را دچار مشكل نكند و در صورتي كه چنين بود، با تغيير زاويه و قاب، اين مشكل را برطرف كند.

4 . چگونگي در دست گرفتن دوربين
واقعيت آن است كه نه تنها كودكان، بلكه بسياري از بزرگسالان نيز بلد نيستند چگونه دوربين را در دست بگيرند. درست در دست گرفتن دوربين باعث مي‌شود لرزش كمتري وارد عكس‌ها شده و كنترل بيش‌تر و بهتري بر عكس‌ها داشته باشيد.

به راحتي و با چند تذكر ساده مي‌توانيد نحوه درست دست گرفتن دوربين را به كودك خود آمزش دهيد. شايد در ابتداي كار كمي برايش سخت باشد، اما به مرور و اندكي سخت‌گيري از سوي والدين، او به حالت درست گرفتن دوربين عادت خواهد كرد.

5 . «از نزديك عكس بگير»
مسئله‌اي كه اغلب كودكان از آن درك درستي ندارند اين است كه نمي‌دانند چقدر بايد به سوژه خود نزديك شوند. اغلب از يك فاصله ثابت معمولاً دور از سوژه‌هاي خود عكاسي مي‌كند.

بايد اين مفهوم را به آنها آموزش دهيد كه براي بهتر ديده شدن جزئيات سوژه خود در عكس، بايد به آن نزديك شوند. يكي از مسائل فني‌اي كه بايد در اين زمينه ياد بگيرند استفاده از قابليت زوم لنز است.

6 . «زياد عكس بگير»
«زمان ما» گرفتن عكس هزينه زيادي داشت. خريدن فيلم هزينه جدا و ظاهر و چاپ كردن عكس‌ها هزينه ديگري داشت. اما در حال حاضر و به لطف عكاسي ديجيتال، گرفتن عكس تقريباً هيچ هزينه‌اي ندارد. بهتر است از كودك خود بخواهيد كه عكاسي كند و عكاسي كند. گرفتن عكس‌هاي زياد باعث بالا رفتن تجربه او و همچنين تسلط به تكنيك‌هاي عكاسي مي‌شود.

به او آموزش دهيد كه از موضوعي كه به نظرش جذاب مي‌آيد از زاويه‌ها و قاب‌هاي متفاوتي عكاسي كند و براي رسيدن به عكس بهتر شات‌هاي زيادي ثبت كند.

7 . «از همه چيز عكس بگير»
اگر به عكس‌هاي كودكان از يك سفر يا يك اتفاق دقت كنيد، مي‌بينيد كه اغلب بر روي يك سوژه تمركز كرده‌اند و باقي چيزها را فراموش كرده‌اند. مثلاً اگر از يك اردوي دانش‌آموزش عكاسي كرده‌باشند، يا تمام عكس‌هايشان از دوستانشان است، يا همه عكس‌ها از ساختمان‌ها و محلي كه بازديد كرده‌اند. يا مثلاً وقتي از يك جشن تولد عكس گرفته‌اند، همه تمركزشان بر روي شخص اول جشن و كيك است و از باقي مهمانان عكس نگرفته‌اند.

به كودكان خود آموزش دهيد كه وقتي قصد عكاسي از يك مكان و يا اتفاق را دارند، تمام جنبه‌هاي آن را مدنظر قرار دهند؛ از جمله ساختمان‌ها، مردم، طبيعت و … . البته بايد اضافه كنم كه بسياري از ما بزرگسالان نيز هنوز همين مسئله را ياد نگرفته‌ايم.

8 . «از متفاوت‌ها عكس بگير»
عكس‌هاي متفاوت، داراي عنصر متفاوت و ديدي متفاوت هستند. به كودكان خود آموزش دهيد كه چگونه متفاوت‌ها و جذاب‌ها را قبل از اينكه عكس بگيرد پيدا كند.

قطعاً پس از يادگيري اين مسئله به چگونه جلوه‌مند كردن اين تفاوت‌ها فكر خواهد كرد كه اين خود نيازمند آموزش ديگري از سوي شماست.

9 . قانون يك سوم‌ها
يكي از چيزهايي كه به كودكان كمك مي‌كند تا به تركيب بندي‌هاي بهتر رسند، يادگيري قانون يك سوم‌ها است. اكثر دوربين‌هاي عكاسي قابليت نمايش خطوط راهنماي يك‌سوم‌ها را بر روي نمايشگر خود دارند، كه با استفاده از آن مي‌توانيد ساده‌تر اين قانون را به فرزند خود تفهيم كنيد.

اگر فرزند شما هنوز آنقدر كوچك است كه درك قانون يك سوم‌ها براي او مشكل است، يادگيري قرار دادن سوژه اصلي در وسط كادر براي او كافي است.

10 . عكس‌هاي كودك خود را براي او تحليل كنيد
يكي از چيزهايي كه قطعاً به پيشرفت فرزند شما در زمينه عكاسي كمك مي‌كند، نشستن در كنار ا روبروي كامپيوتر و ديدن عكس‌هاي او و نظر دادن دربراه آنها است.

با ديدن عكس‌هاي فرزند خود، نكات مثبتي كه در عكس ديده‌ايد به او گفته و نكاتي كه با رعايت آنها به عكس‌هاي بهتري دست مي‌يابد نيز به او آموزش دهيد. اين مساله نه تنها به عكاسي آنها كمك مي‌كند، بلكه رابطه شما با فرزندتان را نيز صميمي‌تر مي‌كند.

11 . فوكوس كردن
يكي از مسائل مهمي كه بايد به كودك خود بياموزيد اين است كه چگونه درست فوكوس كند. حالت فوكوس خودكار اغلب دوربين‌هاي عكاسي، بر روي سوژه مركز كادر فوكوس مي‌كند. حال اگر كودك عكسي ثبت كند كه سوژه اصلي در مركز قاب نباشد، قطعاً عكس فوكوس درستي نخواهد داشت.

به فرزند خود آموزش دهيد كه چگونه با استفاده از فشردن نيمه دكمه شاتر روي سوژه اصلي خود فوكوس كند سپس قاب مورد نظر خود را ببندد.

12 . نحوه عكاسي در حالت دستي (Manual)
اگر زمينه لازم را در كودك خود مي‌بينيد، بهتر است به آموزش و تفهيم مسئله نوردهي به او بپردازيد. او با آشنايي با مفهوم نوردهي و مفاهيم وابسته به آن مي‌تواند درحالت دستي عكاسي كند.

براي شروع بهتر است مفاهيم ديافراگم، سرعت شاتر و حساسيت را به او آموزش دهيد. سپس و با درك او از اين مقولات، سراغ عمق ميدان و تاثيرات آن بپردازيد و در نهايت مفهوم نوردهي را به او آموزش دهيد و به او ياد دهيد كه چگونه در حالت دستي عكاسي كند.

13 . استفاده از حالت‌هاي مختلف دوربين
در حال حاضر تقريباً همه دوربين‌هاي ديجيتال حالت‌هاي تنظيمي مختلفي مانند پرتره، منظره، ورزشي و … به صورت پيش فرض بر روي خود دارند. اين حالت‌ها مي‌توانند كمك موثري به عكاسي فرزند شما بكنند.

با آموزش نحوه استفاده از اين حالت‌ها و ويژگي‌ها و تفاوت‌هاي آنها به كودك خود، او را ترغيب كنيد تا در شرايط مختلف از تنظيمات مختلف دوربين استفاده كند.

منبع:

ني ني بان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۸:۴۹ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
عكاسي نوزاد از لذت بخش ترين انواع عكاسي كودك و در عين حال يكي از سخت ترين هاست.

عكاسي نوزاد از لذت بخش ترين انواع عكاسي كودك و در عين حال يكي از سخت ترين هاست. در زير به نكاتي براي بهتر شدن روند اين كار اشاره خواهيم كرد.

زمان مناسب براي عكاسي نوزاد
مناسب ترين زمان براي عكاسي نوزاد بين ۵ تا ۱۴ روزگي است. در اين دوران به علت نرم بودن بدن نوزاد، انعطاف آن نيز بالاتر بوده و شكل دهي به بدن راحت تر است. بهتر است عكاسي صبح ها و بعد از استحمام و شير خوردن نوزاد انجام شود؛ به اين علت  كه بعد از حمام، نوزاد خوابيده و مسلما در خواب عكسهاي زيباتري مي‌توان ثبت كرد.

اتاق را به دماي مناسب برسانيد
حتما قبل از رسيدن نوزاد به آتليه، آتليه را كمي گرم كرده و در حين عكاسي نيز بعلت اينكه بيشتر عكسهاي نوزاد بدون لباس ثبت مي‌شود، از يك وارمر كوچك مخصوص نوزاد استفاده كنيد.

صحنه را از قبل بچينيد
وسايل مورد نياز خود كه شامل چند رنگ پتو، پارچه براي بك گراند، تشك مخصوص عكاسي نوزاد، هد بندها، پارچه هاي مخصوص پيچيدن نوزاد، و انواع لباس، كلاه يا اكسسوري كه براي آنها برنامه داريد را آماده كنيد. سعي كنيد نوزاد را روي سطحي نرم و با كمي ارتفاع از سطح زمين قرار دهيد تا هم راحتي نوزاد در حين عكاسي تامين شده و هم قدرت مانور بالاتر براي فرم دهي به نوزاد و تسلط بيشتري در عكاسي داشته باشيد.

سادگي را سرلوحه ي خود قرار دهيد
به دليل كوچكي سايز نوزاد از به كار بردن دكورهاي شلوغ يا بزرگ و نامتناسب با نوزاد خودداري كنيد. همچنين به دليل لطافت نوزاد از بكار بردن رنگهاي متنوع  و زياد و با كنتراست بالا بپرهيزيد.

آرامش خود را حفظ كنيد
همانطور كه در بالا نيز اشاره كرديم عكاسي نوزاد يكي از سخت ترين انواع عكاسي كودكان است. بطوري كه در برخي كشورها عكاسي از نوزاد يا Newborn Photography يك تخصص مجزا بوده و بعضي از عكاسان به طور تخصصي فقط عكاسي نوزاد انجام مي‌دهند. اما در ايران كل انواع عكاسي بارداري ، عكاسي نوزاد و عكاسي كودك در يك مجموعه با نام آتليه عكاسي كودك قرار مي‌گيرد. سعي كنيد در روزهايي كه قرار است عكاسي نوزاد انجام دهيد، لباس خنك و راحت بپوشيد؛ تا هم از شدت گرما كلافه نشده و هم به راحتي بتوانيد تحرك داشته باشيد. با توجه به اينكه نوزاد بيشتر زمان عكاسي را در خواب به‌سر مي‌برد، اهميت سرعت عمل در عكاسي نوزاد به اندازه‌ي عكاسي از كودكان كه زود خسته و بي‌حوصله مي‌شوند نبوده و به عكاس فرصت و آزادي عمل بيشتري مي‌دهد. پس آرام باشيد و باتسلط و ظرافت كامل ايده‌هاي خود را عملي كنيد.

عمق ميدان را كاهش دهيد
در تعدادي از عكس‌ها براي متمركز كردن توجه بيننده روي صورت نوزاد، با تغيير در اندازه‌ي ديافراگم دوربين، عمق ميدان را كاهش دهيد. با اين كار اطراف سوژه محو شده و در نهايت عكس لطيف تري خواهيد داشت.

جزئيات را فراموش نكنيد
يكي از زيباترين بخشهاي عكاسي نوزاد ، عكاسي از جزئيات بدن نوزاد مانند چشم‌ها، لب‌ها، بيني، دست، پا و حتي كرك‌هاي شانه يا گوش نوزادان است. اين عكسها به خصوص در طراحي آلبوم نوزاد بسيار به كمكتان خواهد آمد و زيبايي و لطافت خاصي به آلبوم خواهد داد.

لحظات واقعي را شكار كنيد
از پدر و مادرها بخواهيد تا موقع شير دادن به نوزاد يا خواباندنش در محل عكاسي قرار بگيرند تا شما بتوانيد در حين انجام اين كارها، از آنها عكاسي كنيد. در صورت پيدا كردن زاويه ‌ي خوب و بستن كادر مناسب، اين عكسها بسيار ناب و متفاوت خواهند بود.

از خواهر و برادرها غافل نشويد
در صورتي كه نوزاد، خواهر يا برادري دارد، حتما از آنها در عكسها استفاده كنيد. با اين كار هم مي توانيد عكسهاي احساسي فوق العاده‌اي ثبت كنيد و هم عكسهايتان متنوع‌تر خواهد شد.

اديت هاي مناسب براي پوست نوزاد را بياموزيد
به‌علت اينكه پوست اغلب نوزادن داراي قرمزي يا كبودي يا ديگر عوارض مربوط به زايمان مي‌باشد، با يادگيري و به‌كار بردن اديت‌هاي مناسب پوست نوزاد، مي‌توانيد در نهايت پوست كرمي رنگ و يكدستي داشته باشيد.

به اميد اينكه با ارائه تجربيات خود در آتليه سويل استوديو، توانسته باشيم راهگشاي همكاران و علاقمندان به هنر عكاسي باشيم.

منبع:

ني ني بان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۷:۴۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

هنگام عكس برداري از حداقل لوازم استفاده كنيد 
زيادي بودن لوازم و تجهيزات تجملي و نورپردازي مي تواند باعث ايجاد ترس و خجالت در كودك شود. بهتر است اين نوع عكس برداري را در فضاي باز و در حالي كه عكاس دور از صحنه قرار دارد انجام شود. در اين صورت نيازي به كابل هاي متعدد و پيچيده استوديو نيز نيست، كه اين خود باعث وحشت زدگي كودك مي شود. 

قبل از عكس برداري با والدين صحبت كنيد 
والدين مي توانند ايده هاي خوبي در مورد چگونگي عكاسي از كودك در آتليه كودك به شما ارائه كنند. هميشه قبل از عكس برداري در مكان هاي عمومي از والدين سوال كنيد. اگر قصد داريد از عكس ها براي تبليغات استفاده كنيد، بايد از والدين بخواهيد فرم رضايت نامه و قرارداد را امضا كنند، چون آنها حق دارند در مورد مسائل مالي آن نظر خود را اعلام كنند. 

 
با كودكان صحبت كنيد 

اگر مجبوريد از فاصله نزديك عكس برداري كنيد، بهتر است قبل از كار با كودك صحبت كنيد، در اين صورت او به شما به چشم يك متجاوز نگاه نمي كند. اينجا جايي است كه شما بايد از مهارت خود در ايجاد آرامش در افراد در هنگام عكاسي استفاده كنيد. 

از ژست هاي متعدد بپرهيزيد 
كودكان معمولا كم رو هستند، بنابراين دائما از آنها نخواهيد به اين حالت يا آن حالت قرار بگيرند. وقتي آنها شما و دوربين تان را پبذيرند و با شما احساس راحتي كنند، شما نيز عكس هاي بهتري در همه حالات خواهيد گرفت. 

روي زانو بنشينيد 

بهترين حالت براي دوربين اين است كه هم سطح با چشم هاي كودك باشد. اين كار باعث مي شود عكس جذاب و خوشايند تر شود. پس، به جاي اينكه از نقطه نظر بزرگسالان عكس برداري كنيد بهتر است وارد دنياي كودكان شويد. 

تعدادي از عكس ها را از نماي نزديك بگيريد 
هر چند بزرگسالان از اينكه از نزديك از صورت آنها عكس برداري شود راضي نيستند، اما عكس برداري از فاصله نزديك از كودك مي تواند ويژگي هاي او را بهتر به نمايش بگذارد. كودكان ذاتا داراي حالت چهره بسيار قوي هستند. سعي كنيد از صورت آنها از فاصله هاي نزديك عكس برداري كنيد. 

داشتن دستيار هميشه خوب است 

كودكان را به انجام كاري سرگرم كنيد، يك خرس پشمالو، يك توپ يا يك تفنگ آب پاش. بچه ها به سرعت مجذوب اسباب بازي هاي مورد علاقه خود مي شوند و زماني كه كسي از آنها عكس برداري كند از آنها دست مي كشند. 

 خونگرم و مهربان باشيد 
چرا كه نه، شما مي توانيد با ارائه دلايل كافي از بچه ها بخواهيد موقعيت و حالت صورت خود را تغيير دهند. تعريف كردن يك داستان جن و پري مي تواند در روي بچه هاي كمي بزرگ تر تاثير خوبي داشته باشد، در حالي كه گفتن طرز تهيه يك كيك خوشمزه براي بجه هاي بزرگ تر جذاب تر است. از خلاقيت خود براي انتخاب موضوعات جذاب براي گروه هاي سني مختلف كمك بگيريد. 

به فضاهاي باز برويد 

بيشتر كودكان دوست دارند در فضاي باز باشند تا يك محيط بسته و محدود. سعي كنيد زماني عكس برداري را آغاز كنيد كه خورسيد زياد بالا نيامده است، در اين صورت يك محيط گرم و زيبا در عكس ايجاد خواهد شد. همچنين مي توانيد پلان هايي از كودك در حين بازي بگيريد. . 

صبر و تحمل خود را بالا ببريد 
اصولا عكس برداري از كودكان كار آساني نيست، اما شما بايد صبر كنيد تا بتوانيد بهترين نتيجه را بدست آوريد. اين بدين معني نيز هست كه ممكن است لازم باشد عكس برداري را به روز بعد موكول كنيد. كودكان را نمي توان به آساني مجبور به ژست گرفتن كرد، مخصوصا زماني كه در حال هواي خود هستند..

منبع:

كيس نيدز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۶:۳۶ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]

عكاسي يكي از محبوب‌ترين هنرها است و هر فردي در هر مكان و زماني مي‌تواند بدون هيچ محدوديتي عكاسي كند، تنها كافي است كه بدانيد مي‌خواهيد در چه موضوعي به عكاسي بپردازيد. عكاسي مدلينگ، تبليغاتي، كودكان، چهره، عكاسي بارداري، عكاسي نوزاد و غيره ازجمله پرطرفدارترين‌هاي اين رشته‌ هنري به‌حساب مي‌آيند. بسياري عكاسي تبليغاتي را پردرآمد مي‌دانند و به همين دليل تعداد عكاسان تبليغاتي روزبه‌روز در حال افزايش است. برخي نيز علاقه‌ خود به عكاسي را محدود به درآمدي كه از اين راه عايدشان مي‌شود، نمي‌كنند و تنها در فكر ثبت بهترين‌ها هستند. اگر از دسته‌ دوم هستيد و علاقه‌ خاصي نيز به كودكان داريد، براي ثبت خاطره‌انگيزترين و زيباترين عكس‌ها بايد به چند نكته توجه كنيد:

  1. زمان و مكان عكاسي مهم است

اگر كودك در عكس شما اخم يا گريه كرده است، تعجب نكنيد. شما زمان نامناسبي را براي ثبت خاطره انتخاب كرده‌ايد. بهترين زمان در عكاسي كودكان پس از خواب آن‌ها و يا پس از صرف يك وعده‌ غذايي است. اگر قصد ثبت عكس در طبيعت را داريد، زماني را برگزينيد كه در آن خورشيد فروغ و روشنايي زياد از حدي نداشته باشد و عكس شما را خراب نكند.

در مورد مكان، طبيعت بهترين گزينه است؛ چرا كه كودك در طبيعت احساس محدوديت نمي‌كند و تمام شادي خود را بروز مي‌دهد. اگر هم مي‌خواهيد داخل ساختمان به عكاسي بپردازيد، مكاني را انتخاب كنيد كه كوچك و تنگ نباشد.

kids-chairs-water-summer

  1. وقت تلف نكنيد

 كودكان دوست ندارند زياد سرپا بايستند و يا روي صندلي بنشينند تا عكسي از آن‌ها گرفته شود. سعي كنيد پيش از اينكه از كودك عكس بگيريد تمام شرايط و امكانات لازم را آماده كنيد تا وقت را از دست ندهيد. عروسك‌هاي موردعلاقه‌ كودك را از دسترس خارج كنيد. باتري و حافظه‌ دوربين‌تان را چك كنيد. اگر هم قصد داريد در مكان‌هاي مختلف از كودك عكس بگيريد، آن مكان‌ها را همانند استوديو آماده كنيد. اين را به خاطر داشته باشيد لبخند واقعي كودك تنها چند ثانيه دوام دارد، بنابراين اگر معطل كنيد بهترين سوژه را به مصنوعي‌ترينش تبديل مي‌كنيد.

  1. فهرستي از ژست‌هاي موردنظرتان تهيه كنيد

فهرستي از ژست‌هايي كه به نظرتان در عكستان خوب جلوه مي‌كند، تهيه كنيد اما سعي كنيد خودتان طراح ژست باشيد. براي مثال اگر مي‌خواهيد در يكي از حالات نشسته، دراز كشيده و يا ايستاده از كودكتان عكس بگيريد، از ژستي كه خود خلق كرده‌ايد استفاده كنيد نه ژست‌هايي كه در وب‌سايت‌هاي مختلف ديده‌ايد. اگر هم خواستيد از ژست‌هاي آماده استفاده كنيد، آن‌ها را بر كودك تحميل نكنيد. سوژه‌ اصلي شما كودك است، بنابراين به خواسته‌ او رفتار كنيد.

  1. از ديگران كمك بگيريد

اگر كسي را مي‌شناسيد كه مي‌تواند كودكان را به خنده بيندازد، از او بخواهيد در كنارتان بنشيند و در حين اينكه شما انگشتتان را روي دكمه‌ شاتر فشار مي‌دهيد كودك را بخنداند. حضور اين‌گونه افراد در كنارتان نه‌تنها در عكس شما تأثير مثبتي مي‌گذارد بلكه باعث مي‌شود در عكاسي زود عصباني نشويد.

  1. ابتدا از ژست‌هاي عادي شروع كنيد

براي شروع، سراغ ژست‌هاي مشخص، ساده و رسمي برويد و از كودك بخواهيد به دوربين نگاه كند و لبخند بزند. در چنين صورتي كودك اهميت كار را متوجه مي‌شود.

sisters-posed

  1. جنب‌ و جوش‌هاي بيش‌ از حد را محدود كنيد

كودكان عاشق تحرك و جنب‌ و جوش هستند. جنب و جوش‌هاي كودكتان را تا جايي كه مي‌توانيد محدود كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از صندلي، مبل، نيمكت، وسايل بازي همچون الاكلنگ و … استفاده كنيد اما توجه داشته باشيد براي اعمال اين محدوديت نبايد اجباري در كار باشد. در استفاده از صندلي هم ممكن است كودك شما دست از تحرك و بازيگوشي برندارد. البته ايرادي هم ندارد، تحرك آن‌ها فقط در حد بالا و پايين آمدن از صندلي است. اين شما هستيد كه بايد در فشردن شاتر دوربين سريع باشيد و بهترين لحظه‌ها را ثبت كنيد. اگر هم احساس كرديد كودك هنوز ذات بازيگوش خود را بروز نداده است، محل را ترك كنيد. اگر هم نمي‌خواهيد چشم از كودك برداريد، فقط صبر كنيد.

boy-chair

  1. اجازه دهيد كه كودكان بازي كنند

پس‌ از اينكه عكس‌هايي ساده با ژست‌هايي رسمي را ثبت كرديد، كودك را رها كنيد تا بازي كند. ژستي را به كودك تحميل نكنيد در اين صورت خيلي زود شكست مي‌خوريد و اعتماد سوژه‌تان را از دست مي‌دهيد. شرايط و مكان بازي را فراهم كنيد. كودكان در هر شرايط و مكاني ذات خود را نشان نمي‌دهند. آن‌ها اگر چيز جذابي را ببينند و يا وارد مكان جديدي شوند، به جنب‌ و جوش مي‌پردازند. براي اين كار مي‌توانيد از حياط خانه‌تان و يك آب‌پاش ساده استفاده كنيد. آن‌وقت است كه مي‌توانيد دل‌نشين‌ترين عكس را از كودكان ثبت كنيد.

feeding-cows-boy

  1. آرامشتان را حفظ كنيد

نفس عميقي بكشيد و آرام باشيد. كودكان اضطراب شما را حس مي‌كنند. در اين صورت آن‌ها دقيقا برعكس خواسته‌ شما را اجرا مي‌كنند و علاوه بر اضطراب، خشونت شما را نيز برمي‌انگيزند.

منبع:

آي‎تي رسان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۵۵:۳۱ ] [ آتليه كودك ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 8759
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب